tds_thumb_td_300x0
İstanbullu Gelin 64. Bölüm: ”Mutlu olmak zordur, zamana bırakalım”

Adem ile ortaklık mı? Fikret bu sefer verdiğin tüm tepkilerde haklısın. Adem’in ipiyle indiğin hangi kuyudan sağ çıktın Faruk? Hem de bu sefer aldığın risk öyle büyük ki. Eğer işler istedikleri gibi gitmezse Adem evi geri alacak. Bir de “var mısın?” diye soruyor Adem’e. Ya ne diyecekti? Şimdi onlar düşünsün diye düşünerek kabul etti tabii ki Adem. Buyurun cenaze namazına…

Bu hisse mevzusu uzayacak diye düşünürken bir gol de Esma’dan geldi. Garip Bey’e de hisse vermek isteyen Esma’nın karşısında Faruk-Fikret ikilisi yerlerini aldı bile. Ama istedikleri kadar karşı gelsinler Esma Sultan dediğini yapacak. İzleyelim bakalım… Garip Bey’i…

Gülbin ve Osman’a nasıl yorum yapsam bilemiyorum. Bu Osmanımı da hep deliler buluyor. Ama bi önceki bölümden beri nedense Gülbine asla alışamadım. Birkaç bölüm geçsin bir daha düşünürüz bu konuyu, şimdilik yorum yok.

Faruk’un son dönemlerde yaşadıklarından mıdır başka şeylerden mi bilinmez ultra sinirli tavırları bana biraz abartı gelmeye başladı. Her dakika yanında Süreyya olamaz ki Faruk’cum biraz duracağın yeri bilmeye mi çalışsan? Sen öfkeyle kalkıyorsun ailen zararla oturuyor. Yapma. 

“Borans brothers are back in town”

Ben de diyordum bu bölümde ne eksik. Akif yokluğun koyuyor bir daha öyle uzak dakikalar geçirme bizden. Ee seni özlemeyen taş olurdu dimi.

Bu arada Boran Krallığı şey pardon Boran Turizm yeniden sahalarda. Yeni bina yeni başlangıçlar yeni ekip arkadaşları. Biraz gergin başlamış olabiliriz, daha doğrusu Fikret ve Okan biraz gergin başlamış olabilir ama bunun altında tamamen İpek meselesi yatıyor bence. İş başka eş başka Fikret’cim sakın kendini salıp bir hata yapma yine. Lütfen…

Yeni başlangıçlar yapanlar sadece Boranlar değil tabi. Dilara ve Süreyya’nın tekrar eskisi gibi hayallerinin peşinden gidecek olması beni çok heyecanlandırıyor. Hem de buna vesile olan kişi bir zamanlar ”hayır olmaz, çalışmanı istemiyorum!” diye triplenen Faruk Boran. Bu bölümde de şaşırdık ne diyebilirim ki… Ama bu gelişme çok iyi oldu. Olumsuz şeyler duyaktan yorulduk artık bu dizide, müzik duyalım, çocuk sesleri duyalım. Özledik!

Gerçi bu güzel anda bile Dilara’nın eskiyi hatırlayıp yüzünün düşmesi mutluluğumuza gölge düşürdü diyebiliriz. Gerçekten bu kızı içten bi şekilde ağız tadıyla gülerken ne zaman göreceğiz?

Bu arada Esma Sultan’a neler oluyor öyle? Yılları aklına kazımış, yaşadığı her bir ayrıntıyı hatıralarında taşıyan Esma Sultan ufak tefek unutkanlıklara başladı. Aklımdan geçeni dile getirmek istemiyorum, yok yok istemiyorum, öyle değildir çünkü. Değil di mi canım senaristlerim?

Faruk’un yeni asistanı Özgür. Seni sevmedim. Seni sevmedik. Ne zaman diziden ayrılırsın tam olarak? Çünkü biz izleyiciler Süreyya’yı gergin ve üzgün görmeyi hiç istemiyoruz. Süreyya kızım bunun da üstünden gelir onda şüphe yok tabii. Ama gerek yok yani, var mı?

Ha bu arada, Süreyya ve Faruk size sadece 2 çift lafım var. Daha üzerine yorum yapmayacağım. YALVARIRIM BİR DAHA HOPARLÖR AÇIKLEN KONUŞMAYIN YALVARIRIM!!!

Bu kaçıncı oldu yav? Seyirciler ve ben bunu hak etmedik!

Fikret dakika bir gol bir duramadı patladı. Ha pek de patlamak denilemez buna daha önceki patlamalarını düşününce ama… böyle bir şey bekliyordum açıkcası. Bunun toplantıda herkesin önünde olması pek hoş olmadı sadece. Ama haklı mı evet. Bence haklı yanları var. Faruk ile olan son konuşmasından itibaren Fikret çok değişti. Ama Faruk bunun karşılığını veremedi ne yazık ki. Kendi başına karar almalara devam, büyüklük taslayıp fikir sormamalara devam… Bu Fikret’i siz delirttiniz Faruk bey! Evet evet siz! Sonra gitti sağda solda kavgaya karıştı. Hem de Adem ile birlikte, yine…

”Bu nasıl Özgür?”

Ben vazgeçtim bu sahneleri izleyelim hem de bol bol. Kıskanç Süreyya’yı görmeyi özlemişim. Tavırları, mimikleri sahneye öyle uyum sağlıyor ki bu kaliteli oyunculuğu izlemeye bayılıyorum! O yüzden canım senaristlerim yazın gitsin, kıskansın Süreyya. Oh!

Bölüm sonunda verilen yeni bölümden ilk sahnede ise kalbim ağzıma geldi adeta. Lütfen bağırmayın artık diye bağırmamak için zor durdum. Adem ve Fikret komada, Faruk sinir krizinde, Esma Sultan şokta… Nasıl toparlanacağız bilinmez… 65. bölümde görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!