tds_thumb_td_300x0
İntikam ve Adalet Arasında Bir Hayat : Lawless Lawyer

İntikam almak için ne kadar ileri gidersiniz? Peki adaletli bir intikam mümkün müdür?

İntikamın soğuk yenen bir yemek olduğunu söylerler. Kişi öfkesini içinde saklayıp günden güne büyüterek ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlayarak soğuk ama tatmin edici bir şekilde alır intikamını. Kanunsuz Avukat Bong Sang Pil’in yaptığı da tam olarak bu. Tek bir farkla onun intikamı aslında adalet.

Kanunsuzlar şehri Gisung, kanunsuz bir avukatın adalet arayışının merkezi haline gelir. Geçmişinin yaralarını sarmak ve annesinin intikamını alıp adaleti sağlamak tek amacı haline gelen Bong Sang Pil’in karşısında ise şehrin en güçlü isimleri vardır. Üstelik Bong Sang Pil düşmanlarının karşısında neredeyse yalnız ve güçsüzdür. Peki bütün bu zorluklara rağmen Bong Sang Pil intikamını  alıp adaleti sağlamayı başarabilecek mi?

Bong Sang Pil (Lee Joon Gi) bildiğiniz avukatlardan değil. O, kanunsuz bir avukat. Önceden bir çetenin üyesi olan Bong Sang Pil, adaleti sağlamak için yumruklarını kullanan bir avukattır. Seul’de başarılı bir avukat olarak çalışırken kendisine gönderilen bir defter sayesinde annesinin intikamını almak için çocukken ayrılmak zorunda kaldığı Gisung’a  geri döner. Açtığı Kanunsuz Hukuk Bürosu’nda adaleti sağlamak için kolları sıvar ve yanına Gisung’da güvenebileceği tek insanı çeker; Ha Jae Yi.

Ha Jae Yi ( Seo Ye Ji) adalete her şeyden çok inanan iyi bir avukattır. Ancak bir gün adalet için bir hakime saldırır ve avukatlığı askıya alınır. Yaşadığı bu kötü olaylardan sonra memleketi Gisung’a dönen Ha Jae Yi, Bong Sang Pil ile tanışır ve onun hukuk bürosunda çalışmaya başlar. Ancak Ha Jae Yi, Bong Sang Pil’in inandığı her şeyi kökünden değiştireceğinden habersizdir. İkilinin sürekli atışmayla devam eden ilişkisi önce dostluğa,ardından da aşka evrilirken ikisi de geçmişlerinin acılarıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Bilen bilir, bir hikâyenin kalitesi kötü adamlarından belli olur. Bu dizinin kötü adamları da bunu kanıtlıyor.Akıl almaz derecede ince ve uzun vadeli şekilde hazırlanan planlara şahit oldukça adeta kanınız donuyor. İyi bildiğiniz karakterlerin kötülüğüne,kötü bildiğiniz karakterlerin de iyiliğine şahit oluyorsunuz. Özellikle dizinin mahkeme sahneleri öyle kaliteli ki sanki mahkemedeymişsiniz gibi soluksuz izliyorsunuz sahneleri.

Ben özellikle oyuncuların muazzam performanslarına değinmek istiyorum. Hepimizin Moon Lovers dizisiden tanıdığı Lee Joon Gi’nin (Bong Sang Pil) o serseri ama aynı zamanda da aklı başında halleri,dövüş sahnelerindeki ağzımızı açık bırakan performansı ile adeta bizi mest etti. Ayrıca kötü adamlarımızdan Choi Min Soo (An O Joo) performansı ile bizi kendisinden  baya bir nefret ettirdi. Özellikle karakterin ses konu kulaklarıma yastık kapatıp “Artık sus.” diye bağırmak istememe ve birkaç bölüm konuştuğu yerleri sessiz izlememe sebep olsa bile oyunculuğuna hayran kalamadım dersem yalan olur.

Dizi hukukla sarmalanmış bir intikam hikâyesini anlatıyor. Karakterlerin ve hikâyenin işlenişi ile türünün en güzel örneklerinde biri. Dizinin en sevdiğim yanlarından biri izledikçe intikam,adalet ve hukuk kavramlarını size sorgulatması. Hatta hukukla yapılan bütün o kötülükleri gördükten sonra “Acaba gerçekte bunlar gibi daha ne kötülükler yapılıyordur kanunla?” diye düşünüp durdum bir süre. Lawless Lawyer aynı zamanda yardımcı karakterleri ve eğlenceli sahneleriyle de sizi kendisine hayran bırakıyor. Kanunsuz Hukuk Bürosu’nun o deli dolu çalışanları, Bong Sang Pil’in sağ kolu Tae Gwang Soo, ketum ama aynı zamanda merhametli savcı amcamız diziye ayrı bir renk katıyor. Dizi havalı avukatları,hukuku,intikam hikâyelerini sevenler için biçilmiş kaftan.Ben özellikle dizinin kamera arkalarını da izlemenizi öneriyorum. Bölümlerde izlediğiniz o stresli sahnelerden sonra öyle tatlı geliyor ki kamera arkası… Şimdiden iyi seyirler.

Sevgiyle kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!