tds_thumb_td_300x0
Kuzgun’da İntikam Rüzgarları Dinmiyor!

NEREDE KALMIŞTIK? Yeni bölüm öncesi geçen haftanın Kuzgun’una bir dönüş yapalım mı?

Geçen hafta Kuzgun’da haftalardır beklenen iki konu işlendi. Biri sevindirdi, rahatlattı diğeri ise tam sevindirdi derken çok çok üzdü…

Ne mi o konular?

Kuzgun, Dila’nın kendisine hediye ettiği kaseti daha yeni dinleyebildi. Dila’nın ses kayıtları vardı kasette bir bölüm Kuzgun’un dikkatini çekti “hepsini yazmasaydım, günlüklerimi seninle doldurmasaydım ya da…” Dila Kuzgun’un yokluğunda günlükler tutmuş, anlatmış dökmüş içini. Kuzgun bunu duyunca doğruca Dila’nın eski evine koşup defterleri aradı, buldu da.

Okuduğunda da seneler önce paketi evlerine Dila’nın koyduğunu öğrendi.

Neyseki korkulan olmadı. Hesap sormak bir yana teselli etti Dila’yı “8 yaşındaydın, bilmiyordun baban ne dediyse onu yaptın suçlama kendini.” dedi.

  -O defterlerde daha neler yazılıydı kim bilir?-

Bu arada Dila’nın doğum günü gelmişti kendisi

Kuzgun’un asla hatırlamayacağına inanıyordu ama Kuzgun hatırlamakla kalmadı Dila’ya hayali olan, ağaçtan bir evin içini Dila nasıl istiyorsa o hale getirerek doğum günü sürprizi hazırladı. Çiftimiz harika bir gece geçirdi güzel bir hesaplaşmanın ardından.

Hesaplaşma sahnesinden hepimizin bir çıkarımı var o ortak çıkarım da Dila’nın defalarca intihar etmiş olduğu… Aslında dizide daha önceki bölümlerde birkaç kez üstü kapalı değinildi bu konuya Dila’nın annesinin mezarında yaptığı konuşma ve Kuzgun’un doğum gününde gittikleri Büyükada’da Dila’nın söylediklerini düşünürsek bu fikrimizi destekleyen sahnelerdi bunlar.

Dila çok yaralı, derin bir karakter bu konu geçiştirilmeden anlatılır umarım. 🙏

Hesaplaşmanın ardından da beklenen vuslat yaşandı nihayet tabii bu arada Beşirliği kendine görev edinmiş hain Kudret Dila’nın telefonuna yerleştirdiği dinleme cihazı ile konuşulan, yaşanan her şeyi öğrendi.

Dizinin son sahnesinde Kudret’le buluşmaya giden Dila artık kendisi için çalışmayacağını söyleyerek, telefonu ona teslim etmek istedi.

Dila’ya güvenmeyen Kuzgun ise onu takip ederek ikiliyi uzaktan konuşurlarken gördü.

Gördüklerini yanlış anlayan Kuzgun Dila’nın ona ihanet ettiğini düşündü ve bölümümüz burada sona erdi. Bu akşam ise çok can yakacak bir bölüm olacak tahminimce…

Hepimize şimdiden iyi seyirler! 🌸

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!