It’s Okay to Not Be Okay 1. Bölüm Yorumu

“Kabuslarla Beslenen Çocuk”

Oldukça güzel bir başlangıçtı. Korelilerin, senaryo işinde cidden çok başarılı ve özgün olduklarını düşünüyorum. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek kurgularla, ustalıkla birleştirilmiş hikayeler ve detaylarla karşılaşıyoruz çoğu zaman. It’s Okay to Not Be Okay’in ilk bölümü ilgi çekici ve keyifli bir bölümdü. Kesinlikle merak uyandırdığını söyleyebilirim.

Fantastik ögelerin, doğaüstü unsurların da sık sık kullanıldığını, diziye güzelce yedirildiğini görüyoruz. Öyle olmasa dahi, ruhsal ve imaginary olaylar güzel işleniyor. Uzun lafın kısası, Kore dizilerinin kendine has, ayrı bir havası var. It’s Okay to Not Be Okay de bu havaya sahip olan dizilerden.

İlk bölüme dair söyleyebileceklerim; izleyen herkesin seveceğine emin olduğum dünya tatlısı erkek bir başrol, hikayesini çokça merak ettiren oldukça çekici bir kadın başrol ve akıcı bir gidişatın var olduğu.

Moon Gang Tae’nin abisiyle olan ilişkisi, Go Moon Young’un babasıyla olan geçmişi, ikilinin tanışıp karşılaşmaları ve hastanedeki tüm diğer sahneler de gayet ilgi çekici/güzeldi.

It’s Okay to Not Be Okay’de mizah da güzel serpiştirilmiş. Diziyi görsel olarak incelediğimizde ise fena değil. Mekanları başta biraz garipsedim ama çok da tuhaf bir tarafı yok, zamanla alışırım sanıyorum.

Sonraki Bölüme Dair

Moon Gang Tae’nin, yazar hanımefendiden abisi için imza veya bir görüşme isteyerek yayıneviyle anlaşacağını düşünüyorum. Çünkü abisi o kadar üzülüp hayal kırıklığına uğramışken, elindeki böyle bir fırsatı değerlendirmemek olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!