tds_thumb_td_300x0
Ian Somerhalder’ı Hangi Rollerde İzledik?

Yeni yılda yepyeni konseptlerimizden biri ile karşınızdayız. 🙂

Yabancı dizileri çok seviyor, sezonlarca izlediğimiz oyunculara bazen doyamıyor daha fazlasını istiyoruz değil mi? En azından onları daha yakından tanımak, daha önce veya şimdilerde nerelerde oynadıklarını bilmek fena olmaz. Bakarsınız sevdiğiniz oyuncular size yeni bir dizi veya film keşfettirirler.

Ünlü oyuncuların filmografilerine doğru keşfe çıkıyoruz. Benedict Cumberbatch ve Jensen Ackles ile başladığımız serinin şimdiki ismi ise Ian Somerhalder. Ian Somerhalder’ı hangi rollerde izledik?

The Vampire Diaries

Ian Somerhalder denilince akla gelen, şimdiye kadarki en popüler rolü Damon Salvatore’dur. Ian, 8 sezon Damon Salvatore karakterine hayat verdi ve Damon ile Delena çifti kelimenin tam anlamıyla diziye damgalarını vurdular. Damon, insanlığını çok özleyen ama bunu belli etmemeye çalışarak bir vampir olduğu için vampir doğasına uygun bir şekilde “evil” olması gerektiğini düşünen bir karakter. Salvatore brothers’ın büyüğü. Kardeşi tavşan kanıyla beslenirken, Damon tüm o serseri serbest stili ile biranda Katherine için kasabada beliriyor. Ancak Katherine sandığı gibi biri çıkmadığında Elena ile aralarındaki çekime karşı koyamıyor. Damon karakterini andıktan sonra rotamızı Ian’ın diğer dizilerine çeviriyoruz.

Lost

Ian Somerhalder’ı çoğumuz Damon Salvatore olarak bilip sevsek de o aslında öncesinde fenomen dizi Lost’un kadrosunda da yer almıştı. Boone karakterine hayat veren Ian’ın Lost macerası sadece bir sezon sürmüştü. Boone adadaki ilk ölenlerden biriydi. John ile birlikte adaya düşen başka bir uçaktaki gizemi aydınlatmaya çalışırken kaza geçirmişti. Adaya üvey kız kardeşi Shannon ile birlilte düşmüştü ve Somerhalder hayranlarını tatmin edecek kadar sahnesi ve rolü olduğunu söyleyebiliriz. Lost başlı başına efsane bir dizi olmakla beraber, Somerhalder fanıysanız ve henüz diziyi izlememişseniz bi sebebiniz daha oldu demektir 🙂

Smallville

Ian’ın The Vampire Diaries öncesi rol aldığı dizilerden biri de The CW kanalının popüler dizisi Smallville. Somerhalder, dizinin üçüncü sezonunda Adam Knight rolü ile birkaç bölüm rol almış ve Lana Lang karakteri ile sevgili olmuştu. Karakterin sonrası ise biraz spoiler içerdiği için burada kesiyoruz! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!