tds_thumb_td_300x0
Hercai Dizisi Neden Sevildi?

Atv’nin kitaptan uyarlama dizisi Hercai geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başladı! Dizinin ilk bölümü reytingde güzel bir sonuç alırken, izleyicilerin sosyal medya üzerinden paylaştıkları tepkileri de çoğunlukla olumluydu. Dizi ve çift daha şimdiden çok sevildi ve yüzlerce kişi Hercai’yi ve Reyyan’la Miran’ı konuşmaya başladı. Diziye ve oyunculara gösterilen ilgi günden güne süratle artmaya devam ediyor. Peki neden ?

Bütün oyuncular iyi, çoğunluğunu yakinen tanıyoruz zaten. Onun dışında, klişe dedim ama, her klişe güzel olmuyor sonuçta. Akıp gitmesi lazım, Hercai de yapması gerekeni yapıp akıyor. Karakterleri de sevdim, olması gerektiği gibi. Geçmiş mevzuları, verilen sebepler vesaire hepsi uygun. Alışık olduğumuz tarzda beklendiği gibi. İşte yılan yenge olsun, salak kocası, arsız şeytan kızı olsun. Mağdur anne, iyi kalpli baba ve ayrımcı katı dedemiz de var tabii ki.
Öteki tarafta, korkunç ve çocuğu gelecekteki intikam planları için özel olarak yetiştiren aile büyüğü, son olarak tabii ki başrollerimize aşık iki adet kuzen. Velhasıl kelam dizi fena değil. Mekanlar içime sindi, çekimler de çok güzel. Görsel olarak seyirciyi tatmin edebilir, senaryoyu bilmediğimden o konuda emin değilim ama ilk gününden sağlam bir reytingle açması bir avantaj, korursa final olmaz ki bence olmayacak. Kesinlikle belirli bir çoğunluğa hitap ediyor çünkü. Sevenleri şimdiden kalabalık 🙂

Wattpad temelli olması yüzünden birçoğumuzun önyargıyla yaklaştığı Hercai, şaşırtmayı başardı. Ben kendi adıma çok övülünce bakayım dedim ve izledim. Dürüst olmak gerekirse de, gayet sevdim. Belki bilmeyenler vardır diyerek önce şunu bir söyleyelim, Hercai tam bir klişe. Baştan sona her şeyiyle. Ama garip bir şekilde cidden izletiyor kendini, ayrıca kadrosu da harika. Konusu ne diye merak edecek olursanız birkaç fotoğrafa bakıp konak, aşiret havası almanız yeterli olacaktır. Esas mevzu ise her zaman alıcı bulan bir mesele olan “intikamdan doğan aşk

Dizinin başrolleri olan sevgili Akın Akınözü ve Ebru Şahin ise bence gayet uyumlu ve sevimli bir çift. Reyyan’ı biraz fazla iyi niyetli bulmuş olsam da huyu suyu fena değil. Son olarak, çok güzel işlenebilecek detayları var hikayenin.
Miran’a ve yaptıklarına ise başka bir yazıda, uzun uzadıya değineceğim. Bütün ekibin emeğine sağlık, sevgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!