Güzel ve Zeki: Penny Rocks! The Big Bang Theory 11×13

Yetişkin bir Sheldon Cooper’ın yaşama amacı ”bir şey”lerin peşinde olmaktır. Bir amaç, bir buluş, bir… Bilimle ilgili herhangi bir şey işte. Bu türümüz eğer bir şeyle ilgilenmiyorsa kendini boşlukta hisseder ve kriz dönemine girer. Kriz anlarında ise davranışlarında tutarsızlıklar gözükebilir. Şöyle ki:

Saat 18.00
Saat 18.01

 

 

 

vs.

 

 

 

     Bu arada şu hemen alttaki sahneye maruz kalmak istemiyorsanız bölümün bundan sonrasını ileri sarabilirsiniz. Ya da ben maruz kaldım siz de kalın, sarmayın. ”Sherlock, sherlock…”

Shedon’a dönelim. Kendisine bir uğraş arayan bilim adamımız sonunda kendisi için büyük insanlık için küçük bir adım atarak annesinin bir partide Bay Wakinks ile karşılaşma ihtimalini hesaplıyor. Gülmeyin…

Keşke bu sürece Amy de katılsaydı ortaya daha nasıl çılgın buluşlar çıkardı kim bilir. Ama Sheldon’ı rahatsız etmeyen Amy bir süreliğine Leonardların evinde takılmaya karar veriyor. Orası da gayet eğlenceli ayrıca.

Ne kadar da Penny’nin hoşuna giden konular bunlar! Nasıl sıkıldıysa artık soluğu Sheldon’ın yanına kaçmakta alıyor Penny. Hatta Sheldon’ın sicim teorisine yardımcı oluyor. Üstelik işe de yarıyor desem? Gülmeyin…

Penny rocks! 😎

Ah Penny aslında güzelliğinin yanında harika bir zekan var be kızım! Şimdi bilim düşünsün!