tds_thumb_td_300x0
Grey’s Anatomy 15. Sezon 15. Bölümü Kutluyor!

Grey’s Anatomy, 15×15’inci bölümünü Kutluyor!… Evet dile kolay 15.sezon 332 bölüm…

Bu aynı zamanda Grey’s Anatomy’in, en uzun medikal dizi rekorunu 90’ların efsane medikal draması E.R.’dan aldığı bölüm de olmakta.

Grey’s Anatomy 15×15

“We Didn’t Start the Fire” adlı bölümüyle efsane dizi Grey’s Anatomy ekibi 15×15’inci bölümünü kutlarken, bir yandan da Grey Sloan hastanesi ekibi bölümde Dr. Amelia Shepherd ve Dr. Thomas Koracick’in, Dr. Catherine Avery’i efsane bir ameliyatla hayata döndürmüş olmasının başarısını kutlamaktaydı.

Grey’s Anatomy 15×15

Bölüm yangın sonrası itfaiye önünde bekleyen karakterlerimizle başlayıp, 5 saat öncesine, olayın cereyan etmeden önceki parti hazırlıklarına odaklanmıştı. Bölümün başından beri elbette ki bir yangın bekliyorduk, ama kaynağı kim ve ne olacaktı orası merak konusuydu….

Kendi adına düzenlenen partiye gitmemek için Miranda Bailey’i kandıran ve limuzini ile gezmeye çıkaran Catherine, bunun bir kutlama olmadığını, çünkü tamamiyle iyileşemediği için kendinde kutlanacak bir şey olmadığını iddia ediyordu. Fakat hayatı kendi içinde yaşayıp, gönlünce harcama yapması için cesaretlendiği Bailey, ona güzel bir ders vererek partiye katılmasına ikna etti.

Hayatın her anında ölüm vardı, belki Bailey yorduğu kalbi yüzünden belki de hepsi bir deprem yüzünden ölecekti. Parayı harcamaya çekinmezken, neşesini harcamaya neden çekinsindi ki Bailey’in dediği gibi, bitecek değildi ya!

Grey’s Anatomy 15×15

Gelelim bölümün partide akmakta olan esas kısmına. Parti, ortam, enteresan ve gerilimli anlar… Bölüm alışılanın aksine hastanede geçmiyor olsa bile, Grey’s Anatomy evreninde herşey olağan seyrinde olağandışı ilerlemekteydi…

Bildiğiniz gibi Betty iyileşmiş ve ailesi Leo ile birlikte onu evlerine götürmüştü. Çocukları olmadan Owen Hunt ve Amelia ise nasıl bir arada duracaklarını, bu üzüntü ile nasıl başa çıkacaklarını bilemiyorlardı.

Öte yandan Owen’in hayatında her zaman yeri olacak ve ondan hamile olan Dr. Teddy Altman, çapkın doktor Koracick ile bir seyehate çıkmaya hazırlanıyordu. Bunu duyan Owen tabiki de pek hoş karşılamamıştı. Ama Amelia’nın düşündüğünün aksine, bu Teddy’i kıskanmak değil, pek tabi ki hepimizin çok iyi bildiği gibi yıllardır baba olma aşkıyla yanıp tutuşan ve Leo’yu yeni kaybeden Owen’in, kızını düşünmesinden başka bir şey değildi.

Başka bir cephede ise Meredith ve Deluca birbirlerinden ayrı duramaz halde ve partiden Meredith’in evine kaçma planları yaparken, bu planlar sürekli suya düşmekte ve Merediht’in de sürekli utanmasına neden olmaktaydı. Hele ki Richard Webber’ın ikiliyi öpüşürken yakalamış olması tam bir Grey’s Anatomy klasiğiydi 😀 Bu basılmadan sonra ne yapacağını bilemeyen Meredith, normal davranmak adına mutfakta oyalanmaya başlamıştı ve bunun nelere mal olacağından henüz haberi yoktu…

Grey’s Anatomy 15×15

Başka bir cephede ise aniden ortaya çıkan Alex Karev’in annesi ve endişeli iki eş Alex ve Jo Karev vardı. Alex annesinin birdenbire ortaya çıkmasına epeyce şaşırmış. Artık tedavi gördüğü için de hangi durumda sanrı gördüğünü kestiremez haldeydi.

Klasik olarak yine ortada bir parti, düğün vb. vardı ama kimse tam olarak orada değil gibiydi. Katherine sonunda ikna olup kendi adına düzenlenen partiye vardığında ise bir yanda yangın çıkacak diye telaşlanan Alex’in annesi, öte yanda Koracick’le yumruklaşan Owen… Her şey tam bir karmaşa içinde iken, gerçekten de Alex’in annesi haklı çıktı ve duman tüm daireyi sarmaya başladı…

Peki ya kim çıkarmıştı bu yangını… Jackson’ın bir türlü düzgün yerleştiremediği mum mu, yoksa başka bir gizem mi? Aslında Alex’in mutluluğunun yanında bunların hiçbir önemi yoktu. Annesi hayal görmüyordu, haklı çıkmıştı.

Grey’s Anatomy 15×15

Bölümün sonunda ise öğrendik ki, yangının sebebi Meredith’in fırına koyduğu plastik kapmış 😀 Dediğim gibi yangını kimin çıkardığının da yangının da bir önemi yoktu. Şükür ki felaketsiz atlattığımız bir kutlama bölümünün sonuna gelmiştik. Hem de çok tatlı bir sürpriz sonla, yoksa iki mi demeli?

Grey’s Anatomy 15×15

Süprizlerden ilki Betty’in ailesinin, Leo’yu geri getirmesi idi. Betty de ailesi de haklıydı. Betty yeniden yaşıtları gibi çocuk olmak istiyordu, ailesi ise tümüyle onunla ilgilenmek. Onlar Betty’in ailesiydi belki ama, Leo’nun ailesi Owen ve Amelia olmuştu.

Umalım ki bu çiftimizi tekrarda bir araya getirecek. Ama gerçekten buna ihtiyaçları var mı? Aşkları yeterince güçlü değil mi zaten, bunu yaşayıp hep birlikte göreceğiz…

Diğer sürpriz ise henüz nereye varacağını bilemeyeceğimiz cinsttendi. Meredith ve Deluca, Deluca’nın evine huzurla varmışken, birden Deluca’nın kız kardeşi ve ardından ilk defa gördüğümüz babası çıkagelmişti. Şimdilik bunun hikayemizde ne yaratacağını bilmiyoruz ama ikinci süprizin pek tatlı olmadığını hissettiğimizi söyleyebiliriz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!