tds_thumb_td_300x0
K-Drama | Touch Your Heart: Kalbine Dokun

Touch Your Heart, bir diğer adıyla Reach of Sincerity,  genç ve şımarık bir oyuncu Oh Yun Seo ve hırslı ve adalete aşık bir avukat Kwon Jung Rok arasındaki ilişkiyi anlatan bir romantik komedi dizisi. Yegeo tarafından yazılmış Reach of Sincerity adlı internet romanından uyarlanmış. Baş rollerde ise Goblin dizisinde birlikte izlediğimiz Yoo In Na ve Lee Dong Wook var. 😍💘 Henüz 2 bölümü yayınlandı.

Oh Yun Seo (Yoo In Na) ünlü bir oyuncudur, fakat adının karıştığı skandallar yüzünden uzun süredir oyunculuk yapmamıştır. Bir gün, ünlü bir senaristin yazdığı bir dizinin senaryosunu okur ve baş rolde oynamaya karar verir. Ancak senarist onu oynatmak için bir şart koşar; Oh Yun Seo’nun canlandıracağı karakterin mesleği konusunda eğitim alması gerekmektedir. Çünkü oyunculuğu pek iyi değildir, güzelliği de senaristi etkilemesi için yeterli olmaz. Bu yüzden hukuk üzerine eğitim almak üzere Always Hukuk Bürosu’nda avukat Kwon Jung Rok’un sekreterliğini yapmaya başlar. Ne yazık ki Jung Rok, hiç de kolay bir insan değildir ve Yun Seo ile anlaşmaları zaman alacaktır.

Kwon Jung Rok (Lee Dong Wook), çevresindeki insanlar tarafından kibirli ve soğuk görülen, adalete ve işine düşkün bir avukattır. Her zaman adil olmaya çalıştığı ve davaları kazandığı için müvekkillerinin ve insanların güvenini kazanmıştır. Bir gün, patronu ünlü oyuncu Oh Yun Seo ile çalışmasını ister. Jung Rok başta karşı çıkar ama kabul etmek zorunda kalır. Güzelliğiyle öne çıkan Yun Seo ile anlaşmak onun için zordur. İşine karışılmasını ve rahatsız edilmeyi sevmez. Oh Yun Seo ise bunun aksine capcanlı bir kişiliğe sahiptir.


Buradan sonrası tamamen benim yorumum artık. Dizi tanıtımı az önce bitti arkadaşlar 🙃 Sürçülisan edersem şimdiden affedin.

Dizinin tanıtımlarını ilk gördüğümde çok sevdiğim çiftimi harcarlar diye çok korkmuştum (Hazır Lee Dong Wook ve Yoo In Na bir araya gelmişken sağlam bir hikâye görelim diyordum 🙄) ama izlemeye başladıktan sonra fikrim değişti. Gerçekten çok hoşuma gitti Touch Your Heart. Romantik komedi olmasına rağmen basite kaçılmamış, güzel ve sağlam detaylar eklenmiş bence. “Daha 2 bölüm oldu, nereden anladın yahu” demeyin, eğer izlediyseniz ya da izlerseniz 2.bölümü izlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bu arada, değinmeden edemeyeceğim ama ilk bölümdeki Descendants of the Sun göndermesi harika değil miydi? 😂 Yoo In Na’nın Jang Ki Yong ile sahnelerine çok güldüm. Jang Ki Yong’u biliyordum ama daha önce izlememiştim. Oyunculuğuna bayıldım 😍 Aşağıya bırakacağım fotoğraf da bana Goblin’den bir sahneyi hatırlattı, Goblin dizisine de gönderme yapacaklar gibi hissediyorum. Hadi inşallah diyelim 💃

En çok hoşuma giden şeylerden biri de ikili arasındaki ilişkinin, klişe tesadüfler ve olaylar silsilesi üzerine değil de birbirini anlama ve duygusal olarak destek olma üzerine kurulacağını düşünmem. Klişeler üzerine kurulu bir dizi izliyor olsaydım gerçekten üzülürdüm… İki karakterin de aşkı bulduktan sonra evrilmelerini ve birbirlerini tanıdıkça içlerindeki asıl Yun Seo ve Jung Rok’u ortaya çıkaracaklarına inanıyorum.

Always’deki diğer avukatlara gelecek olursak, onlar hikâyeyi çok daha eğlenceli hale getirmiş bence, bol komedili sahneler diziye ayrı bir tat katmışlar. Avukat Kwon’un arkadaşlarının da diziye büyük katkısı olacağına inanıyorum, fakat onlar diziye önemli derecede yön verecekler bence. Geçmişin izleri çiftimizi derinden etkilese ve bunun sonucunda ikisi de birbirlerini ne kadar sevdiğini anlasa fena mı olur 🤭 Bence çok güzel olur, Yun Seo ve Jung Rok’un birbirlerine olan sevgilerinin değerini görmüş oluruz.

Umarım romantizme ve gerçek aşka doyduğumuz bir dizi olur (Bu güzelliğe de doyulur mu yaa). Dizi tanıtımını ve daldan dala atlayan yorumumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Güzel sahnelerde buluşmak dileğiyle… İyi Seyirler 🌷💕

twitter: sunnyryefields_

 

“K-Drama | Touch Your Heart: Kalbine Dokun” için bir yanıt

  1. Kore dizilerinin yeri bende başka. Gerçekten insana duyguyu en saf en temiz hali ile veriyor kore dizileri. Yazı için teşekkürler. Bende kısa bir süre önce yabancı dizi listeleri oluşturduğum ve dizi tanıtımı yaptığım bir blog açtım 🙂 Ziyaret ederseniz çok memnun olurum 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!