tds_thumb_td_300x0
Hercai 1.Bölüm: “Hercaisin Sen!”

Merhaba! Herkesin merakla beklediği, Hercai’nin ilk bölümü yayınlandı.
Bakalım Hercai’nin ilk bölüm yorumuna.

“Hercaisin Sen!”

Midyat’a İstanbullu bir iş adamı olarak gelen Miran Aslanbey uzun süredir Nasuh Şahutoglu’na ortaklıktan fazlasını teklif eder: Reyyan’ı ister.
Ancak Nasuh Ağa Reyhan yerine Yaren’i uygun görür lâkin Miran Reyyan’ı isteyince Yaren ve Miran arasında olumsuzluk yaşanır. Yaren, Miran’ı ilk gördüğü andan beri ona karşı duygular beslemesine rağmen daima sevmediği kuzenine verilmesi ona acıyı ve nefreti kazandırdı. Gözünü kör eden nefreti ikiliyi çıkmaza sürükleyeceğe kesin.

“Bundan sonra Yaren senle ben can düşmanıyız!”Reyyan ise her kızın hayali gibi birini sevmek ve onunla yaşamını sürdürmek istiyordu. Fakat hayatının ortasına bir anda düşen Miran’a karşı ise ilk görüşte aşık olmuştur tabii Miran da..


Öte yandan Azat’ın yüreğinde olan biteni kimse bilmez. Yürek bu kendi yanar tek kendine acı verir. Tertemiz biz şekilde sevdiği kızın anlık bir şekilde evlenmesi ise onun yüreğine kor ateşler düşürür.

İntikamdan doğan iki aşık ise hiç beklemeden yakınlaşması ise Miran için olmasa da Reyyan’ın duygularını anlamasını sağlar ve kabullenir.
“Ne kadar uzağa gidersen git, seni hep bulacağım, ne zaman düşecek olsan seni tutacağım. Böyle sımsıkı. Düşmene asla izin vermeyeceğim.”
Fark etmeden onu asla bırakmayacağını ve zarar vermeyeceğinin sözünü vermişti Miran, bir aşk için umut vermişti.

Reyyan güzel hayaller içindeyken aslında babası sandığı adamın öz kızı olmadığını öğrenince yaşadığı yıkım nasıl olacak bilinmez.
Bunlar bilinmez sonuçlar doğururken kına gecesinde mutlu olan Reyyan, Miran ve Gönül’ün konuşmasını duyar.
Gönül’ün söylediklerini duyan Reyyan kardeş sanan ikilinin sözlerinden sonra ne yapacağını ve ne düşüneceğini sorgular hâle gelmiştir.

Güzeller güzeli Reyyan, kalbinin güzelliği yüzüne yansımış ümit etmekten vazgeçmeyen Reyyan aşkı Miran’a kendisine de yeter!
Gönlüne nasibinden başkasını nasip etmesin diye hayatını arayan gencecik bir kızın, yapabileceklerinden fazlasını hayal eder. Dedesinin ve konaktakilerin itip kalkmasıyla büyümüş başkalarının yaptığı suçu üstlendiği ve acısını çeken Reyyan…O da farkında hayal ettiği her şey gerçek olur.

Soluksuz bir bölümü bizlere sunan dizi, umarım rating sonuçlarını güzel bir şekilde karşılar. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!