tds_thumb_td_300x0
K-Drama: 2018’in En İyileri

2018’in son kdrama dizilerinin de yayına girmesiyle yılın en iyi 10 dizisini sizin için derledim. Öncelikle bu listeyi kendi izlediğim dizilerden ve kdrama severlerin yaptığı yorumlardan yola çıkarak hazırladığımı belirtmek isterim. O yüzden küsmece darılmaca olmasın.

Memories Of The Alhambra

Tanıtımları yayınlanmaya başladığı andan itibaren benim gibi bir çok kdrama izleyicisinin sabırsızlıkla beklediği bir diziydi. Hala devam ediyor olsa da diziyi yarıladık ve benim için yılın en iyi draması kesinlikle budur. Senaryosu, çekim kalitesi, oyuncularının uyumu ve yarattığı farklı dünya ile herkesin dikkatini fazlasıyla çeken bir yapım. Artırılmış gerçeklik oyununun ve gerçek dünyanın karmaşası içinde dolaşan bu hikaye benim için yılın en iyileri listesinin olmazsa olmazıydı. Ayrıca Güney Kore’nin ilk AR ( Artırılmış gerçeklik teknolojisi ) dizisi. Telefonda ya da bilgisayarınız da oynadığınız bir oyunu lens teknolojisiyle elinize kılıcınızı kuşanıp kendiniz oynadığınızı düşünün. Haliyle hemen dikkati üstüne çeken bir hikaye. Gönül rahatlığıyla başlayabileceğiniz bir dizi. Bittikten sonra bile dönüp defalarca izleyebileceğim bir senaryoya sahip.

My Mister

Başta bilmediğim nedenlerden bana sıcak gelmese de izleyen kişilerden gelen olumlu yorumlar nedeniyle merak edip başladığım bir diziydi. Dizi yayınlanırken herkesle birlikte izlemediğim için pişman olduğum, oturup iki günde bitirdiğim harika bir dramaydı. Karakterleri çok gerçek ve içten olan bu diziyi izlerken dizi olduğunu unutabilir ve kendinizi hikayeye fazlasıyla kaptırabilirsiniz. Aile kavramını da aşkı da sevgiyi de böylesine gerçek anlatabilen fazla dizi yoktur diye düşünüyorum. Sadece bu yılın değil gelecek her sene için mutlaka izlenmesi gereken sıcak bir hikaye.

Voice 2

Yine mi seri katiller(!) Evet yine ve yine seri katiller. Ama her zaman ki gibi altında bambaşka bir hikaye barındırıyor. İlk sezonuyla büyük izleyici kitlesi kazanan dizi 2018 de yayınlanan 2.sezonuyla da yine çok konuşuldu. Farklı bir seri katille ve karakterler ile karşımıza çıkan bu sezonu dizinin ilk sezonundan daha çok sevdim diyebilirim. Diğer insanların duyamadığı sesleri duyabilen, yeteneğini insanları kurtarmak için kullanan ana karakterimiz ve bu sezon ki ortağı Kang Woo’yu çok seveceksiniz.

Mr. Sunshine

Kdrama’ların şu meşhur vazgeçilmez tarihi dizilerini bilirsiniz. Her sene mutlaka yüksek reyting alan ve bir çok insan tarafından sosyal medyada konuşulan bir tarihi drama görürsünüz. Mr. Sunshine da bu yılın en konuşulan ve yüksek reyting alan tarihi dizisiydi. Senaristinin kalemine olan güvenimden dolayı başladığım ve asla pişman olmadığım bir drama. Goblin’in yaratıcılarından çıkan harika bir tarihi atmosfer. Diziyi izlerken bir sinema filmi mi yoksa televizyon draması mı olduğunu ayırt edemeyeceğiniz bir kaliteye sahip anlayacağınız. Tereddüt etmeden başlayacağınız bir drama daha.

Life On Mars

Yüzünde gülümsemeyle yaşayabileceğin yer, senin gerçekliğindir.

