Kurak Günler, Altın Portakal’a Damgasını Vurdu

Dün gece düzenlenen 59. Altın Portakal Film Festivali‘ne en iyi yönetmen dahil toplamda kazandığı 9 ödül ile Kurak Günler damgasını vurdu.

En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Müzik gibi birçok ödüle layık görülen filmin en iyi film ödülünü alması beklenirken, en iyi film ödülü Karanlık Gece’nin oldu. Karanlık Gece aynı zamanda en iyi senaryo ödülünün de sahibi oldu.

Elbette, Kurak Günler bu kadar fazla dalda ”en iyi” seçilmişken, tüm bunlar bir filmi ”en iyi film” yapmıyorsa, ne yapıyor sorusu da akıllara geliyor. Karanlık Gece de fazlasıyla beğenilen ve takdir toplayan bir filmdi. Muhtemelen elinin boş dönmemesi adına, ödüller bölüştürüldü şeklinde yorumlar öne çıkıyor.

Gecenin ses getiren ve alkış toplayan diğer isimleri ise Selahattin Paşalı, Cem Yiğit Üzümoğlu ve Merve Dizdar oldu. Selahattin Paşalı Kurak Günler filmi ile Cem Yiğit Üzümoğlu ise Lütfen Cevap Veriniz filmi ile ”En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülürken, Merve Dizdar, Kar ve Ayı filmi ile ”En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!