tds_thumb_td_300x0
Gülizar Seyirciden Tam Not Aldı!

Aylardır merakla beklediğimiz Kanal D’nin, yapımını 03 Medya, senaryo ve proje tasarımını usta yönetmen Çağan Irmak’ın üstlendiği dizisi Gülizar dün akşam seyirciyle buluştu.

Farah Zeynep’in hayat  verdiği Gülizar,yıllar önce annesi tarafından emanet edildiği Suzan’la ve İzmir’in fakir bir mahallesinde yaşamaktadır. Şarkı söyleyip hayallerine ulaşmak istemektedir ve bu yolda ona yardımcı olan tek kişi Fettah’tır.

Suzan ise Şerif adlı bir kadının pavyonunda borcunu ödemek zorunda olduğu için mecburiyetten çalışmaktadır. Yıllardır evlenmemiş olan Suzan,pavyona gelen Bahri Bey’in kendisine evlenme teklifi edeceğini düşünürken Bahri,gönlünü Gülizar’a kaptırdığını söylemiştir. Bununla yıkılan Suzan’a bir kötü haber de Şerif’ten gelmiştir. Şerif,Gülizar’ın pavyonda çalışmasını istemektedir. Suzan bunları Gülizar’a nasıl söyleyeceğini düşünürken pavyondan çıkan Bahri,eve gider ve Gülizar’a saldırır. Gülizar,Bahri’yi etkisiz hale getirince öldüğünü zannedip korku içinde Fettah’a koşar. Bu sırada eve gelen Suzan,Bahri’yi yerde görünce olanları anlar ve o sinirle bir de o vurur. Eve gelen Fettah,adamın ölmediğini söyleyince Bahri’yi alıp hastanenin bahçesine bırakırlar. Ertesi sabah Şerif ve adamları evi basıp,Bahri’yi öldürdüklerine dair görüntülere sahip olduğunu söyler ve Gülizar’ı yanına ister.

Tüm bunlar olurken İstanbul’da Sepetçi ailesinde de sorunlar yaşanmaktadır. Süt fabrikalarına sahip olan zengin iş adamı Mehmet Rıfat Sepetçi ölüm döşeğindedir ve evin kahyası Veysel’den yıllardır görmediği kızı Gülizar’ı getirmesini ister. Ev halkı Gülizar’ın varlığını öğrenince ortalık karışır. Mehmet Rauf’un diğer kızı Mine ve kahyanın veteriner oğlu Murat nişanlıdır. Tüm bu olanlar iki nişanlı için de zor bir süreçtir. 

Gülizar,ne yapacağını düşünürken İzmir’e gelip Gülizar’ı götüreceğini söyleyen Veysel,Gülizar’ın önündeki bütün kapıları açmıştır. Yıllar sonra bir babası olduğunu öğrenen Gülizar,İstanbul’a gidince babasının yüzüne tüküreceğini söylese de eve gelip de Mehmet Rauf’un hasta yatağından kalkmış bir şekilde kendisini karşıladığını görünce gözyaşlarını tutamaz. Baba kız birbirlerine kavuştuktan dakikalar sonra kızının yanında hayata veda eder Mehmet Rauf. Ev halkı Gülizar’ı durumdan suçlu tutarken Gülizar kendini Murat’ın bahçesinde bulur. İkili böylece tanışmış olur. Bölümden sonra yayınlanan ikinci bölüm fragmanında Gülizar,Sepetçi ailesinden hak ettiğini alacak gibi duruyor.

Gelelim seyirci yorumlarına…

Farah Zeynep rolüne cuk oturmuş.Hem şarkı söyleyen bir karakter olduğu için sesi cuk oturmuş hem de Gülizar’ın tüm asiliğini yansıtabilmiş. Klişeleşmiş fakir saf kız değil Gülizar,fakir ama ne istediğini bilen,hakkını yedirmeyen asi kız Gülizar.

Daha önce Anne dizisinde kötü rolde izlediğimiz Berkay Ateş de bu sefer yardımsever zıpır bir delikanlı olmuş. Gönlünün Gülizar da olduğunu da hemen anladık 🙂

Yılların yaşlandıramadığı oyuncularımızdan Ebru Cündübeyoğlu da rolünün hakkını çok güzel vermiş. Öz annesi olmasa bile Gülizar’a yıllardır bakıp sahiplenmesi,azcık da deli bir karakter olması izlerken keyif almamıza yetti. Çok özlemişiz kendisini.

Sana Bir Sır Vereceğim’le hayatımıza giren Berk Cankat’ın oynadığı Murat ise hayvanseverliğiyle girdi gözümüze. Şimdilik Mine’ye sevdiğini söylese de bu yağız delikanlının Gülizar’a kapılması çok uzun sürmeyecek gibi duruyor.

Seyircinin en etkilendiği sahne ise hiç şüphesiz Gülizar’ın babasına kavuştuktan sonra gözleri önünde babasını kaybetmesi oldu. 

Bir diğer sürpriz ise Ulan İstanbul’un Derya’sı Sevtap Özaltun’un Mine olarak karşımıza çıkmasıydı. Kendisini görünce sevindik ama kötü kardeş olacağı ilk bölümden belli oldu maalesef. 

Gülizar yeni bölümüyle 27 Ocak Cumartesi akşamı Kanal D ekranlarında olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!