tds_thumb_td_300x0
K-Drama – Yeni Dizi: Devilish Joy

Bir dizi biterken ardından ara vermeden yenisini yayınlayan Kdrama da bu hafta yepyeni, sıcacık bir dizimiz var. ” Devilish Joy “ İzlemek isteyip kararsız olan ya da görüp izlemek isteyecek izleyiciler için diziyi tanıtmak istiyorum.

Kranial sinirler alanında uzman bir doktor olan Gong Ma-Sung yurtdışında çekim için bulunan ünlü şarkıcı ve oyuncu olan Ki-Bbeum ile karşılaşır. Çekim ekibini kaybeden Ki-Bbeum kaybolur, Ma Sung’dan yardım ister ancak ekibine ulaşamaz ve bütün günü Ma Sung ile birlikte geçirir. Günün sonunda birbirlerine karşı farklı duygular hissetmeye başlayan ikili 1 saat sonra aynı yerde buluşmak için birbirlerine söz verirler. Ki Bbeum’u beklerken girdiği bir mekan da iki adamın konuşmalarına kulak misafiri olan Ma Sung, Ki Bbeum’un tehlikede olduğunu öğrenir ve adamları takip etmeye başlar.

Adamları takip ettiği sırada Ma Sung’a araba çarpar. Ki Bbeum ise Ma Sung buluşma yerine gelmeyince kaldığı otele geri döner ve büyük bir tuzağa düşer. Ma Sung geçirdiği kaza nedeniyle hafıza sorunları yaşar, uyandığında bir önce ki gün ne yaptığını hatırlamayan birine dönüşür ve Ki Bbeum’u hatırlamaz. Zamanla hastalığıyla barışır ve her gün yaptığı şeyleri not ederek hayatına devam eder. Aradan üç yıl geçer. Ki Bbeum yaşadıklarından dolayı eski ününü kaybeder ve ülkenin en nefret ettiği kadın ünvanını alır. Hayatına internet üzerinden kıyafet satışı yaparak ve küçük çaplı çekimlerde çalışarak devam eder. Çekimde geçirdiği bir mide rahatsızlığından dolayı hastaneye gider ve gittiği hastanede 3 yıl sonra Ma Sung ile tuhaf bir şekilde tekrar karşılaşırlar.

Ki Bbeum Ma Sung’un onu bilerek tanımamazlıktan geldiğini düşünür. Bunun hatırlamasını gerektirecek kadar önemli bir an olmadığını düşünen Ma Sung ise Ki Bbeum ile olan karşılaşmasını not etmez. Ancak uyandığında düne dair her şeyi unutsa da Bbeum’u hatırlıyordur ve geçmişte Ki Bbeum ile arasında özel bir bağ olduğunu düşünmeye başlar.

İlk 2 bölümü yayınlanan Devilish Joy için kendi yorumumu ekleyecek olursam şunu söyleyebilirim; hafıza kayıpları şimdiye kadar bir çok Kore dramasında konu olarak yer almıştır izleyenler zaten bilir. Ama devilish joy ilk bölümüyle konuya hızlı bir giriş yaparak hikayeyi izlenilebilir kılmış. Yaz henüz tam olarak bitmemişken izleyecek sıcak bir dizi arıyorsanız ve çeviri bekleyebilirim diyorsanız bence başlamamak için hiçbir sebep yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!