tds_thumb_td_300x0
Kızım 5. Bölüm: Baba Olmak

Uzun zamandır diziyi İstanbullu Gelin ile çakışmasından dolayı izleyemiyordum.Selin Şekerci’nin diziye dahil olması ile bende kızım dizisine tekrar döndüm. Bu hafta dizide Demir’in Öyküye gerçekten baba olma çabasını izledik ve Öykü’nün annesi hikayeye dahil oldu. Neler olmuş hep birlikte bakalım !

Geçen bölümün sonunda en son Öykü’yü yurda giderken babasının engel olması ile Demir’in öyküye gerçekten ben onun “babasıyım” derken bırakmıştık .Bu bölüm Demir’in gerçekten Öykü’ye baba olma çalışmalarını izledik. Demir ve Öykü ,Candan’ın arkadaşı Murat’ın evi tutması ile ev tutma yalanı ile evden ayrıldılar. Tabiki bu durum en çok Öykü’yü üzdü.  Demir ve Öykü kendilerini pansiyon’da buldular.Her ne kadar Öykü ilk başta ev istiyorum diye tuttursa da sonunda o da pansiyonda kalmayı kabul etti. Uğur’un hapishaneden çıkmasına çok sevindim. Açıkçası Jilet ve tablo satın alma hikayesinden kendi adıma sıkılmıştım .O Yüzden Demirin şahane planı ile Jilet’ten kurtulmamıza sevindim. Ben Uğur ve Demirin dostluk sahnelerini izlemeyi çok seviyorum ve artık gerçek iş aramalarına da sevindim.Çünkü dolandırıcılık ile bu iş yürümezdi.Bu bölüm aslında Demirin ne güzel baba olabileceğini gördük. Kendi adıma Buğra Gülsoy’u baba olarak izlemeye bayılıyorum. Benim en çok hoşuma giden Demirin “kız babası” gibi davranıp Mertcan ile uğraştığı sahnelerdi. Ben kızını herkesten kıskanan Demir’i çok sevdim. Demir ve Öykü sahneleri çok güzeller böyle insanın onları izledikçe izleyisi geliyor ve en çok etkileyen sahne baba kızın  ağlarken birbirlerine yatakta söz verme sahneleri çok içtendi . Beren Gökyıldız ve Buğra Gülsoy resmen sahneyi yaşamış ta oynamışlar emeklerine sağlık…

Benim için bölümün en özel sahnesi “Bir Kadın Çizeceksin ile Selin Şekerci’nin diziye katılması oldu. Bence çok etkileyici bir sahne olmuş ve şarkı bence Selin Şekerci’ye çok uymuş. Selin Şekerci diziye Öykü’nün annesi Asu karakteri ile hikayeye dahil oldu. Asu’nun dans ettiği sahnede Cemal’in hala Asu’ya aşık olduğu bariz belliydi. Ben Selin Şekerci’yi kendi adıma ekranda çok özlemiştim. Cemal ,Demir  ve Asu’nun geçmişlerini çok merak ettim ve Öykü’nün gerçek babası kim ? konusu tartışması da başlamış oldu. Bence Cemal’in asıl öğrenmek istediği baba olmak değil hapishaneye yatmasına sebep olan herkesten intikam almak … tabi gerçekten başarabilecek mi bunu da ilerleyen bölümlerde izleyeceğiz. Dans sahnesinden sonra Asu ‘nun Demir ve Cemalin aslında yetimhaneden arkadaşları olduğunu öğreniyoruz. Asu’nun kendi yazdığı günlüğü okuma sahnesine bayıldım en azından Öykü’yü vermesinin bir sebebi olmasına sevindim. O sahneleri keşke flashback ile izlesek ….  Açıkçası ben Asu karakterine hayran oldum . Hikayeye çok güzel enerji ve heyecan getirmiş, Bakalım Asu geleeck hafta Cemal’e Öykünün gerçek babasının kim olduğunu söyleyecek mi ?

Bu bölüm Öykü’ye ve Demir’e gerçekten alışan bir Candan izledik. Candan ‘ın duvarlarının Demir ve Öykü geldiğinden beri yıkılmasını izlemek çok zevkli…  Candan her bölüm Öykü’ye ve Demire daha alışıyor  ve bu bölüm onlar gittikten sonra nasıl yalnız tekrar yaşayamaya alışıcak hep birlikte izleyip göreceğiz.  Candan ve Cemal sonunda tanıştılar .Bakalım Cemal Demirden intikam almak için Candan’ı da kullanacak mı ? Ben kendi adıma Candan ve Cemal’i çok yakıştırdım.  İlerki bölümlerde daha çok Candan ve Cemal sahnesi izleyeceğiz gibi…  Son sahnede ise Demir ‘in Öykü ‘ye bana söylemediğin şey ne ? sorusu  ile bölümü kapadık. Bakalım birbirlerine yalan söylemeye söz veren Demir ve Öykü gerçekten sözlerini tutacaklar  mı ?  Açıkçası ben bölümü çok beğendim.  Gelecek haftayı dört gözle bekliyorum.Herkesin emeğine sağlık !  

@goldstarselin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!