tds_thumb_td_300x0
Gossip Girl: Bir Devrin Hikayesi

Bir dönemi kasıp kavuran, adından oldukça söz ettiren, döneminin efsane dizisi Gossip Girl. Aşkı, arkadaşlığı, entrikası, dedikodusu oldukça bol olan bir serüven. Ben ne yazık ki bu serüvene kendimi oldukça geç dahil edebildim. Birkaç hafta öncesinde bitirdim tüm sezonlarını. Aslında Gossip Girl dizisini şimdi değil de 15-16 yaşlarındaki ben izleseydim Gossip Girl belki de laptopu kucağıma alıp, aylar sonra ilk defa yazı yazdıracak kadar etkilemezdi beni.

Diziye başlamadan önce çevremden diziyi daha önce izleyenlerden yorumlarını aldım ve genellikle “tipik gençlik dizisi” gibi yorumlar almıştım. Gossip Girl benim için klasik ve tipik bir gençlik dizisinden daha fazlası olmayı başardı. Gossip Girl benim için kendini keşfetme, kendini bulma ve kendini nereye ve kime ait hissedebildiğinin hikayesiydi.

Yaşadıkları ilişkiler kimilerine göre çarpık ve yanlış geliyor olsa da ben kendilerini bulma deneyimlerinde yaşadıkları ilişkilerin güzel deneyimler ve sınamalar olduğunu düşünüyorum. İkili ilişkiler insanların her zaman en çok zorlandığı konu olmuştur. Hepimiz hayatımızda doğru bir arkadaş, doğru bir aşk, hatta belki de doğru bir ebevyn isteriz. Gossip Girl’ün kahramanlarının tek derdi ve tek mücadeleleri bunun üzerineydi. Bu yol üzerinde evet çok fazla hata yaptılar, çok kırdılar, çok kırıldılar, çok yoruldular, çok pes etmek istediler ama yolun sonunda bence hepsi yollarını çok güzel tamamladılar. Hepsi bence olmak istedikleri kişiler ve olmak istedikleri kişinin yanındaydılar. Blair de Serena da o kadar yanlış ilişkiyi yaşamasalardı eminim ki ne Blair, Chuck’ın doğru insan olduğunu anlayabilirdi ne de Serena Dan’in onun için doğru kişi olduğunu anlayabilirdi.

En Güzel Dostlukların Kurulduğu Yer: Yukarı Doğu Yakası

Bir insanı sadece çok iyi bir insan olduğu için sevemezsiniz. Tabi ki çok büyük bir etken ancak bir insanı sevebilmenin öncelikli kuralı o insanı doğrusu, yanlışı, iyisi, kötüsü ile sevebilmektir. Gossip  Girl’ün tüm karakterleri birbirlerini doğruları ve yanlışları ile sevip, kabul ettiler. Kimilerine göre Yukarı Doğu Yakası insanlarının birbirlerinin arkasından dolaplar çeviren, birbirlerine karşı hata yapma oranlarının yüksek olduğunu düşünse de ben en sağlam, en güzel dostlukların ve aşkların Yukarı Doğu Yakası’nda filizlenip, büyüdüğünü düşünüyor ve savunuyorum. Kendimle çok fazla derdimin olduğu bir zamanda yolumuz kesişti Gossip Girl ile. Onların kendilerini bulma macerası bana da ilham oldu ve beni de cesaretlendirdi. Blair, Serena, Dan, Chuck, Nate, Jenny, Vanessa, Rufus, Lily, Georgina ve daha niceleri bana öğretti ki insan istedikleri ve istediği şey uğruna mücadele ettiği kadar yer buluyor kendisine. Ve eklediler ki evet bir şeyi çok isteyebilirsin, ona sahip olmak için her şeyini ortaya dökebilirsin ancak bu uğurda en sevdiklerini kaybedersen istediğin şeye sahip olmanın hiçbir anlamız kalmaz. İstediklerine kavuşmanın mutluluğunu en sevdiklerin ile paylaşamayacaksan eğer onlara sahip olmanın ne önemi var ki?

Gossip Girl Bize Ne Kattı?

Gossip Girl çok sıkıştığım, hangi yola savrulacağımı bilmediğim noktada elimden sımsıkı tutup, yolumu bulmama yardımcı olduğunuz için kalbimde size özel çok büyük ve güzel bir yer ayırdım. Sizin yaptığınız gibi büyüklük gösterip hepinizi doğrunuz ve yanlışlarınızla çok sevdim, hepinizin anlatmak istediklerinizi anlayıp hikayenize elimden geldiğince yoldaşlık etmeye çalıştım. Benim için çok büyük bir zevkti sizi izlemek, sizinle Yukarı Doğu Yakasını tanımak. Bazen doğru bildiklerimizin her zaman doğru olmadığını ya da yanlış kabul ettiklerimizin aslında yanlış olmadığını bence çok güzel anlattınız. Hayat uzun ve aşamalı bir yol; bu yolda mücadele etmeyi hiçbir zaman bırakmadığınız için, ne olursa olsun birbirinizi sevmeyi her koşulda başarabildiğiniz için çok mutluyum sizin için. Yıllar geçse de üzerinizden hiç eskimeyecek ve hep bir efsane olarak kalacaksınız. Çünkü izlediğimiz hiçbir karakter mükemmel değildi, bir karakterin güzellemesi yoktu. Hepsi kusurlu ve hatalıydı. Bu yüzden de izlediğim çoğu diziden daha gerçekçi ve daha etkileyciydi. Hatrınız ve hatıranız hep çok kıymetli kalacak. Yukarı Doğu Yakası sizi çok seviyorum, xoxo!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!