tds_thumb_td_300x0
İnceleme: Nina Dobrev’li “Fam” Nasıl Bir Dizi?

The Vampire Diaries’in yıldızı Nina Dobrev’in baş rolünde olduğu dizi adından da anlaşılacağı üzere bir aile komedisi. Adını ”Family”den alan Fam dizi, CBS kanalında yayınlanıyor ve henüz ilk sezonunda.

Dizi, iki kız kardeşin yeniden bir araya gelmesini anlatıyor. Biraz daha detay vermek gerekirse iki üvey kız kardeş de diyebiliriz. Şöyle ki Nina Dobrev’in canlandırdığı Clem, aile kurumuna çok değer veren Nick ile nişanlanıyor. Nick’in, mükemmel bir aile hayatı var. Clem’in ise babası onları terk etmiş ve umursamaz birisi.

Clem’in bir de Shannon adında liseli bir üvey kız kardeşi var. Babası ile yaşadığını bildiği kardeşi bir gün Clem’im evine geliyor ve uyuşturucu kaçakçısı erkek arkadaşıyla kaçmaktan bahsediyor. Clem de bir zamanlar aynı Shannon gibi olduğunu hatırlayıp, onun için üzülüyor. Çünkü Clem her ne kadar şu sıralar hayatı düzgün giden bir kadın gibi görünse de zamanında o da uyuşturucu kullanan bir teenagemiş. Shannon’ın da hayatının kendisininki gibi yoluna girmesini isitediği için Shannon’ı yanına taşınmaya ikna ediyor ve Clem, Nick ile Shannnon beraber yaşamaya başlıyorlar. Artı iki olarak Nick’in anne ve babasını da sayabiliriz tabii. 🙂 Evleri ayrı da olsa aileye çok değer veren bu ikiliyi aile ziyaretlerinde sık sık görüyoruz.

Bu arada küçük bir detayı atladık, Clem babasından utandığı için gerçekleri bilirlerse istenmeyeceğini düşünerek babasının öldüğünü söylüyor ama Shannon’ın ansız ortaya çıkmasıyla bu yalanı patlak veriyor. Babaları ise tam bir Frank Gallagher, her şey için üzgünüm böyle olsun istemezdim derken bile aslında çocuklarım olsun istemezdim demek istiyormuş mesela! 🙂 Pilot bölüm boyunca iyi güldürdü beni diyebilirim. Ama babalarından da ziyade aslında Clem için, Fiona Gallagher gibi demek daha doğru olur sanki. Her şeye rağmen kardeşleri/kardeşi daha iyi bir hayata kavuşsun diye ona doğru yolu göstermeye çalışan fedakar abla rolü Fiona’yı anımsatıyor. Shameless’ın konusunu ve daha az kardeş ve yoksulluk içeren halini 20 dakikalık bir sitcomda düşünün diyebilirim Fam için. İlgi çekici değil mi? Elbette bir Shameless değil ama bence çerezlik, güzel bir dizi çıkmış ortaya. Oyunculuklar başarılı.

Nina da bu rolün üstesinden çok iyi gelmiş. Kendisini The Vampire diaries’deki depresif Elena ve evil Katherine rolleriyle tanıyoruz ama Nina’nın öyle bir enerjisi var ki elbette komediye de çok yakışmış! Nina Dobrev’i yakından takip edenler onun o canlılığını çok iyi bilirler zaten. Hem dizi hem de Nina sizi enerjisiyle en baştan içine çekiyor.

Dizi için 6.5’tan 7/10 diyelim. Önerilir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!