Jensen Ackles’i hangi rollerde izledik?

Yeni yılda yepyeni konseptlerimizden biri ile karşınızdayız. 🙂

Yabancı dizileri çok seviyor, sezonlarca izlediğimiz oyunculara bazen doyamıyor daha fazlasını istiyoruz değil mi? En azından onları daha yakından tanımak, daha önce veya şimdilerde nerelerde oynadıklarını bilmek fena olmaz. Bakarsınız sevdiğiniz oyuncular size yeni bir dizi veya film keşfettirirler.

Ünlü oyuncuların filmografilerine doğru keşfe çıkıyoruz. Benedict Cumberbatch ile başladığımız serinin ikinci durağında ise Jensen Ackles yer alıyor. Jensen Ackles’i hangi rollerde izledik?

1) Supernatural

Birçoğumuza Jensen Ackles’i tanıtan rolü elbette Dean Winchester oldu. Supernatural, annelerinin bir şeytan tarafından öldürülmesi üzerine babaları tarafından avcı olarak yetiştirilen iki kardeşin hikayesi.

Doğaüstü varlıkları avlayıp, insanları kurtaran kardeşlerin büyüğü Dean Winchester olarak hayatımıza girdi ve Jensen Ackles’i 14 sezondur bu rolde büyük bir hayranlık ve aşkla seyrediyoruz. Dizinin doğaüstünden beslenen konusu her zaman yenilenmesini sağlıyor ve karakterlere öyle bir bağlanıyorsunuz ki 14 sezon ne ki diyebilirim.

2) Sevgililer Günü Katliamı

Jensen Ackles, fantastik-korku dizisi Supernatural’da Dean karakterine hayat verirken meşhur bir korku filminin de başrolünde yer aldı. 2009 yapımı olan filmde Tom Hanniger karakteriyle karşımıza çıkan Ackles, 10 yıl önce sevgililer gününde gerçekleşen bir katliamın suçlusu olmadığını kasabaya ispatlamaya çalışır. Kanlı filmlerden korkmuyorsanız ve bir Jensen Ackles hayranıysanız izlemenizi tavsiye ederiz.

3) Days of our Lives

Days of our lives bir zamanlar ABD’de haftaiçi her gün yayınlanan ünlü bir pembe dizi. Ackles’ın da ilk deneyimlerinden biri hatta Ackles burada oynarken o kadar genç ki belki de ilk projesi 🙂 Days of our lives adı size bir yerden daha tanıdık geliyor olabilir. Çünkü Friends dizisinde Joey’in oynadığı günlük dizinin de ta kendisi 🙂

4) Smallville

Superman’in Clark Kent olduğu lise zamanlarında Smallville kasabasında geçen ve ekran hayatı 10 sezon süren sevilen dizide Jensen Ackles’i hatırlayanlarınız vardır.

Jensen Ackles, Supernatural gibi The CW kanalında yayınlanan Smallville’in 4. sezon kadrosunda yer almıştı. Jason Tague rolü ile karşımıza çıkan Ackles’i hem lisenin koçu hem de Lana Lang’im Fransa’da tanıştığı yeni erkek arkadaşı olarak izlemiştik. Zamanla diziye Jason’ın annesinin de katılmasıyla işlerin göründüğü kadar basit olmadığı ortaya çıkmıştı ama henüz izlememiş olanlar için spoiler vermeden yazımızı burada noktalıyoruz! 🙂 İzlemeyenlere özellikle de fantastik – superhero dizileri izlemeyi sevenlere Smallville dizisini kesinlikle öneriyoruz. Supernatural sevenlerin bir bakması gereken dizilerden biridir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!