Bu aşk asla alınmaması gereken ikinci el yeşil bir yüzüğün Sunny tarafından alınması ile geçmişe uzanan bir aşk hikayesinin kapılarını bize açıyor. Sunny ve Azrail…Adını bile bilmeyen geçmiş hayatında işlemiş olduğu büyük bir suç nedeniyle ikinci hayatında Azrail olarak görevlendirilip cezalandırılan bir ölüm meleği… Aşkın en saf en çocukça yanı belki de.Birgün bir yüzük tezgahının önünde durup bir yüzüğe bakar ve orada yine aynı yüzüğe bakan ve onu alan Sunny’e aşık olur. O yüzük ise geçmiş yaşamlarındaki aşklarına tanık olan bugüne kadar eski sahiplerini bekleyen eski kral Wang Yeo’nun çok sevdiği ama ölümüne sebep olduğu eşine hediye etmiş olduğu yüzüktür. Yani Azrail’imizin geçmiş hayatındaki eşi olan Sunny’e hediye ettiği yüzüktür.

Başlarda tüm saf,eğlenceli haliyle izlediğimiz bu aşk zamanla geçmişin aydınlanması ile acı dolu bir geçmişin gölgesinde kaldı. Geçmisin yükü ile dolu bir aşk hikayesiydi. Sunny’in Goblin’in kardeşi çıkarması ile başlıyor. Azrail geçmiş yaşamında çok genç bir kral olması nedeniyle bazı kötü adamlarin verdiği fikirleri uyguluyor. Hem eşinin hem de ağabeyi olan çok başarılı ve halk tarafından sevilen komutan Kim Shin’i (Goblin) ölümüne sebep  oluyor.Yaşadığı acılara dayanamayıp üstüne kendisine verilen zehirler sebebiyke akıl sağlığını kaybediyor.Ve eşinin kıyafetlerini alıp sokaklarda dolaşması ile devam eden süreç sonunda hayatı son buluyor. İkinci yaşaminda ise Azrail olarak görevlendirilip Tanrı tarafından cezalandırılıyor. Sunny ise bir insan olarak ikinci hayatina başlıyor ve bir tavuk dükkanı işletiyor hayatının aşkını aradığı bu dönemde Azrail’imize kapılıyor. Her şeyin ortaya çıkması ile Azrail’i asla affedemiyor.

.

Bu aşk hikayesinin her anında hüzün vardı.Birbirlerini çok sevmelerini rağmen geçmişi üzerlerinden atamadılar.Ayrıldıktan yıllar sonra Sunny öldüğünde Azrail’in yanına gitti.Ve Azrail sevdiğinin elini tutup  Tanrı’nın yanına uğurladi.Üçüncü ve son hayatlarında ise onları bambaşka inananlar olarak ve mutlu bir hayat yaşayarak gördük.Bu yetmedi ama en azındam onları mutlu bırakabildik.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz