Halka 8. Bölümde Neler Olacak ?

Trt 1’in yükselen yıldızı Halka’nın yeni bölüm fragmanları yayınlandı! 8. bölümüyle yarın ekranlara gelecek olan dizinin tanıtımları bakalım bize neler anlatıyor! 

Fragmanların birinde Cemal komiseri, İrem’in babasıyla konuşurken görüyoruz. Halka’ya dair adamın ağzını yoklayıp tepkilerini ölçmeye çalışıyor gibime geldi ama bu düşüncem yalnızca adamın zekasına olan güvenimden. Hiçbir şeyden şüphelenmeden işini gidişata göre yapıyor da olabilir. Ama bizleri doktor konusunda bu kadar şüpheye düşürmüşlerken altından bir şey çıkmazsa baya üzülürüm, çok fena işler dönüyor bence onun üzerinden.

Gördüğümüz bir diğer şey ise Cihangir’in susturamadığı kafa sesleri ve onu yönlendiren Müjde! Aralarında nasıl bir muhabbet geçecek ve Müjde Akay neye dayanarak öyle konuşacak merak ediyorum doğrusu. Çünkü bu bölümde seyircinin büyük bir kısmının hevesle beklediği Müjde’nin geçmişi/iç dünyasına da ufak bi giriş yolculukları yapacağız gibi. Değinmeden geçmezler bu sefer sanki, hem zamanı da geldi zaten değil mi?

Bir diğer çarpıcı noktaysa şu, fragmanda gördüğümüz üzere, bu bölüm Bahar komiser ve Terzi karşılaşması yaşanacak! Bahar Berkes’in babasıyla ilgili yaptığı araştırmalara bizim eski sarı ceketli ne zaman, nasıl ve en önemli hangi sebepten ötürü dahil oluyor/olacak bilmiyoruz. Eğer emri alış anını ve gerekçesini görmezsek yine “niye neden neden neden” diye kafaları yiyeceğiz, anlaşıldı.

Fragmanda bromanceseverleri mutlu edecek sahnelerimiz de mevcut tabii ki! Kaan’ın Cihangir’i kendine getirmeye çalıştığı, bağırarak uyardığı bir sahneye şahit olacağız. İkilinin arasında, onlar dahi fazla fark etmeden işlenen bu sevgi bağı gerçekten takdire şayan, tıkır tıkır işliyor. Şimdilik bu “kardeşlik” beklediğimiz ilişkide daha çok önem veren, gözeten taraf Kaan olsa da, zamanla bu değişecektir diye düşünüyorum. Hem Cihangir’in bize soğuk veya yetersiz gelen tavırları kafasının doluluğundan, hasta hissetmesinden ve Kaan’a olan güveninin henüz tam sağlam oluşmamasından kaynaklanıyor olabilir. 

Hümeyra’nın Cihangir’e yaklaşımı kafamı karıştırıyor. Oğlu mu, değil mi bir türlü tahmin yürütemiyorum aslında. Aranızda emin olan, sağlam teorilere dayandıran varsa fikirlerini, paylaşabilir. 

İrem’in ölümü sonrasındaki olaylar ve dertleşme sahneleri, bizi Müjde’nin acılarına yollayacak gibi. Ayrıca, Cihangir ve onun arasında kopamaz bağlar oluşturulacak yavaştan. Zaten temelleri atılmıştı hafif hafif, sahneleri deli yükseltiyor herkesi malum. 

Son olarak, içimi ısıtan, kalbimi kıpır kıpır eden bir sahne var.. Elbette Bahar & Kaan. İkisinin böyle güzel, seviyeli, insanı istemsizce güldüren bir ilişkisinin olması beni çok sevindiriyor. Sürekli maşallah demek istiyorum, aman bozulmasın diye! Tam kıvamında şimdi. Kaan, tatlı tatlı yürüyor komiserine.. Hevesle bekliyorum.

Bölümden sonra, bölüm yorumunda görüşmek dileğiyle.. Sevgiler

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!