Kusursuz Kiracı: Bu Bir Uçurtmanın Kaçışı

Televizyonda ne zaman sahici, özgün ve kaliteli bir iş izlemeye başlasak en başından bildiğimiz gerçeğin bizi gelip bulması ne yazık ki çok uzun sürmüyor. Kusursuz Kiracı da şüphesiz ki son zamanlarda ekranlarda izlediğimiz en temiz ve en keyifli işlerden biriydi. Ama konusu içerisinde çarpık ilişkilere, aldatmalara, kadının değersizleştirilmesine yer verilmediği için izleyici kitlesinde izlenmeye değer olarak görülmedi. Bunu söylemeyi hiç sevmiyorum çünkü televizyonda da böyle güzel isler izlemek istiyorum ama keşke dijital bir platformda yollarımız kesişseydi. Bunu çok isterdim. Muazzam bir keyifle, bir solukta, reyting kaygısı gütmeden tadını çıkarmak eminim çok güzel olurdu. Kimler geldi kimler geçti televizyon ekranlarımızdan serimize katılan en özel işlerden biri olmayı başaran Kusursuz Kiracı’nın kusursuz finaline hep birlikte göz atalım.

Öncelikle bu kadar apar topar alınmış final kararı ardından, kısıtlı zamanda bu kadar güzel bir final ortaya çıkaran tüm ekibin ellerine ve de emeklerine sağlık. Final bölümü olmasından sebep çoğu sırrımız gün yüzüne çıktı. İlk olarak birinci bölümün başında bizi karşılayan cinayetin katilini öğrendik. Mona kadar biz de şaşırdık ve Yuva Apartmanı sakinleri içerisinde galiba en son Madam Vula’nın katil olmasını beklerdik. Haklı sebepleri var mıydı belki vardı ama yine de günün sonunda bizim biricik Madam Vula’mız olarak kalmasını dilerdim.

Dizi başlangıcından beri Leyla ile ilgili hep bir soru işaretimiz vardı. Leyla gerçek mi hayal mi?  Leyla hiç var oldu mu ? Var olduysa eğer başına neler geldi ? Nihayetinde bu sorularımızın hepsine cevap aldık. Evet, Leyla gerçek ama bir o kadar da hayal. Olmasını en içten şekilde umduğumuz bazı şeyler zamanla gerçeğimiz olmaya başlıyor. Mona’nın hayalinde yaşatmaya devam ettiği Leyla ile olan yüzleşmesinden anlıyoruz ki Mona olmasını umduğu şeyleri hayatının gerçeği haline getirmiş. Kötü yanlarının, yaptığı yanlışların, aldığı kötü kararların bütün faturasını hayalinde yaşattığı Leyla’ya kesmiş. Böylelikle işin içinden sıyrıldığını düşünmüş. Yerde baygın halde bulduğu Yakup’u kendisi o hale getirmesine rağmen Leyla’nın yaptığını düşünmek istedi.

Peki ya Leyla’ya ne olmuş da Mona hayalinde yaşatmak zorunda kalmış diye soracak olursanız. Mona ve Leyla yetimhanede ateş ile oynamak istiyorlar. Ateş ile oynamanın cezası da önce yangın sonra o yangında da hayatında sahip olduğun en sahici hatta tek dostu kaybetmek oluyor. İnsan hayatındaki en sahici şeyi kaybedince devam edebilmek için kendisine bir gerçeklik oluşturmak ister. Mona da bunu yapmış. Nefes almaya devam edebilmek için Leyla’yı hayatının çok büyük bir parçası haline getirmiş. Anladığımız kadarıyla da çıkan yangınların sebebi de Mona. Leyla’yı yangında kaybettiği için uyur gezer iken yangın çıkarmasını anlıyorum ama altında yatan derin sebepleri ve dışavurumunu daha detaylı bir şekilde izleyebilmek çok isterdim. Böylesine hızlıca alınan bir final kararından sonra izlemek beni çok üzdü. Çünkü finalde izlediklerimizden de anladığımız üzere bizi çok güzel bölümler bekliyordu. Bu kadar ilgi çekici bir konuyu bu kadar kısa sürede tüketmek yerine hakkı olan değeri görmesini ve sezon sonuna kadar her hafta Salı günü FOX ekranlarında olabilmeyi çok isterdim.

Velhasıl kelam, uzun lafın kısası, bir şekilde iyi ki denk düştük. Birbirinden huysuz ama bir o kadar sevimli ve hayat mücadelesi içerisinde ayakta kalmaya çalışan komşularımız ile tanıştık. Yakup’un tüm hikayesine hakim olamadan yolun sonuna geldik ama kendisini eminim hepimiz çok sevdik. Bize eminim ilerleyen bölümlerde aşık Yakup’u çok güzel yansıtırdı. Kısacık yayın süremizde bile bir çoğumuz Mona ile Yakup’u fazlasıyla yakıştırdık. Ekran enerjisi oldukça yüksek olan Dilan Çiçek Deniz ve Serkay Tütüncü ikilisini umarız ki bir gün tekrardan bir arada izleyebiliriz.

Bu sefer gerçekten uzun lafın kısası, Yuva Apartmanı’na kısa süreli de olsa konuk olabilmek, her bir ferdi ile komşuculuk oynamak çok keyifliydi. Sırlarınızı, oyunlarınızı ve henüz kurulmamış ama kurulsa hepimizin bayılacağı ilişkilerinizi izlemek çok keyifliydi. Başka bir evren de en güzel halinizle sevgili Yuva Apartmanı sakinleri. Sizi seviyoruz. Hoş kalın Kusursuz Kiracı ekibi. İyi ki…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!