tds_thumb_td_300x0
Her Yerde Sen 1. Bölüm | Yok Artık!

Furkan Andıç ve Aybüke Pusat’ın başrollerini paylaştığı yeni dizi Her Yerde Sen’i diğerleri arasından gözüme kestirip seveceğimi düşünmüştüm. İzledikten sonra doğru bir tercih yaptığımı anladım. Tam yaza uygun, eğlenceli, akıp giden bir iş olmuş. Hatta yer yer güncele göz kırpan esprileriyle beni güldürmüşlüğü de var. Harika değil, ama izlenir.

Genel olarak baktığımda pozitif, renkli bir atmosferi var. Senaryosu ezbere bildiğimiz cinsten, o yüzden şimdilik risksiz duruyor. Esas kızımız olan Selin’in bazı davranışlarını çok absürd ve anlamsız bulsam da çok takılmadım, partneri olan esas oğlanımızın ve hikaye gidişatının da pek farkı yok çünkü.😅

Ana mekan olan şirketi normal buldum, sonra alışıp severim belki, Selin’in yakın arkadaşları olan kız grubumuz gayet tatlı. Tipleme bir danışmamız da var, pek ilgilenmedim diyebilirim ama çok itici değil. Veteriner beye ve yan karakterle olan aşkına düşeceğiz gibi ben şimdiden söyleyeyim.🙈

Opereyşın Çita planından sonraki müzik&danslı sahneyi sevdim. Enerjik olmuştu, yüz güldürdü. Selin’in öğle arasında, kızlara yaşadığı olayı anlatırkenki yemek sahnesini sevmedim, gereksiz ve eğretiydi. “Obur” komedisi yüklenmeye çalışılmazsa hoş olur. Burak’a ve hislerine yazık olacak gibi ama pek üzülmem, yolsuzluk yapması sebebiyle bi uzağım karaktere çünkü. Çalışanlarıyla kanka olması güzel aslında, hakkaniyetli bir patron olsaydı tabi.

Dizinin hızlı başlayışı çok ufak canımı sıktı diyebilirim. Misal fark etmeden aynı yatakta sarılarak uyumaları biraz daha bekleyebilirdi, böyle biraz geçiştirilmiş gibi. Sonraki bölümlere daha sağlam/etkileyici planları varsa iş değişir gerçi.

Selin’in Demir’le tartışırken gözlerinin dolması hoşuma gitti. Öfke ve üzüntü karışımı o hissi o şekilde yansıtmış sanırım.

Bölüm başındaki balık sahnesi zorlama geldi, keşke başka şekilde başlasaydı dedim ama yine de sıkıntı değil çünkü biraz daha izleyen diziyi sevip/izleyip izlemeyeceğine karar verebiliyor.

Bitiş sahnesi de güzeldi. Daha erken, kapıyı açmayan Demir’e bir şeyler söyleyip de karşılık alamadığında yapmasını beklediğim şeyi yaptı Selin. İyi de yaptı. Ayağına cam batacak diye endişelenip onu kucağına alan Demir’le kapadık bölümü, devamında muhtemelen kavga izleyeceğiz ama olsun. Elbet bulunacak o orta yol!

Teyzeleri sevmedim, sahneleri Allah’tan çok değildi, umarım sonraki bölümlerde de artmaz. Aşık etme işi yüzünden aktif olacaklar gibi ama cidden sevimli değiller ya.. Sıkar yani.☹

Demir’in arkadaşı seracı bey fena değil gibi. İleride tanışınca Selin’le iyi anlaşağının ve ilişkiyi destekleyeceğinin belirtisi verildi. Hatta ikisinin arasını yapma, efendime söyleyeyim kavgalarda arabuculuk barıştırma gibi kısımlarda da yer alacağını düşünüyorum. Bu kısımdaki potansiyel şahıs tahminlerimden bir diğeri de sevgilisine evlenme teklifi ettiği gün şirkete aşk yasağı gelen bahtsız çocuğumuz.

Usta konusunda kararsızım, sevmeyebilirim gibi duruyor. Dedikodu kısmı olmasa da yalnızca genç ekibin koruyucu abisi kıvamında takılsa daha iyi olabilirdi. Neyse, bakacağız ona mühim değil zaten.

Bunlar dışında, çok uzamaması gereken, çerez bir dizi olduğunu düşünüyorum. Umarım birkaç ay tadında ilerleyip güzel bir final verir. Uzatıp sakız yapmaya gelecek bir iş değil çünkü.

 

ADDITIONS:

Selin bölüm başı styling gerçekten kötüydü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!