tds_thumb_td_300x0
Kafa Açıyor | Love Death & Robots

Selamlar. Hiç uzatmadan söyleyeyim yine bir diziye başladım ve sevdim. Peki niye bu yazıyı yazma gereği duydum yani bu diziyi size önermek istiyorum? Anlatacağım.

Öncelikle, Love Death & Robots yetişkin animasyon türünde bir iş. Kısaca bu kavramın ne olduğundan bahsetmek gerekirse, gerek içerik gerekse sunuş açısından belli bir yaş ve üstüne hitap eden, o kitle için hazırlanmış, izlemesi keyifli ama aynı zamanda kısmen rahatsız edici olabilecek bir tür diyebiliriz. 

Dizinin benim için en güzel yanlarından biri bölüm sürelerinin uzun olmaması oldu. Hem peşpeşe birkaç bölümü çok rahatlıkla götürebiliyor, hem de vaktiniz az olsa bile açıp izlemekte sakınca görmüyorsunuz çünkü herkesin ufak bir mola için ayırdığı vakte rahatlıkla sığıyor. Her bölümün farklı bir konusu var ve büyük çoğunluğu sahiden ilgi çekici.

Başlıkta kullandığım “kafa açıcı” kısmına geleyim. Absürd/aykırı yollarla değindiği konular sebebiyle sizi hem bireysel hem de daha geniş çaplı toplumsal meselelerde düşünmeye itiyor. Ama sıradan bir şekilde değil, eğlenerek, şaşırarak veya gerilerek. Dizide bulamayacağınız bir şey sanırım dümdüz anlatımlardır. Zaten konsepti gereği de bunu beklemezsiniz ama yine de söyleyeyim dedim. Tamamen gerçekdışı ama bir o kadar da gerçekle bağlantılı noktalardan oluşuyor Love Death & Robots.

İlgili resim

Favori bölüm sorusuna 18 farklı cevap duyabilirsiniz izleyiciden çünkü ilk sezonun içeriği bu kadar. Benimki ise sanırım Yoğurt bölümü. Dizinin geneline bakacak olursak, aslında hiç benim tarzım olan, “evet işte bu” diyebileceğim bir iş değil. Ama baktım ki elim sürekli yeni bölüme gidiyor ve devam etme isteğime engel olamıyorum, eminim başkaları arasında çok sevenler kesinlikle olacaktır. Hele de aynı tip içeriklerden, okulda geçen gençlik dizileri veya klişe aşklardan sıkılanlar için gerçekten iyi bir seçenek.

Dizimiz taze, 2019 yapımı ve 2. sezon onaylı. Tadı damağında kalacaklar için şimdiden müjde. Sevmeyeni neredeyse yok ki bunu imdb’ye girip 8.6 olan puanını görerek de anlayabilirsiniz. Uçuk kaçık, ya çok severim ya nefret ederim tarzı bir şey bence Love Death & Robots. Ayrıca hassasiyeti olanlar için dizi hatrı sayılır miktarda çıplaklık, cinsellik, argo ve şiddet içeriyor ve uygun görülen resmi izleme yaşı 18+.

Kevin Michael Richardson in Love, Death & Robots (2019)

Eğer şans vermek isterseniz lütfen her bölümün aynı atmosferde olmasını beklemeyin. İyi ya da kötü, tamamiyle farklı hissiyatlar yaşatacağından emin olabilirsiniz. Görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!