Kardeşlerim: Kadir ve Melisa Aşkı

Kardeşlerim dizisine her geçen bölüm daha da bayılıyorum ama en çok Halit Özgür Sarı’nın hayat verdiği Kadir karakterine bayılıyorum diyerek yorumuma başlıyorum.

Kardeşlerim’de herkesin aksine ben Melisa ve Kadir’i çok sevdim ve hikayelerinin giderek daha fazla ilerlemesini merak ediyorum. Kadir’in hayat mücadelesine, kardeşlerine sahip çıkma çabasına, gururlu oluşuna ve yaşadığı hayata isyan etmenin gereksiz olduğunu düşünüp yaşam koşullarıyla mücadele etme çabasına hayran kaldım.


Kadir uzun zamandır ekranda izlediğim en harika karakter diyebilirim. Melisa karakterini ise çoğunluğun aksine seviyorum.
Melisa çok güzel bir kız ve Kadir’e ilgi duyuyor. Melisa’yı anlayabiliyorum çünkü Kadir’in bir abi konumu var, sorumluk sahibi bir karakter ve çevresindeki erkeklerden farklı olduğu için ona çekici geliyor. Melisa aslında Kadir’i biraz cool ve gizemli de buluyor.

Kadir, garson olarak doğum günü partisine geldi ve Melisa onunla konuşmaya çalıştı çünkü Melisa, Kadir’i etrafındaki erkeklerle kıyasla daha farklı buluyor. Kadir ise Melisa’yı sürekli tersliyor çünkü Ömer’le araları bozulsun istemiyor, kardeşinin Melisa’ya ilgi duyduğunu biliyor. Melisa; Ömer’i arkadaş olarak görüyor aslında biraz da Kadir’e ulaşmak için Ömer’i kullanıyor diyebiliriz.


Kadir, aslında hep etrafındakileri düşündüğü için, kendisiyle ilgilenecek birilerine ihtiyacı var. Melisa Kadir’le o kadar güzel ilgileniyor ki, Kadir de Melisa’nın ilgisine daha fazla kayıtsız kalamayacaktır.


Melisa’nın bu cesaretine saygı duyuyorum, kimse onu tersleyen birine ilgi duymaz aksine “umrumda değil” der ve geçer.
Melisa ise Kadir’i tanımak istiyor, mücadele edişi biraz da bundan kaynaklanıyor. Melisa bu aşkta biraz daha mücadele eden taraf olacak gibi görünüyor.


Kadir: “Niye geldin sen?”
Melisa: ”Seni, sizi merak ettim. “
Kadir: ”Ömer evde, git işte”.
Melisa: “Ben seninle kalmak istiyorum.”


Melisa’nın bu açık sözlülüğüne hayranım, Kadir’i yalnız bırakmak istemedi ve ona destek oldu. İkili, bana ikili biraz sıradan ama her zaman izlemeyi sevdiğimiz çiftleri hatırlatıyor. Kadir bence aşkın ne olduğunu tam olarak bilmiyor, çünkü Melisa’ya bu şekilde davranmaması gerektiğinin yanlış olduğunun farkında değil ve birinin onunla bu kadar ilgilenmesi ona tuhaf geliyor, çünkü buna alışkın değil.

“Git, işte”.
Kadir Melisa’yı kovmaktan beter etti en azından bir teşekkür edebilirdi, ben Kadir’e Melisa’ya olan bu tavrından dolayı kızmıştım.
Mazlum: ”Oğlum, n’apıyorsun?
“Nasıl konuştun sen kızla”
Çok şükür. Mazlum bunu benim yerime söyledi.

Kadir bir yandan da Melisa’yı korumak istiyor çünkü ona zarar gelsin istemiyor. “Ya sana zarar verselerdi, ya başına bir şey gelseydi.” Kadir’in burada Melisa’yı düşünmesine ve korumak istemesi çok güzeldi.

Dürüm yeme sahnesini de çok sevim. Melisa’nın insanları cebindeki paraya göre yargılamayan ve aşağılamayan bir karakter oluşunu sevdim.

Melisa, Kadir’in direk onu eve bırakmasını istemedi ve Kadirle daha fazla zaman geçirmek için bunu bahane etti, ve gayet anlaşarak güzel bir akşam geçirdiler. Kadir artık Melisa’nın kendisiyle ilgilendiğini net olarak anladı ve Kadir eve döndüğünde kardeşi Ömer, Melisa’dan hoşlandığını söyledi. Kadir için bu her şeyin sonu oldu ama Melisa bundan cesaret aldı, işler iyice karıştı.

Melisa sonunda Kadir’le başka türlü yakın olamayacağını anladı ve ilanı aşk etti, ben bunu beklemiyordum ama Ömer duyduysa sevineceğim. Ben Kadir’in Melisa’dan etkilendiğini düşünüyorum ama bunu kabullenmek istemeyecek.


İkili arasında nasıl bir aşk izleyeceğiz? Merakla bekliyorum, umarım Kadir’in Melisa’ya aşık olduğunu kabullenmesi ve bunu kendisine itiraf etmesi çok üzün sürmez. İkili aşk için herkese ve her şeye karşı savaşacak, beni en çok bu durum heyecanlandırıyor. Herkese iyi seyirler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!