“House MD” Uyarlaması Nasıl Olacak?

The OC, Shameless, This Is Us, Suits şimdi de House MD. Bir dönem Amerika’da ve Dünyada fırtınalar estiren House MD, Türkiye’ye uyarlanıyor.

Hugh Laurie’i House rolüyle izlediğimiz dizi, 2004 – 2012 yılları arasında yayınlanmış ve yayınlandığı dönem büyük ses getirmişti. Zekice yazılmış bir senaryoya sahip olan dizi toplamda 8 sezon sürmüştü. Konusundan kısaca bahsetmek gerekirse, Gregory House, tedavi edilmesi imkansız görünen ve sorunun ne olduğu açıklanamayan hastaları adeta polisiye bir vaka çözüyormuşcasına sorunun kaynağını bulup tedavi eden deha bir cerrah. Dizi, adından da anlaşılacağı üzere House karakterini merkeze alıyor.

Dizinin bir özelliği de her bölümün birbirinden bağımsız yeni bir hastayı ve vakayı konu almasıydı. Vakaların çözülmesi zor, karmaşık hastalıklardan oluştuğunu düşünürsek ve bizdeki dizi sürelerini hesaba katarsak işimizin bir hayli zor olduğunu söyleyebilirim. 200 dakikalık bir dizide gizemi koruyarak karmaşık bir vakayı çözmek, öbür bölüme sil baştan yeni konu bulmak gerçekten çok zor.

House, Greys Anatomy -yani bizdeki Doktorlar- gibi bir doktor dizisi değil. Hiçbir zaman da olmadı. Yani doktorların ilişkileri değil, ekipçe beyin fırtınaları estirmeleri üzerine kurulu bir dizi House. Bu da televizyondansa bizim için internet dizisine daha uygun görünüyor. Tabii House büyük bir kesim tarafından izlenen bir dizi. Zaten izleyen bir daha uyarlamasını neden izlesin bu da tartışılır.

Medyatava’nın haberine göre; Taylan Biraderler’in yönetmen koltuğuna oturacak olan dizinin senaryosunu, internet dizisi olan Masum’un yaratıcısı Berkun Oya kaleme alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!