tds_thumb_td_300x0
İstanbullu Gelin 60. Bölüm: İnsan Sevgiyle Yaşar

İntikam soğuk yenen bir yemek… Fikret’in aklının başına gelmesinin sebebi de bu sanırım. ‘Onur’u için ailesini bu durma getirenlerden intikam almak için hazır. Üstelik bu sefer kendi kafasına göre de davranmıyor bu sefer, Akif’i de aldı yanına. Gerçi Akif’in şapşallıklarını da düşününce Fikret&Akif koalisyonunda ortaya nasıl bir şey çıkar bilemedim. :/

Esma sultanın aile yemeğindeki vurucu açıklamaları hepimizi içten içe korkuttu bunca zaman biliyorum. Ama bu sefer hayırlı bir iş için toplanıldı yemek masasında. Herkes heyecanlı, en çok da ben. Gerçekten de bu sahnede bir miktar oturuşumu değiştirdim. Neyse konumuza dönelim. 

“Geriye ne kadar ömrüm kaldı bilmiyorum ama geri kalanı için zor da olsa hayatımda ilk defa kendim için bir adım atmaya karar verdim. Garip evlenme teklifi etti”

Sahneye yükselmeden önce masadaki herkesin tek tek surat ifadesini zoomlayan kameraman arkadaşa teşekkürlerimi iletiyorum. Yükselmeye gelirsek de yürü kız Esma kim tutar seni! 

Birkaç bölüm sonra ortaya çıkmasını beklediğim bir gelişme de bu bölümde patlayıverdi. Dilara’nın bebeğini aldırmadığını öğrenen bir Nazif düşünün, ve bunu Adem’in yanında ağzından kaçıran bir Nazif… Ah Nazif, ah… Bana kalırsa Güneş ve Adem arasındaki ilişki biraz daha ilerledikten sonra Adem bu haberi öğrense daha iyi olurdu. Çıkmaz yollar, arada kalmalar yaşansın isterdim. Ama böyle uygun görmüş sayın senaristlerimiz. Bize laf düşmez 🙂

Bölüm başladığından beri Sanem&Güneş yüzleşmesini beklediğim kadar neyi bekledim bilmiyorum. Çok heyecanlıydım bu hikayeyi öğrenmek için. Beklediğime de değdi. Bana göre yeni sezonun en vurucu sahnelerinden biri oldu bu. Birbirlerine öfke dolu oldukları kadar özlem doluymuş meğer bu ikili. Sarıldıkları sahnede kimin kalbi ısınmadı ki:))

“Annem gelin oluyoor”

Yahu ben bu Boranların sarhoş olmasına aşığım. Tabii Akif’in özellikle. Hoş bir öncekinde ufak bir tatsızlık çıkmıştı ama neyse bi dün akşamki bölüme odaklanalım. Osman’ı bile damat halayı çekerken gördü bu gözler. Neşeniz bol olsun Boranlar, Esma sultanın düğününde de aynı performansı bekliyorum sizden…

Ve bölümümzde Esma&Ülfet karşılaşması da oldu elbette. Ama Ülfetcim sen konudan biraz geri kalmışsın, Fikret meselesi geçen haftanın konusuydu. Müjdeyi verelim sana, Esma Sultan evleniyor. Düğüne bekleriz. Ha bu arada şunu da hatırlatayım Esma’nın da dediği gibi “Aileler her badireden güçlenerek çıkarlar”

”Benden koparılan çocuk”

Vay be dedim. Bu cümle o kadar anlamlıydı ki. Adem’in seanslarını özlemişiz doğrusu. Seanstan ziyade Adem’in kendini biraz daha keşfedişini kendiyle yüzleşmesini özlemişiz. Bu sefer çok acı oldu ama. Kendi çocuğu ve kendisi. İki acıyı aynı anda yaşadı Adem. Hem kendinden koparılan çocuğunu, hem kendinden koparılan çocukluğunu…

Bu duygu selinin ardından gelin biraz daha duygulanalım. Ellerinde çiçekler kapısındaaa yok sırılsıklam değildi ama sırılsıklam aşıktı Garip bey. Gergin bir ortam olur diye bekledim ama sonradan sahne öyle güzel açıldı ki. Özellikle de best çiftim Adem ve Sanem’in repliklerine tek tek düştüm, gülme krizlerine girdim, bir daha düştüm. Tüm ekip sinir bozukluğundan kahkaha atarken ben de kendimi kahkaha atarken buldum. Tabi bu kahkahadan 10 dakika sonra da bilin bakalım kimin gözleri doldu? Bence tüm seyircinin. 

Sizin kıymetliniz benim mucizem.” diyen bir garip Garip Bey… Bunca sene Esma’ya olan aşkından hiçbir şey eksilmemiş. Esma’nın Garip’e olan bakışlarını görünce anlıyoruz ki Esma için de durum aynı. Siz çok güzelsiniz, çok güzeldiniz, çok da güzel olacaksınız Esma ve Garip… Mutlu olsun sevgili GarEs!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!