tds_thumb_td_300x0
Her Yerde Sen 11. Bölüm | YIKIM

Herkese merhabalar. Yaklaşık iki buçuk saatimin neredeyse tamamı Demir Erendil’e üzülmekle geçti bu bölüm. Üstünde durulacak çok konu/sahne var ama ne yapacağız bilmiyorum. Öncelikle artık herkesin sinirlerini zıplatan Merve karakterine ve Bora’yla olan aşkına bi dur  denilmesi gerektiğini düşünüyorum. Başlarda seviyordum ancak artık geldikleri nokta çok kötü. Çok benciller, üstelik sürekli zarar veriyorlar. 

Demir’in sorduğu sorulara asla düzgün cevap vermeyip kriz üstüne kriz çıkartmasını söylemiyorum bile. Ya sen aklını peynir ekmekle mi yedin? Neden taramalı tüfek gibi saçmalayıp zaten son derece karmaşık bir süreçten geçen ve önemli bir kararın eşiğinde olan adana abuk subuk şeyler söyleyip dünyasını başına yıkıyorsun?

Hem de Demir kendinden çokça taviz verip Selin’e gayet yumuşak yaklaşmış, bilmem kaçıncı hayal kırıklığını şaka yollu aşmaya çalışırken. Gerçekten çok üzücü.💔

Çiftlerde bağırmalı çağırmalı kavgaları seven biri olarak, Selin’in benim hakkımda her şeyi biliyorsun, ben hiçbir şey bilmiyorum isyanını ve Demir’in ultra haklı cevaplarını beğendim. Evet Demir’in kendini bu kadar kapalı tutması, her şeyi ortada olan Selin’in zoruna gidiyor ama Demir’in defalarca kendine ters düştüğü, Selin’e kendini bir şekilde açtığı ve Selin için neler yaptığı da gözümüzün önünde.

Demir’in, Selin onun pişman olduğunu düşündüğü için çok üzülmesi de ayrı güzeldi. 

SelDem’in kısmen utangaç ve liseli aşıkları andıran hallerini sevdik. Çoğul konuştum çünkü herkesin aynı fikirde olduğunu gördüm. İkisi çok farklı karakterler ve aşklarını yaşarkenki halleri de doğal olarak farklı. Ama onları güzel yapan şeylerden biri de bu.🌸

Malum şahıs hakkında artık konuşmak bile istemiyorum çünkü bezdim, yaptıkları da sonuçları da, iğrenç karakteri de fazlaca ortada zaten.

Dizide daha önce gördüğümüz, Demir’in annesinin babasını terk ederek evden gittiği sahnenin SelDem’de tekrar yaşanacağı teorisi kafama yatıyor ve destekliyorum. Evet mevcut durumda suçlu olan Selin. Özellikle arkadaşları yüzünden çok büyük sorunların içinde. Ama Demir’in kendini açıklamadan, duyduğu şeyleri yanlış anlayıp, Selin’in masum duygularına inanmayarak takındığı tavır onu da kabahatli hale getirecek. Selin Demir’in o hallerini kaldıramayıp da evden giderse, bir süre sonra Demir’in aklı (vedat veya ibo desteğiyle de umarım) başına gelir ve birbirlerini affetmeleri için yollar aramaya başlar. Selin’in kırılan kalbini onarmak için ona gitmek, kendi paramparça kalbi için de Selin’in ona gelmesini ister.

Çünkü başta kabul etmeyip sonradan çok net şekilde anladığı bir şey var. Demir artık Selin’e bağlı. Onun hayatının içinde yaşıyor, kendi dediği gibi. Onunla uyuyor onunla kalkıyor. Sabah ilk onun yüzünü görüyor, akşam en son ona bakarak günü kapatıyor. Selin onun yalnızca aşık olduğu kadın değil, geçirdikleri zaman süresinde ailesi de oldu. “İnsanları çok çabuk kendine bağlıyorsun, korkunç bi güç bu.

Her Yerde Sen’in giderek daha sağlam hale geldiğini, konunun oturduğunu zaten söylemiştim. Detayları ve her türlü paralelliği de çok güzel kullanıyorlar. Bu yönden hiçbir sıkıntı yok ancak, dizimiz bir romantik komedi ve bitişinde o keyifli jenerik müziği çalıyor. Buna rağmen neredeyse her bölümün ve sonlarının, büyük endişe, dert, gerginlik, üzüntü içerdiğini ve bunun biraz tuhaf kaçtığını söylemeliyim. Derin konular işlendiği için belki çok kabul edilebilir bir şey bu ama, ya sonlara duruma uygun şarkılar koyup duyguyu bölmeyin, ya da halihazırda güzel ayarlanmış eğlencenin dozunu hiç bozmayıp, diğer tatsız duyguları biraz hafifletin, naçizane. 

Resim

Demir’i arayıp yanında gittiğinde, ikilinin arasında nihayet erkek erkeğe, dostça bir konuşma geçeceğini umsam ve bu gerçekleşmese de, bölümün kahramanı kızların söylediğinin aksine Burak değil, tabii ki İbo’ydu. Selin’i Burak eve bırakacakken müdahele etmesi, her şeyin farkında olması, her şeyiyle, hiç esirgemediği desteği, anlayışı..Özellikle malum konular geçerken Ayda ve Merve’nin söylediklerine attığı bakışlar 10/10. Yürü aslanım, sen bizim tutunacak dalımızsın.

Son olarak, dizide artık işlerin “yalan” kavramı üzerinden yürümemesi gerektiğini düşünüyorum. Zira Selin ve Demir de, biz de yeterince yıprandık. Çifte başka düğümler, meseleler pek tabii bulunabilir. Demir Erendil’in masumiyet ve çaresizlik dolu/katı bakışlarını görmeyelim daha fazla.. Kıyamıyoruz.

Yani tamam onu öyle izlemek etkileyici ve bi nevi görsel şölen ama, bizdeki de kalp sonıuçta :’)

Her Yerde Sen’in bu yazın ve kesinlikle başrollerin en sevilen işlerinden biri haline geldiği su götürmez bir gerçek. Günden güne sayısı artan izleyicisinde zaman zaman memnuniyetsizlikler yaşansa da, kimsenin diziyi bırakmayacağı da belli. Dolayısıyla artık senaryodan en büyük beklentimiz Selin saçma sapan fedakarlıklarla Demir’e karşı zor durumda kalmaması, hatta gerekirse mesafe koyması.. Hem böyle bir şey -pek sanmasam da- yaşanırsa onlar da yaptıkları yanlışları anlayıp, sebep oldukları şeylerin farkına varır ve pişman olup daha düzgün davranarak hasar gören ilişkilerini onarabilirler.

Bize ilaç gibi gelen, yayınlanacağı cuma’ya kadar haftanın günlerini saydıran Her Yerde Sen’e ve harika iş çıkaran, büyük emekle çalışan tüm ekibine teşekkürler. Doğaçlamaları fark ettiğimizi ve bundan çok memnun olduğumuzu da buraya not düşeyim.🙈

 

Görüşmek üzere..

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!