Bir seri katilli hikayemiz daha. Ama bu sefer hikaye de ki karakterimiz 2018 yılından 1980 yılına geri dönüyor ve peşinde koştuğu bu seri katili farklı yıllarda yakalamaya çalışıyor. Polisiye ve bol seri katil barındıran hikayeleri sevdiğimden konusunu okur okumaz açıp ilk bölümü izlediğim bir dizi. Şaşırtıcı ve bir o kadar da samimi dostluk hikayesiyle su gibi akıp giden bir drama.  

Come And Hug Me

Onu tanımadan önce ki zamanın hafızamda belirli bir yeri yok.

Yılın dramlardan dram beğendiren ama izlerken seyirciyi bir o kadar da gerebilen tek draması. Kdrama’da ki seri katillerin ne kadar acımasız yazıldığını herkes bilir. Ama bu dizi de bir seri katilimiz var ki kendi ailesi dahil gözü öldürmekten başka hiçbir şey görmeyen bir adam. 16 yaşında ki oğlunun sevdiği kızın ailesini katletmesiyle başlayan bu hikaye sizi çok masum bir aşkla tanıştıracakken, aynı zamanda fazlasıyla da gerecek. Çiftin uyumu ve yan karakterlerin altı dolu hikayeleriyle izlemekten gerçekten keyif alacağınız bir drama olduğunu düşünüyorum.

Player

Robin Hood.

Suçlulardan oluşan 4 kişilik bir Robin Hood grubu. Tabi karakterlerimiz neye ve kime göre suçlu orası fazlasıyla ironi barındırıyor çünkü onlar yolsuzluk yapan ve insanların ekmeğiyle oynayan kötüleri içeri atıp ortaklık yaptıkları savcıya veriyorlar. Birbirinden tamamen farklı bu 4 insanın zamanla birbirlerine alışmalarını ve çevirdikleri tüm o eğlenceli dalaverelerini çok seveceğinize eminim. Çünkü ben gerçekten çok sevdim.

Time

Ölmek istiyorsan, seninle öleceğim…

Dibine kadar dram barındıran bir dizi daha. 6 ay ömrü kalmış bir adam kalan zamanını hayatını mahvettiği bir kadını mutlu etmeye adıyor ve bütün dramımız bundan sonra başlıyor. Ölümüne sebep olduğu kadının ablasını mutlu etme çabaları ve bir yandan hastalığıyla baş etmeye çalışması gerçekten etkileyici bir hikayeydi. Kızı mutlu etmeye çalışırken zamanla ona aşık olması da cabası. Dramlardan dram beğeneceğimiz bir hikaye daha. Seviyorum böyle dizileri ne yapayım.

Hymn Of Death

Hayatımda ilk ve son kez kendim gibi yaşamak istiyorum. O yaşam ölüm olsa bile…

3 bölümlük bir dizimiz. Mini dizi olmasından dolayı listeye koyup koymamakta kararsız kaldığım bir drama. Ama o kadar hoş bir diziydi ki koymamak haksızlık olurdu diye düşündüm. Gerçek bir hikayeden diziye uyarlanan çok güzel bir drama. İmkansız bir çift ve Japon işgali altında olan Güney Kore. Dizi de yer alan müzikler ve şiirler de en az hikaye kadar güzeldi. Hoş bir tarihi atmosfer.

Devilish Joy

Hatırlamak mı hatırlamamak mı?

Bu sene izlediğim tek romantik komedi sanırım. Zaten romantik komedi dizilerini oldum olası sevmem ama bu diziyi izleme sebebim romantik komedi tadında olmasının yanında içinde bulundurduğu dramdı. Çiftin hikayesi kendini diğer romantik komedilerden farklı kılıyordu ve merakıma yenik düştüm. İyi ki de düştüm çok severek izledim ve hiç sıkılmadım. Romcom severler için güzel bir tercih olduğunu düşünüyorum ve listeyi bu diziyle sonlandırıyorum.

Yazının başında dediğim gibi alınmaca olmasın, sizin gözünüzde listeye girebilecek başka diziler de vardır eminim ki ama ben izlediğim ve gözlemlediğim izleyicilere göre kendimce bir liste oluşturdum. Umarım kdrama izleyicisini tatmin edecek bir liste olmuştur. 2019 da ki dramaların 2018 de ki kadar güzel olması dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!