tds_thumb_td_300x0
İmkansız Bir Aşk: Hercai

Merhabalar!🙌 Popüler konumuz; İmkansız Bir Aşk Masalı Hercai…

Baya popüler bir dizi haline gelen Hercai sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde de soluk soluğa izlenen bir proje. Başrolleri arasında usta oyuncular Macit Sonkan, Ayda Aksel, Serhat Tutumluer, Gülçin Santırcıoğlu ve genç yetenekler bulunduran dizi çok sevildi. Sümeyye Ezel’in kaleme aldığı kitabın diziye dönüşmesinde yapımcılığını Mia Yapım’ın üstlendiği proje aşina olduğumuz bir konuyu anlatıyor: Töre ve intikam.

Bir diğer başrol oyuncumuz Akın Akınözü’nin canlandırdığı Miran Aslanbey çocukluğunda hem öksüz hem yetim kalıyor. Babaannesi Azize’de oğlunun emanetini, gelininin eski sevdalısı Hazar Şadoğlu hakkında doldurmaya başlıyor. Azize tarafından doldurulan Miran, intikam duygusuyla yanıp tutuşuyor. İntikam kimden alınacak? Tabii ki Hazar’ın kızından: Reyyan Şadoğlu’ndan…

Reyyan saf, masum bir kız. Dedesi Nasuh Şadoğlu tarafından asla sevilmeyen, merhamet edilmeyen bir torun. Bunun da bir sebebi var tabii, her şeyin olduğu gibi… Reyyan, Hazar’ın öz kızı değil! Güzel kızımızın annesi Zehra Hanım henüz 17 yaşındayken karnında bebeğiyle dul kalıyor. Nasıl oldu da evlendikleri gün yüzüne çıkmış değil ama kızları üvey olduğunu bilmiyor. Miran babaanne Aslanbey’in kurduğu plana harfiyen uyuyor, uyuyor uymasına da pişman da oluyor. Yıllarca altyapı hazırlıyor, ortak oluyorlar.

Şadoğlu Konağı’nda yine sıradan bir günde Miran çıkageliyor. Yanında konağın sevilmeyen torunu Reyyan ile birlikte. Torununu Miran Bey ile gören Nasuh Ağa deliye dönse de ateşini ortağının yanında püskürtmüyor. Salona davet ettikleri genç adam Allah’ın emri Peygamber’in kavliyle torunu Reyyan’ı kendisine istiyor! Başta verilmek istenmeyen kız eninde sonunda Miran’a ulaşıyor. Ee dizi tabii. Anlı şanlı tüm Midyat’ın olduğu bir düğünle evleniliyor, Reyhani’ler oynanıyor. Ama gelin hanım bilmiyor ki Miran evli.. Hem de kardeşim diye tanıttığı Gönül ile. Karısı kıskançlık krizlerine giriyor, artık katlanamıyor bu olanlara ama mecbur girildi bir kez bu yola. Annesi Sultan ve aşık olduğu kocası Gönül’ün düşünce bulutlarını dağıtıveriyor.

Bir diğer aşık ise Azat Şadoğlu. Reyyan’ın kuzeni (üvey kuzeni!) Çocukluğundan beri sevdalandığı kızın evlenmesine göz yumamıyor ama seste çıkaramıyor. Düğün gecesi silahını kapıp geliyor, Miran’a doğrultuyor silahı. Hazar Bey ve Miran’ın can dostu Fırat giriyor araya. Yeni evli çift arabaya atladığı gibi gidiyorlar. Nereye bilmiyoruz ama… Doğal olarak araba bozuluyor ve ultra zengin Miran Aslanbey sahte karısının elini tutarak, arabasını oracıkta bırakıp bir kulübeye gidiyor.

Asıl olaylar bu kulübede başlıyor efendim. O gece kulübede yaşanan halvet, masum Reyyan’ın sonu oluyor. Miran’ın da haliyle… Gün ışıyınca beyimiz kalkıyor, toparlanıyor. Gidecek ya belli ediyor açıkça. Reyyan kalkıyor defalarca soru soruyor. Miran’ın dilinde aynı anlama gelen bir ton cümle. “Bu masal burada bitti Reyyan Şadoğlu.” Sonrasında çok pişman olacak bu adam. Reyyan yalanlarını öğrendikçe daha dibe batacak. Batacak ama daha dik çıkabilmek için. Çünkü senaristimiz bir kadın!👏🏻

Reyyan’ı güçlü ama bir o kadar da aşık yazmış, hatta Hercai’nin 31 Mayıs’ta yayımlanacak sezon finalini tam 4 kadın yazıyor. Bu gözler güçlü kadınlar görmeyi çok özledi! Umarım Reyyan’ın çizgisi bozulmaz ve kendini kimseye yem etmez. Ebru Şahin’in güzel oyunculuğuna da nazar değmez inşallah!

Biz daha ilk bölümden Hercai’nin hikayesine bayıldık. Son olarak dizi de gördüklerimizin gerçekten var olabilecek şeyler olduğunu unutmamak gerek. Şiddet gören binlerce kadın var. Sessiz kalmayalım lütfen.🙏 Azat’ın aşkının harcanmamasını dileyerek bol reyting diliyorum bu güzel projeye.🌸

Pınar Mendes

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!