tds_thumb_td_300x0
Gençliğimizin CNBC-e Dizileri!

Muhtemelen çoğumuz lisedeydik ya da ortaokulda. O zamanlar internete erişim bugünkü kadar kolay değildi. Hele internetten dizi izlemek? Şaka yapıyorsunuz herhalde o nasıl bir teknoloji öyle?! İşte tüm bu zor günlerimizde bizim yanımızda olan tek bir kanal vardı: CNBC-e 🙂

Dizi seçme şansımız pek yoktu. Televizyonda ne yayınlansa o diziyi izlerdik. Ama hakkını yemeyelim CNBC-e bizi hiçbir zaman yanıltmadı, hep kaliteli işler çıkardı karşımıza. Yayın haklarının sona ermesi sebebiyle yerini 6 Kasım 2015’te TLC’ye bıraksa da TLC bir Cnbc-e olamadı ne yazık ki…

Gelin şimdi birlikte bir zamanlar CNBC-e de yayımlanan, unutamadığmız, hatta hala izlenen dizilere göz atalım!

Chuck (2007-2012)

2007 yılınca NBC kanalında ilk olarak karşımıza çıkan Chuck, zaman içinde CNBC-e’nin de en tutulan yapımlarından biri oldu. California’da bir elektronik marketinde çalışan Chuck Bartowski’nin hayatı eski bir arkadaşından gelen bir mail ile tamamen değişiyor. Birden CIA ve NSA’nin bilgilerinin tamamına sahip olan Chuck artık kendini gizli örgütlerin merkezinde bulmaya başlar. Bir yandan da günlük hayatını normal bir şekilde sürdürmeye çalışırken başına gelenler ise dizinin eğlenceli olmasını da sağlıyor. İzlemeli miyiz derseniz, kesinlikle! 🙂

Coupling (2000-2004)

Ortalama olarak erkekler ve kadınlar her altı saniyede bir seksi düşünür, bunu bir saniyeye düşürün, işte karşınızda Coupling!

Coupling sadece bir komedi dizisi değil. Tekrar tekrar izlediğinizde gitgide daha da komikleşen bir dizi. Steven Moffat tarafından yazılan dizi, Moffat ve eşinin yaşamından da izler taşıyor.Eğlenceli bir arkadaş grubu olan Susan, Steve, Jeff, Sally, Patrick ve Jane’in yaşamının anlatıldığı Coupling’de çiftler arasındaki diyaloglar ve günlük hayattan verilen örnekler genellikle ön plana çıkıyor.

Desperate Housewives (2004-2012)

Biri boşanmış, biri tam bir işkolik; biri saplantılı, diğer, güzel mi güzel… Bir de onları uzaktan izleyen ve her şeyin farkında olan bir kadın. Sahte imajlar, samimi olmayan ilişkiler… Bu 5 kadının başına ne gelebilir ki? Merak ediyorsanız Desperate Housewives’ı izleyin! Umutsuz Ev Kadınları olarak Türkiye’de uyarlaması yapılan dizinin orijinaline göz atmadan yorumlamayın derim.

Gossip Girl (2007-2012)

New York’un merkezi Manhattan’da bir gençlik dizisi… Ama diğer gençlik dizilerinden bir farkı var. Bu dizideki gençlerimiz birazcık(!) sosyete kesimin içinden. Yani o bizim Arka Sıradakiler gibi bir okul hayatı değil. İhtişam, para, etkinlikler, partiler… Bu karmaşanın içinde yaşanan olaylar, gizli saklı bilgiler, ilişkiler, aldatmalar…Peki bunlardan herkesin nasıl haberi oluyor? Gossip Girl adlı bir blog sayesinde.

Beni sevdiğinizi biliyorsunuz. XOXO.

Heroes (2006-2010)

2010 yılında final yapmadan ekranları bırakan ve gelen tepkiler sonucunda Heroes Reborn adı ile tekrar hayatımıza giren dizi. Konusu ise üstün yetenekli insanların hayatından oluşuyor. Böyle anlatınca çok düz oldu ama değil. Dışarıdan normal görünen ancak hayal edemeyeceğiniz yeteneklerle bir gün uyanan insanlar bunlar.Peki neden? Cevap basit: İnsanlığın geleceğini kurtarmak!

How I Met Your Mother (2005-2014)

Başlığı okuyunca eski bir arkadaşınızı görmüş gibi hissediyorsanız aramıza hoş geldiniz. Marshall, Lily, Robin, Ted ve olmazsa olmaz Barney’nin hayat hikayelerine şahit olmak ister misiniz? Her ne kadar dizinin final bölümü çok fazla eleştiri alsa da bu arkadaş grubunun hızlı yaşamlarına ayak uydurmaya çalışmak inanılmaz eğlenceli. Hala izlemeyenler için söylüyorum, ne duruyorsunuz yahu!

Merlin (2008-2012)

Büyülü diziler her zaman riskli olmuştur. Ancak Merlin bize tam olarak ‘’bu iş böyle yapılır!’’ diyor. Genç bir büyücü olan Merlin’in tek amacı Kral Arthur’u korumak. Bunu yaparken de her türlü büyüye başvuruyor elbette. Yalnız ufak bir problem var. Yaşadıkları Camelot’ta büyü yapılmasına izin verilmiyor. Tüm bu engellere rağmen Merlin’in maceraları izleyiciyi diziye bağlıyor, bizden söylemesi!

My Name Is Earl (2005-2009)

Absürd komedileri severiz! Suçtan uzak duramayan Earl karmaya inanmaya başlayınca tüm yaşam tarzını değiştirmeye karar veriyor. Durumu tersine çevirmek için de yaptığı her kötülük için bir iyilik yapmaya karar veriyor. Her bir tersine çevirme ise ayrı bir bölümde ele alınıyor. Earl’in kardeşi Randy ile birlikte bu amacına ulaşıp ulaşmadığını izleyerek görebilirsiniz.:)

One Tree Hill (2003-2012)

Karmaşık dostluklar, zincirleme ilişkiler…Vuhuu bu dizide olaylar mükemmel ilerliyor. İki üvey kardeşin yaşamları, arkadaş grupları ile birlikte ele alınıyor. Sadece bir gençlik dizisi diyip geçemeyiz çünkü yaklaşık 10-15 yıl boyunca dizi karakterlerinin hayatlarına şahit oluyorsunuz. One Tree Hill bu anlamda bir zamanların en popüler dizilerinden biriydi.

Pushing Daisies (2007-2009)

Talı, sevimli, içinizi açan bir dizi Pushing Daisies. Ned’in olağanüstü bir özelliği var: Ölüleri canlandırmak. Sanki bu diziden hiç böyle bir şey beklemiyormuşsunuz gibi değil mi? Ama öyle. Ned 1 dakikalığına ölüleri canlandırıyor ve bu sayede gizli saklı kalan her ölümün nedeni anlaşılabiliyor. 🙂

The O.C (2003-2007)

Orange County’de genellikle zengin bir yaşam sürülüyor ve bu yaşamda insanların arasına karışmak pek de kolay olmasa gerek. Bu hayata dahil olmaya çalışan taşralı bir gencin arkadaşları ile ilişkileri, adaptasyon sürecini konu alan The O.C zamanın en çok beğenilen gençlik dizilerinden biriydi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!