tds_thumb_td_300x0
Leke 2. Bölüm: ”Lekesiz Hayat”

Yayın hayatına yeni başlayan Leke’nin 2. bölümünde olanlar!

-Yasemin’i kurtarmak isteyen Şirin karakola gitmeye kalktı. 
-Bu durum Serpil ve Meto’yu kızdırdı.
-Birkan’ın yardımı ile çözüldü.
-Arda serbest bırakıldı.
-Yasemin Birkan’ın yardımı ile serbest kaldı.
-Yasemin Şirin’in yaptıkları yüzünden onu evden kovdu.
-Bi yandan çantasını kaybeden Yasemin kardeşi Murat’a ameliyatının erteleneceğini açıkladı.
-Murat bu haberden sonra agresifleşip yurttan kaçtı.
-Bu sırada Cem’in şirketinin düzenlediği organizasyonun başında duran Yasemin kardeşinin yurttan kaçtığı haberini aldı.
-Bu durumu fark eden Cem ile birlikte Murat’ı aradılar.
-Amir Birkan’a haber veren Yasemin Cem ile Murat’ı ararken, Birkan da Murat için bir ekip çıkarmıştı.
-Murat’ı bulan Yasemin ve Cem oldu. 
-Cem ile Murat’ı kaynaşması üzerine birlikte at çiftliğine gittiler.
-Yasemin, Cem ve Murat güzel bir gün geçirdikten sonra Cem, bir dahaki hafta için söz aldı.
-Cem ise annesi Belkıs’ın ortaya çıkması ve Arda’nın onu seçmesi üzerine zor anlar yaşadı.
-Cem Arda’nın uyuşturucu aldığını öğrendi.
-Belkıs’ın geldiğini öğrenen Ferhan onunla konuşmaya gitti.
-Cem Murat’ın okul gezisine gideceğini öğrendiğinde Yasemin ile birlikte buluşma planı yaptı.
-Belkıs şirketinin %90 hissesini Arda’ya bıraktı.
-Serpil Yasemin’i işten kovdu.
-Yasemin buluşmak için kafeye gitti.
-Cem geçmişinden hatırladığı kötü anılar yüzünden sinirlendi arabasına binip buluşma mekanından uzaklaştı.
Gelelim Leke’nin 2. bölüm yorumuna:
Yasemin Şirin’i dinlemeden onu kovdu. Belki dinleseydi daha farklı şeyler olabilirdi.Yasemin’in bu tavırları kaç yıllık arkadaşlığın bitmesine sebep oldu.Şirin ise tehdit yüzünden karakola gittiğinde doğruları söyleyemedi. Zor anlar yaşayan Şirin’in bundan sonra hikayesinin nasıl yürüyeceğini merak ediyorum.
Birkan’ın Yasemin’e karşı zaafı başladı. Bir klasik olduğu gibi onu etkilemeye çalışıyor. Yasemin’in kaybolduğu zannettiği çantası Birkan’da. Kötü polisi canlandıran Birkan içinde Murat’ın ameliyat parası olduğu çantayı sırf Yasemin’i etkilemek için saklaması ve kahraman rollerine girmesinin sonuçlarını biliyoruz. Yasemin tabi ki hiçbir şey hissetmeyecek. Bunu nereden baksak görebiliriz.
Murat’ın hep duymak için başlayan umutları bir anda kaybolunca izleyenler epey üzülüyor. Murat’ın yurttan kaçması ablasının kendisini suçlamasına neden oldu. Yani bu da bi klasik işte kendisini suçlayan biri illa ki oluyor her dizide. Bana bir başka klişe gelen şey ise aşka inanmayan Cem ikinci bölümden aşık olması.Zaten Yasemin’in sonu da belli gururu bi kenara çekilecek ve aşk başlayacak. Bakın önümüzdeki bölümlerde olacak muhtemel sahnelerden birini söylüyorum;
Cem tabi ki Murat’ın ameliyatı için para teklif edecek. Yasemin her ne kadar sevdiği de olsa kabul etmeyecek. Sonra ufak tartışmalar işte.
Bu çiftlik sahnesine gelecek olursak gayet güzel sahneydi özellikle Murat ve Cem diyalogları. İkisi çok iyi anlaştılar ve şüphesiz favori ikilim oldular.
Pelin’in Mehmet’i kışkırtmalarına gelirsek izlerken çok sıkılıyorum ya da hani her dizide olan gıcık tiplerden oldukları için bana öyle geliyor.
Belkıs ve Arda tarafına baktığımızda Belkıs’ın bir anda hisselerin neredeyse hepsini Arda’ya bırakması bi işler çevirdiği anlamına geliyor diye düşünüyorum. İlk başında beri garip halleri elbet ortaya çıkacak ve bence Arda pişman olup abisine geri dönecek.
Cem, Arda ne yaparsa yapsın onun için her şeyi yapmaya hazır durumda bekliyor.Kendimce garip gelen şey bu ikilinin kavgaları favorim oldu. Şaşırıyorum. 
Arda’nın bu gevşek halleri Cem’i çileden çıkartmaya yetiyor. Arda uyuşturucu kullandığı için doğal olarak abisi onun karşısında sinir krizi geçiriyor ama Arda umursamaz bir halde. Komik olan yanı bunu başka taraflara çekiyor. Arda’nın sonunu hiç iyi görmüyorum.
Serpil ne zaman açık verecek dört gözle bekliyorum. Melek yüzlü şeytan derler ya tam ondan işte. En nefret ettiğim olay. 
Bir de Yasemin’in Hukuk okuması ama ona dair bir şey görmememiz acayipliği var. Sadece bir fotoğraf ile geçiştirilecek şey değil. Bunu açmaları lazım diye düşünüyorum. 
Cem’in geçmişini öğrenme olayımız biraz basit geldi. Daha can alıcı, seyirciyi ekrana kilitleyecek şekilde görsek daha güzel olurdu. O sinirle araba sürmesi hayra alamet değil bir yere toslayacak gibi geldi ama olsaydı bölüm sonunda heyecan için gösterilerdi diye de düşünüyorum. Bu arada Arda’nın küçüklüğüne aşık oldum sanırım. Tam benzetme diye buna derim ben. 
Genel olarak bakıldığında ilk başta konuyu okuduğumda aşırı klişe gelse de ilk bölüm de beni şaşırtmıştı. Beklediğimden güzel geldi. Konunun hızlı ilerlediğini düşünüyorum. Umarım ileri bölümler için fikirleri vardır yoksa konu eksikliğinden saçma bir yere doğru devrilebilir dizi. Umalım ki güzel yerlere gelsin. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!