tds_thumb_td_300x0
Kardeş Çocukları: Geçmiş Birleşti

Yayın hayatına son derece iddialı başlayan dizi Kardeş Çocukları’nın 2. bölümü, 1. bölüme göre çok daha iyiydi. Karakterler açısından bakacak olursak, Nur Fettahoğlu’nun rolünü çok güzel doldurduğunu düşünüyorum. Çizilmeye çalışılan imajı ve karakterinin duygu durumlarının hakkını kesinlikle vermiş. Umay’ın tepkileri açısından da bu bölümü çok daha tutarlı buldum. Özellikle Hayat’ın tavırları ve karşılıklı sahneleri esnasındaki performanslar etkileyiciydi. 

Dizi bu bölümünde, tıpkı Umay Karay gibi şov yaptı diyebiliriz. Aksiyon ve heyecanın bu kadar çabuk tüketilmesi endişe verse de, her şey bu kadar hızlı gelişirken olayın bağlandığı nokta merak uyandırıcı. İkinci bölümü Umay ve Ümran karşı karşıya bakarken kapıda zili çalan Doktor Yıldırım’la bitirdik. Hayat’ın ortadan kaybolması konusunda tedirgin değilim çünkü fragmanlarda başına bir şey gelmediğini görmüş olduk. En fazla yine magazin bombaları yaşanır ki bu da Karay ailesi ve artık kaçınılmaz olan Karalılar köyü isimleri için alışılmadık bir durum değil.

Evdeki genç hizmetçiden ve huylarından son derece rahatsızım. Olayları karıştıracak evin içindeki akılsız hain fazla hareketli, itici. Onur konusunda kararsızım ancak o da Hayal’e olan hisleri yüzünden Volkan’la çok yakında papaz olacak gibi duruyor. Muhtemelen ortaya bi zarar verme+pişman olma durumu da çıkar.

Önceden bahsettiğim mantık hatalarını bir kenara bırakıp görmezden gelirsek, Hayat’ın hareketleri şimdilik senaryoyu doğru besler şekilde ilerliyor. Tam beklenene uygun, Umay’ı sarsan, insanları şaşırtan..

Ümran’ın kocası şişlendiğinde bunu gerçekleştiren Umay çıkarı için dahi yapmış olsa, sevinmiştim. Belki ölür diye çok umutluydum ama kolay kolay yok olmayacağı açık. İğrenç konuşması ve hareketleriyle rahatsızlık vermeye devam edecek.

Reşat konusunda muallaktayım. İçinde taşıdığı vicdan ve merhamet ne düzeyde, karısına ve kızına olan duyguları nasıl pek emin olamıyorum. Benim sürekli kafamı karıştıran şekilde mi yazılmışlar yoksa sadece repliğe göre mi değişkenlik gösteriyor onu da bilmiyorum. Yakın zamanda anlaşılır umarım. 

Bölümün en çok hoşuma giden sahnesi ise Hayat’ın Yıldırım’la karşılaşmasıydı. İnsanlara zayıflıklarını göstermemek için sebepler ve güç ararken, bunu istemeden babası başardı. Gerçekler açığa çıktığında tepkileri nasıl olacak merak ediyorum. Kafa yapısı olarak Umay Karay’a çok benzeyen bir kız, o kızın annesine aşık ama geçmişinden kaçmak zorunda olan bir baba..

 

“Kardeş Çocukları: Geçmiş Birleşti” için bir yanıt

  1. 3 bölümünde üyeye olsa annesini kücümseyen birinin ne Türk Örf adetlerine uymuyor onun için sizi boyle filimler aile yapısına konulmuş bir bombadir .
    Bu filmi cekenleri en ağır bir sekilde kiniyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!