Kardeşlerim Nasıl Bir Dizi?

Kardeşler, sezonun ortasında ekranlara hızlı bir giriş yaptı. ATV’de ekrana gelen dizinin kadrosunda Celil Nalçakan, Ahu Yağtu, Kaan Sevi ve Halit Özgür Sarı gibi isimler yer alıyor. Ben diziyi ve genç tayfayı gayet başarılı buldum. Dizi reytinglerde başarı sağladı ve diziden sahneler Youtube videolarında trendlere girdi. Bence siz de bir şans verin diyor ve bölüm yorumuma başlıyorum.

Dizi, anne ve babasını kaybeden dört kardeşin hikayesini konu alıyor. Bu kardeşler Kadir, Ömer, Asiye ve Emel. Birbirine bağlı bu dörtlünün yolu, yaşananlara sebep olan Akif Atakul’un kolejine düşer. Kadir, kardeşlerini bir arada tutmak ve ailesini korumak için elinden gelen her şey yaparken biryandan da zengin ve yoklusun, suçlu ve mağdurun savaşını izliyoruz.

Kardeşlerin, züppe tayfayla aynı okula gitme fikrini sevdim, buradan epey bir olay çıkar gibi görünüyor.
Suzan ve Akif’in yasak aşkını hiç olmadık biri öğrenecek ve bu olay, çok kötü bir şekilde ortaya çıkacak gibi hissediyorum.

Doruk; Karakteri dolayısıyla tabii ki zengin tayfa arasında en dikkatimizi çeken karakter oldu.

Doruk ve Asiye’yi 2.Bölümde destekleyenleri  gördüm. Doruğu, Asiye yola getirecek. Asiye 2. Bölümde Doruğa tokat atmıştı, Doruk bunun intikamını Asiye’den  almak isteyecek fakat evdeki hesap çarşıya uymayacak. Ekranda, uzun zamandır nefretten doğan gençlik aşkı olmadığı için bu ikili çoğumuzun hoşuna gitti. Güneşi Beklerken; Dizisinin zamanında hatırlarsanız, “Hande Doğandemir ve Kerem Bursin” ikilisinden “Zeynep &Kerem&Zeyker“ çifti doğmuştu ve ortalık yıkılmıştı.


Asiye ve Doruk bir ikili olurlarsa işler çığrından iyice çıkar. Doruk ve Harika ikilisinin ilişkisini biraz yüzeysel buldum, yani ikilinin ilişkisi bana biraz sıradan geldi.

Şengül’ün kendisi yetmezmiş gibi, çocuklarını da  sevmedim. Kuzenlerin ikisi de bana arıza tipler gibi geldi, ikili yüzünden bizim kardeş tayfanın başlarına bir sürü belalar açılacak gibi hissettim. 3. Bölümde yine bir sürü olay bizleri bekliyor.

Kadir, 2.Bölüm sonunda inşaata gitmişti ve Akif’i yerde bulmuştu, yüksek ihtimalle Akif’i kurtaracak.

Şunu da söylemeliyim ki dizilerdeki; Bu “kötü, cadı yenge” tiplemesinden artık bana fenalık geldi diyebilirim, akrabaları kötü yapacaksak artık yenge tiplemesinden vazgeçelim.

Kardeşlerim; 3.Bölümüyle 6 Mart Cumartesi yayında Olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!