İngiltere Yapımı 5 Polisiye Dizi

Polisiye türde dizi izlemeyi sevenler, en kaliteli yapımlar arasında rahatlıkla gösterilebilecek İngiliz dizilerine de bir göz atmayı atlamasınlar deriz! Buyrunuz 5 İngiliz polisiye dizi önerisi! 

Sherlock

Evet, girişte de adını andığımız gibi listenin olmazsa olmazı. Ünlü dedektif Sherlock Holmes’un, İngiltere’ye uyarlandığı ve günümüzde yaşadığı bir uyarlama olan Sherlock 2010’lu yılların en güzel dizi hediyelerinden biri. 

Broadchurch

Broadchurch adlı kasabada bir çocuğun intihar gibi görünen cinayeti üzerine kasabaya gelen bir dedektif ve kasabadaki partnerinin vakayı çözmesine odaklanan bir dizi. Toplamda 3 sezon süren dizi 3 ayrı vakayı ele alıyor ancak üç vaka da Broadchurch’ta geçtiği için karakterler değişmiyor. Başrollerde David Tennant ve Olivia Colman’ı izlemek ise ayrı enfes. 

Criminal

David Tennant ile devam edelim. Criminal, geçtiğimiz ay izleyici ile buluşan ve 3 bölümden oluşan bir İngiltere polisiyesi. Dizide, farklı ülkelerde geçen gerçek suç hikayeleri işleniyor.

Marcella

Emmy ödüllü İngiliz polisiye dizisi, bir dedektifin kendi trajik kaybı ve dağılan hayatına rağmen en iyi yaptığı şeye yani dedektifliğe odaklandığı bir dizi.

River

Yaşayanlarla ölüler arasına sıkışmış bir dedektif River’ın ana konu olarak işlendiği bir İngiliz polisiye dedektiflik dizisi.