tds_thumb_td_300x0
K-Drama: En İyi Senaryolara Sahip Aksiyon Dizileri

Size K-Dramaya yeni başlayanlar için yapılan dizi önerileri yerine, aksiyon türünü sevmeyen izleyicilerin bile en az bir tanesini izlediği bu harika senaryolara sahip aksiyon dizilerini sunmak istiyorum…

DEFENDANT

Hatırlamak mı hatırlamamak mı?

Dizi masumiyetini kanıtlamaya çalışan savcı Park Jung-Woo’nun mücadelesini anlatıyor. Ülkenin en iyi savcılarından biri olduğunuzu düşünün. Bir gün gözünüzü bir cezaevinde açıyorsunuz ve cinayetten idam mahkumu olduğunuzu öğreniyorsunuz, hatırladığınız tek şey dün gece kızınızın doğum gününü kutladığınız. Üstelik öldürdüğünüzü söyledikleri kişiler de karınız ve kızınız. Geçici hafıza kayıpları yaşıyorsunuz ve bir gün uyandığınızda dün ne yaptığınızı hatırlayacak olmanızın bir garantisi yok. İnsanları masum olduğunuza nasıl inandırırsınız? Savcı Park Jung-Woo’nun ailesinin katilini bulmak ve masum olduğunu kanıtlamak için girdiği bu mücadeleyi izleyip de etkilenmeyecek bir insan yoktur diye düşünüyorum. İyi ve kötünün arasında ki bu savaş size harika bir seyir keyfi sunacak.

DUEL

Aynı görünüyor olabiliriz, ama asla aynı değiliz.

Dizi Jang Deuk-Cheon adlı bir dedektifin kaçırılan kızını kurtarmaya çalışmasını anlatıyor. Dedektif delilleri takip ederek kızını kaçıran suçlu olarak Sung Joon adında genç bir adamı yakalar. Parmak izleri ve kan örneği dahil her şey onun suçlu olduğunu gösterirken Sung Joon’a tıpatıp benzeyen biri daha vardır. Ancak Sung Joon’un bir ikiz kardeşi yoktur ve gerçek suçlunun diğeri olduğunu savunmaktadır. İkiz olsalar bile parmak izlerinin tamamen aynı olma ihtimali bilimsel olarak mümkün değildir. Dedektifin karşısına çıkan bu iki insan klonu onu kızının kaçırılmasının ardında ki şaşırtıcı gerçeklere ulaştıracaktır. İzlerken nefesinizi kesmeyecek aksine daha çok nefes alma ihtiyacı hissedeceksiniz.

LIFE ON MARS

Geri döndüm mü? Yoksa hala rüya mı görüyorum?

Dizi eski kız arkadaşını kaçıran seri katilin peşinden giderken geçirdiği bir araba kazası sonrasında 2018 yılından 1988 yılına dönen dedektif Han Tae Joo’nun hikayesini anlatıyor. 2018 yılına geri dönebilmek için 1988 yılında ki cinayetleri çözmesi gerekmektedir. 88 yılında 2018 de peşinde olduğu seri katilin kullandığı yöntemleri kullanan başka bir seri katil olduğunu görür ve geri dönmek için davaları çözmeye başlar. Katil farklı biri midir yoksa kendisiyle birlikte katilde mi geçmişe dönmüştür? 88 de ki ekip arkadaşlarıyla başlarda anlaşamıyor olsa da katili yakalamasında en büyük desteği onlardan görecektir. Bu olayların sonunda yaşadığı hangi Dünya gerçektir, daha da önemlisi hangi Dünya da olmak istiyordur? İçinde aksiyonu olduğu kadar güzel dostluklar da barındıran izlerken asla sıkılmayacağınız sıcak bir drama.

SIGNAL

Bir telsiz, iki farklı zaman.

Dizi günümüzde yaşayan bir dedektifin geçmişte yaşayan bir dedektifle telsiz yoluyla iletişime geçmesi ve çözülememiş davaları çözmesini anlatıyor. Davalarda suçlu profili çıkaran Park Hae-Young çöpe atılmış bir telsizin sesini takip eder ve geçmişte yaşayan Lee Jae-Han ile iletişime geçer. Başta onun geçmişte yaşadığını anlamayan Hae Young dedektifi araştırır, uzun zaman önce kaybolduğunu ve bulunamadığını öğrenir. Çözülmemiş davaları çözmek için kurulan yeni bir ekibe katılan Hae Young davaları çözerken geçmişte yaşayan dedektif Jae Han’dan yardım alır ve davaları çözmeye başlarlar. Olayların birbirleriyle olan bağlantısına hayran kalacağınız harika bir senaryo daha…

TUNNEL

Mesele insanların hayatını kurtarmak.

