Nilay Deniz’i hepimiz çok seviyoruz! Güzel, başarılı, sempatik, eğlenceli… Sizce de onu farklı kılan bir şeyler yok mu? Siz de Nilay Deniz’i izlerken eski bir arkadaşınızı, uzun süredir görmediğiniz o çok yakın komşu kızınızı ya da uzakta yaşayan ablanızı veya kardeşinizi izliyor hissine kapıldınız mı? Biz onu o kadar benimsedik ki bu özel gününde onu bir kez daha tanıyalım dedik. Hadi gelin!

93 senesinde takvimler 3 Mayıs’ı gösterdiğinde Aydın’da dünyaya gelmiş Nilay. Babası da kendisi gibi oyuncu olan Nilay Deniz,özel tiyatro kollarında eğitimler almış ve oyunculuğu meslek olarak seçmiştir.

16 yaşındayken katıldığı amatör güzellik yarışmasında derece elde edememiş ancak Serdar Akar tarafından fark edilmiştir. Böylece profesyonel anlamda oyunculuk kariyerinin kapıları açılmıştır.

İlk olarak 2011 yılında Behzat Ç dizisi ile ekranlarda gördüğümüz Nilay Deniz, ardından Mor Menekşeler, Hayata Beş Kala, Güneşi Beklerken, 20 Dakika, Ah Neriman gibi dizilerle ekranlarda kalmaya devam etti. Bu süreçte kendini geliştiren ve deneyimine deneyim katan Nilay, Aşk Yeniden adlı dizide izleyicinin büyük bir sempatisini kazanarak gönlümüzde taht kuruverdi.

Aşk Yeniden dizisinden sonra sempatikliğinden iyice emin olduğumuz Nilay Deniz, Dayan Yüreğim adlı dizide de rol aldı. Son olarak ise geçtiğimiz yazın en başarılı ve kendini en çok izleten dizilerinden biri olan Ateşböceği’nde Aslı karakteri ile karşımıza çıktı.

Nilay Deniz’in kendini öne çıkaran ve farklı hissettiren tanınmışlık hissini sanırım en çok Ateşböceği dizisinde tattık. Umulandan çok farklı bir rolle karşımıza çıktı ve bu rolün hakkını çok iyi verdi diyebiliriz.

Aslı karakterine bu kadar fazla ısınmamızın ve de dolayısıyla Nilay Deniz’e duyduğumuz sempatinin elbette partneri ile olan uyumuyla da ilgili olduğunu söylemeden geçemeyiz. Ateşböceği’nde Seçkin Özdemir ile birlikte rol alan Nilay Deniz, sempatikliğinin yanı sıra uyumunu ve eğlenceli yönünü de bize göstermiş oldu.

Ateşböceğinin erken vedasından sonra evliliğinin tadını çıkaran Nilay Deniz ekranlara ne zaman dönecek çok merak ediyorduk. Geçenlerde gelen güzel haberle sevinçten dört köşe olduk. Nilay Deniz, Mehmet Ozan Dolunay ile başrolü paylaşacağı Darısı Başımıza dizisiyle Haziran’da ShowTv ekranlarından yeniden bizlerle olacak. E biz ikiliyi yakıştırdık,yolları açık olsun beklemedeyiz 🙂

Gelelim bugünün anlam ve önemine… Bugün bu güzel yeteneğin doğum günü ve sevenleri onu her zamanki gibi yalnız bırakmadı. Nilay Deniz adına Lösev’e bağış yapan güzel kalpler gün boyunca doğum günü paylaşımlarında bulunarak mesajlarını ve iyi dileklerini ilettiler.

Ne İzledik ekibi olarak kendisine ilerlediği yolda başarılar ve mutluluklar diliyor,kendisine kocaman sarılıyoruz. İyi ki doğdun Nilay!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz