tds_thumb_td_300x0
Kardeş Çocukları 2. Bölümde Neler Oldu?

İlk bölümün final sahnesinde Hayat’ın kurtarılarak teyzesi Umay’ın yanına getirildiğini görmüştük. Yayınlanan son bölümde neler oldu hatırlayalım.

Hayat öldüğünü sandığı teyzesinin aslında hayran olduğu Umay Karay olduğunu öğrenmenin şokuyla ona sarılarak ağlamaya başlar. Hem bir yıldır yaşadıkları hem de annesinden ayrı kalmak çok ağır gelmektedir. Umay ise duygularını belli etmemekte kararlıdır. Cezaevinde olan Ümran, kızının Umay’a verildiğini öğrenince kendine hakim olamayarak başını belaya sokar. Diğer tarafta da işler pek yolunda gitmez. Kabuslarıyla baş edecek bir yol bulamayan Hayat bir gece panik atak geçirerek havuza düşer.

Bu sırada orada olan Volkan Hayat’ı görür ve yardımına koşar.

Öte yandan Umay’ın bir sırrı vardır ve bunun açığa çıkmasından korkar, bu yüzden cezaevine giderek Cemal ile konuşur. Cemal’in susmak için bir teklifi vardır. Ama ne?

Umay imajını ve yıllardır uğraşarak kurmuş olduğu saltanatını kurtarmak için Hayat’ı dernekten arkadaşları ile tanıştırmak ister.

Bu sırada ikinci kez panik atak geçiren Hayat kendini dışarı atar, yardımına ise ileride sık sık karşısına çıkacak ve geçmişiyle bağlantısı olan Yıldırım koşar. Bundan rahatsız olan Umay Hayat’ı uyararak dikkatli olmasını söyler.

Umay Hayat’ı hazırlar ve arkadaşlarının karşısına çıkarır. Oradakiler ona acıyarak ve küçümseyerek bakar ama bu duruma daha fazla dayanamayan Hayat herkese ağzının payını verir ve Umay içten içe gururlanır.

Hayat için işler yolunda gitmektedir. Yavaş yavaş Yaşam’a dönerken yanında Hayal vardır ve ona en büyük desteği Hayal gösterir. Günler geçip giderken Hayal ve Hayat arasındaki bağ giderek güçlenir. Beraber gezerler, eğlenirler. Bir akşam Hayal, Hayat ve Volkan birlikte dışarı çıkarlar. Dışarıda yaşadıklarından dolayı tuhaf bakışlara maruz kalan Hayat eve döner. Eve geldiğinde onu bir sürpriz beklemektedir.

Oyunculuklara gelecek olursam; Umay’ın sarsılmaz dimdik duruşu ve otoriter oluşu, geçmişte yaşadığı her şeye rağmen pes etmeden kendine bir hayat kurmuş olması bu hikayenin en dikkat çeken yanı bana göre. Tabi bu karakterin bize bu kadar iyi geçmesinde Nur Fettahoğlu’nun payı büyük .

Hayat’ın yaşadığı onca şeye rağmen yıkılmaması, kendini ezdirmemesi Umay’a bu kadar benzemesi ise hikayenin dikkat çeken diğer tarafı. Kısa sürede diziyi bu kadar çok sevdiysek bunun sebebi, Nur Fettahoğlu ve Afra Saraçoğlu’nun karakterleri bu kadar iyi giymesinden kayanaklanıyor.

Heyecanın dorukta olduğu ve içine çeken hikayesiyle Kardeş Çocukları her Pazar günü saat 20.00’de Star Tv’de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!