Bir zaman yolculuğu konulu aksiyon dizimiz daha. 1986 yılında yaşayan dedektif Park Kwang-Ho peşinde olduğu seri katille kovalamaca oynarken bir tünelden geçer ve tünelin sonunda kendini 2016 yılında bulur. Tüneli defalarca tekrar koşsa da 86 yılına dönemez. 30 yıl önce peşinde olduğu cinayetler 2016 da tekrar başlamıştır ve geleceğe gitmesinde ki sebebinin bu cinayetler olduğunu düşünmektedir. Bir yandan katili ararken diğer yandan geçmişte bıraktığı karısına geri dönmenin yollarını arar. Kwang-Ho’nun geçmişle gelecek arasında ki bu tünel yolculuğunu izlemeyi bırakamayacaksınız.  

BAD GUYS

İyi insanlara karşı durmak şiddettir,kötü adamlara karşı durmak ise adalet.

Ülke de artan şiddet suçlarının önüne geçmek için iyi bir dedektif olan Oh Goo-Tak’a yeni bir takım kurması önerilir ve Goo Tak bu teklifi kabul eder. Ancak kuracağı bu takımı polislerden değil suçlulardan kuracaktır. Bir gangster bir dedektif ve cinayet suçundan yargılanan iki katili ekibe alır. Kurduğu bu ekiple beraber şiddeti azaltmayı isterken bir yandan da mesleği askıya alındığı için bulamadığı kızının katilini arar. Ekibe katılan suçlular ise Goo Tak sayesinde insanların hayatını kurtarmaya başlar ve öncesinde yaptıkları şeyler için derin pişmanlık duyarlar. Bu suçluların insanların hayatını kurtardıktan sonra ki değişimine inanamayacaksınız.

VOICE

Duyduklarına gördüklerinden daha fazla inan.

Babası gibi polis olan Kang Kwon-Joo geçirdiği bir kaza sonrasında diğer insanlardan daha iyi duyma yeteneğine sahip olur ve en düşük desibel sesleri bile duymaya başlar. Kendine davaları çözmek için bir birim kurar ve yetenekli bir dedektif olan Moo Jin-Hyuk ile birlikte çalışmaya başlar. Babasının katiliyle Jin Hyuk’un karısını öldüren katil aynı kişidir ve ikisini de aynı gece öldürmüştür. Kwon Joo telefonda katilin sesini duymuştur ama sesi ondan başka duyan olmadığı için kimse inanmamaktadır. Yeteneği sayesinde Jin Hyuk ile insanların hayatını kurtarırken katile de adım adım yaklaşmaktadır. Duyduklarınıza gördüklerinizden daha fazla inanmak nasıl olurdu buyurun izleyelim…

THE K2

Her şeyimi kaybettim, hiçbir şeyimin kalmadığını düşündüm ama artık korumak istediğim biri var.

Irakta paralı askerlik yapan Kim Je-Ha Korece çevirmenlik yapan bir kadına aşık olur ve kadın adına çalıştığı kişi tarafından öldürülür. Suç Je Ha’ya atılır ve ülkeden kaçıp İspanya da kaçak bir hayat yaşamaya başlar. Kaçak olarak yaşadığı İspanya da karşısına Anna çıkar. Anna esir tutulduğu İspanya da üvey annesinin adamlarından kaçmaya çalışırken Je Ha’dan yardım ister. Je Ha yardım etmeye çalışsa da kaçak olduğu için elinden fazla bir şey gelmez Anna’yı ardında bırakır ve Koreye gider. Çalışırken görmemesi gereken bir şeyi gören Je Ha’ya Anna’nın üvey annesi Yoo Jin tarafından ölüm emri verilir. Yoo Jin’in karşısına çıkan Je Ha orada tekrar Anna ile karşılaşır ve onu korumaya karar verir. Diğer dizilerin aksine içinde aşkta bulacağınız, çiftin kimyasını seveceğiniz güzel bir aksiyon dizisi.

CIRCLE

İçinde duyguların ve suçun olmadığı yeni bir dünya kuralım.

Dizi 2017 ve 2037 yıllarında geçiyor. İki kardeş olan Kim Joon-Hyuk ve Woo Jin babalarıyla birlikte gece bir kadına rastlarlar. Bu kadın bir uzaylıdır ve Dünya’ya farklı bir teknoloji getirmiştir. Babaları diğer insanların eline geçmemesini gerektirecek kadar önemli olan bu teknolojiyi korumak için Byul adını verdikleri uzaylıyla evden ayrılır ve bir daha geri dönmez. Joon Hyuk ve Woo Jin yıllar sonra Byul’u görürler. Byul hiç değişmemiştir bu yüzden Woo Jin bunun sadece bir benzerlik olduğunu düşünür. Ancak Joon Hyuk onun Byul olduğundan emindir ve işin peşini bırakmaz. İki kardeş bu yol da birbirlerini kaybederler. Teknoloji başkalarının eline geçmiştir ve 2037 yılında akıllı bölge denilen başka bir yer kurulmuştur. Bu yer de insanların duyguları alınmıştır ve kontrol ediliyordur. Joon Hyuk ise bu 2037 yılında bir dedektif olarak çalışmaktadır ve kardeşinin akıllı bölge denilen yer de tutulduğuna emindir. Bir şekilde oraya girer ve kardeşini arar. Bilim kurgu ile harmanlanmış güzel bir aksiyona hazır olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!