tds_thumb_td_300x0
Kuzgun 6. Bölüm: Taraflar Belirlendi!

Kuzgun’un 6. haftası incelemesine hoş geldik! Bu haftaki bölüm tarafların belli olduğu bir bölüm oldu. Dizinin ilk sahnesinde Dila adalet ve Kuzgun arasındaki seçimini Kuzgun’dan yana kullanıp Şeref ve Ayhan’ın katilini başka biri olarak gösterdi…

 Kuzgun’un annesi Meryem ise Dila’dan bir iyilik isteyip Kuzgun’u hayatlarından çıkarmasını, onlardan uzak durmasını sağlamasını istedi. Meryemciğim… O kadar kolaydı sanki birbirlerinden uzak durmaları neyse isteyedur bakalım sevenler elbet kavuşur…

Dila bu istek üzerine acıyla da olsa konuştu Kuzgun’la yine kalbimizi acıtan cümleler kurdu birbirlerini sevselerdi eğer Kuzgun’u sevgisiyle nasıl iyileştirebileceğini anlattı sevginin en temiz halini yaşıyor hanımeli malum. Fakat başarılı olamadı konuşması işe yaramadı. Kıyamam sana Dila!

Kardeşler cephesinde de işlerin rengi değişti Kartal dükkanını yakanın abisi olduğunu öğrendi bu gerçekle yüzleşmek acı oldu Kartal için abisine olan tavrı değişti. Kumru ise Terzi’nin peşine düştü ve hedefine de ulaştı buldu Terzi’yi.

Diğer taraftan Rıfat’ın Bora’nın teklifini kabul etmesi işleri hepten karıştırdı. Rıfat aldığı bir karar ile Bora’ya ortak olarak Ali’yi değil Kuzgun’u yaptı.

Bu durum hiç hoşuna gitmeyen Ali, Kartal’a ulaşarak onu işe aldı ve Kuzgun’a karşı beklemeden bir hamlede bulunmuş oldu.

Kuzgun Ali’nin bu hamlesini öğrenince hemen engel olmak için harekete geçti ve Kartal’ın yanına gitti Kartal abisini dinlemeyip Ali’yle iş yapmaya kararlıydı, yaptı da. Kuzgun’un işine yine engel olmaya çalıştığını öğrenen Ali ona haince bir tuzak kurdu ve adamlarıyla Kuzgun’un yolunu kesip Kuzgun’u dövdürdü. Hiç akıllanmayacaksın sen Ali hiç!

Kuzgun ise başka planlar peşindeydi. Şirketin kartını alabilmek için Dila’yı seçmişti önce odasına girip çantasına ulaşmaya çalıştı olmayınca başka bir yol deneyip Dila’yla aynı mekanda karşılaşmış gibi bir hava yarattı. İkili eğlenceli anlar geçirmeye başladı Kuzgun Dila’dan şarkı söylemesini istedi Dila sahneye çıkınca da sodaya uyku ilacı karıştırdı. Bu sayede karta ulaşan Kuzgun Rıfat’ın kasasındaki belgelere ulaşıp onları fotoğrafladı ve babasının arkadaşı olan meslektaşı Emin’e görüntüleri teslim etti.

Sabah Dila ile birlikte büyük bir keyifle kahvaltı hazırlayan Rıfat başına geleceklerden habersiz afiyetle sofrasına oturdu ailesiyle beraber. Herkesin keyfi yerindeydi masada yüzler gülüyordu taa ki polisler Bilgin Ailesi’nin evinin kapısını çalana kadar… Polis Rıfat’ı göz altına aldı, Kuzgun’un planı amacına ulaştı. Yaşattığını yaşadı yani dizinin son sahnesinde herkes bakalım yeni bölümde bizi neler bekliyor olacak? Bu planı Kuzgun’un yaptığı anlaşılacak mı? Dila ve Kuzgun arasında neler olacak? Rıfat Bilgin’e ne olacak?

 Yazıyı bitirmeden bir noktaya değinelim Dila babası ile konuşurken babası Dila’ya 29 Mayıs 2019 tarihli tatil biletleri gösterdi. 29 Mayıs 2019 çarşamba gününe denk geliyor bu izleyenlere bir mesaj mıydı bilinmez ama 29 Mayıs 2019’da dizi sezon finaline girecek diye düşündürdü bana final mi yapacak haberlerine gönderme olduğuna inanıyorum bu sahnenin. Okuyan gözlerinize teşekkür edip bitiriyorum yazıyı burada, görüşmek üzere! ☺

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!