Kalp Yarası Dizi Yorumu | 2. Bölüm

Kalp Yarası 2.Bölümüyle ekrana geldi ve ben diziyi sevdim.

Kalp Yarası’nda Hande ve Ferit evlenecekken, Ferit Hande’nin ihanetini öğrendi ve düğüne Ayşe’yi getirdi, Ayşe ve Ferit evlendi,  ve Hande gelinlikle ortada kaldı, burada Hande’ye bir miktar üzüldüm, hiçbir kadın böyle bir rezaleti hak etmez.

Ayşe, Hande’nin düştüğü duruma üzüldü ve Feritle tartıştılar, Ayşenin buradaki tutumunu sevdim. Ferit ve Ayşe neticede evlendiler. Azade, ortalığı birbirine kattı. Azade karakter olarak beni iki bölümde de aşırı yordu, karakter bu kadar sinir bozucu yazılmasa keşke ne güzel olur.  

“Yakıyorum, geçmişimi.”
Ferit, Hande’yle alakalı bütün anılarını, köprüleri yıktı. Gökhan Alkan burada çok güzel oynamış. Ferit ve Hande’de ben bir aşk hissetmedim, sanki aileler çok fazla işin içindeler ve her şeye karışıyorlar, ben bu yüzden Ferit ve Hande tarafında yani her iki tarafta da bir baskı hissettim, bana ikili birbirine çok aşıkmış gibi gelmedi yani bilemedim. Hande, Ferit’in daha çok malını mülkünü ve soyadını seviyor.  

Ayşe Ve Ferit Cephesi

Ferit; Ayşe’yi ailesine karşı, annesine karşı ezdirmiyor, bu tutumunu sevdim. İkiliden ben çok pozitif hisler aldım, aralarında güzel bir enerji ve bir sakinlik var. Yağmur Tanrısısevsin ve Gökhan Alkan güzel bir uyum yakalamış. Ayşe ve Ferit beraber Antakya’yı gezdiler, Ferit, Ayşe’nin rehberi oldu.

Ferit’in Ayşe’ye aşık olduğunu anlattığı sahnelere bayıldım, Ferit, ailesine karşı istemeyerek de olsa söylüyor, ama ben yalan söylese bile bir samimiyet hissettim. Ferit, Ayşe’ye Aşık olmadan aşkı ve Ayşe’yi böyle tanımlıyorsa, aşık olduğu zaman aşkın tarifini nasıl anlatacak merakla bekliyorum.
Hüseyin, Ayşe’ye el kaldırmaya kalktı, ve Ferit araya girdi. Kadına şiddetin her türlüsüne karşıyız. Verilen mesaj güzel olmuş.

Konak  Ve Sancaktar Ailesi
Ailenin birtakım sırları var. Azade ”Bu aile nelerden geçti, neler gördü” falan dedi, ailede belli ki saklanan şeyler var.
Ayşe, Azade’ye cevap veriyor ve ikisi için bir savaş başlayacak gibi görünüyor.

Hande, Ferit’in odasına girerek Ayşe’ye saçma sapan sözlerde bulundu ama Ayşe buna rağmen Hande’ye sabırlı ve iyi davrandı. Ferit Ayşe’yi ezdirmedi. Bir de yetmezmiş gibi Hande ve ailesi kahvaltıda geldiler, ben Hande’nin yerinde olsam o eve adım atmam, ama Hande yine beni şaşırtmadı. Adam başkasıyla evlenmiş, başka bir kızı gelin getirmiş, sen kalkıp o eve kahvaltıya gidiyorsun.
Karakteri kötü yazacağız, diye bu kadar saçmalatmasanız ne güzel olur.

Yaman’ın saçma sapan hırsları başına bela olacak gibi duruyor. Yaman Hande’yi değil, Ferit’in olan her şeyi seviyor.
Kötülük yaparak ve art niyetli olunarak bir yere varılamaz, Yaman’ın hırsı yüzünden başına olaylar gelecek gibi görünüyor.
Yaman’ı Ferit’ten neden ayırt etmemişler? Yaman’ın mevzusunu ben Azade’nin kocasına yaptığı imalarından anladım, bence çoğu kişi anlamıştır, ama yine de anlamayanlar için spoiler vermeyeceğim.

Ayşe ve Fırtına tanıştı, Ayşe’nin Fırtına’ya havuç uzattığı ve Fırtına’nın havucu yediği an en tatlı sahnelerden biriydi. Ayşe’nin Fırtına’ya bineceği günleri iple çekiyorum. Hande Yaman’ı aşağıladı ve Hande’ye çok sinir oldum, kimse bu kadar aşağılanmayı hak etmez. Yaman’ın yerinde olsam Hande’ye inat zengin olurum, zengin olunca da Hande’nin yüzüne bakmam. Beni seven birini ben sevmesem bile, ben onu aşağılamam.

Hande Ferit’i inandırmaya çalışırken Ayşe’yi resmen bilerek vurdu ve bölüm finaline geldik. Baya heyecanlı bir sondu. Hislerime göre 3.bölümde olaylar daha çok karışacak diyorum. Yaman ve Hande yüzleşmesi en can alıcı sahnelerden biriydi.
Gelecek bölüm yine ekran başında olacağım. Dizinin reytinglerinin artmasına sevindim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!