Jack-Jack Attack – Hiçbir Bebek Masum Değildir

2005 yapımı kısa film Jack-Jack Attack toplam 5 dakika süren bir Pixar animasyon kısa filmi. 2004 yılında ”İnanılmaz Aile” ile Jack’in bir kitlesi oluşmuştu. Bunu fırsat bilen yönetmen Brad Bird, Jack’i anlatan kısa filmi Jack-Jack Attack’i hemen ardından izleyici ile buluşturuyor.

Peki Jack’in özelliği ne?

Aslında İnanılmaz Aile’nin ilk filminde Jack’in diğer tüm aile fertlerinden farklı olarak herhangi bir özelliğini göremiyoruz. Bu da Jack’i diğer kardeşlerin yanında sanki daha değersizmiş gibi düşündürtüyor izleyiciye. Ama durum böyle değilmiş tabii, bunu ancak Jack-Jack Attack filmini izlediğimizde anlıyoruz. Zaten İnanılmaz Aile’nin ikinci filminde de Jack’in diğer tüm özelliklerini tamamen öğrenmiş oluyoruz.

Konusu

Parr‘ların küçük ferdi Jack’e bakıcılık yapan Kari, Jack’in hiç de sandığı kadar masum olmadığını öğrenince onunla baş etmekte oldukça zorlanıyor. Başta olanlara inanamasa da filmin sonlarına doğru Jack’e uyum sağlayıp özelliklerini kabullendiğini izliyoruz. Ama tabii bu süreç Kari için hiç de kolayı olmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!