tds_thumb_td_300x0
Game Of Thrones’un 7. Sezon 3. Bölümünde Ne İzledik?

”Daenerys Fırtınadadoğan,  Demirtahtın gerçek varisi, andallar ve ilk insanların gerçek kraliçesi, Yedikırallığın  koruyucusu, Ejderhaların annesi, Büyük Çim Denizinin Khaleesisi, ateş geçirmez, zincir kıran.”

”Bu da Jon Snow…Kuzeydeki Kral olur.”

İşte Khaleesi ve Jon’un ilk sahnesi. Uzun zamandır beklenen karşılaşma için mizahi bir giriş yapılmış, çok da güzel olmuş.

Sonunda buz ve ateş karşılaştılar. En başından beri Jon Snow ve Khaleesi’nin birlikte olmasını isteyenler, ikiliyi ilk sahnelerinden shiplemeye başladılar bile.

 

Bölüme damgasını vuran sahne şüphesiz ki Jon ve Khaleesi’nin karşılaşma anıydı. Jon, Khaleesi’nin önünde diz çökmeyi reddederek, onu asıl tehlikenin Cercei değil White Walkers olduğuna dair uyardı. Khaleesi’nin önceliği Demir Taht olduğu için Jon’un teklifi ile ilgilenmese de, yinede ona istediği ejderhacamlarını vermeyi kabul etti.

Khaleesi ve jon, buz ve ateş. Birbirlerini hemen kabul etmelerini beklemiyorduk değil mi? İkisi de olabildiğince aynılar. İnançları, güçleri, özgürlüklerine olan düşkünlükleri bu nedenle ikisi de davasından kolay vaz geçmeyecektir ama özünde ikisi de birbirinin içinde kendilerinden bir parça olduğunu görmeyi başardılar. Khaleesi’nin en etkilendiği nokta Jon’un halkı için kalbine hançer yemesi ve bir piçken, halk tarafından seçilen ve sevilen bir kral olması oldu. Kendi gibi. Tabii bir de herkes iyi olduğu şeyi sever demesine verdiği, ben sevmem yanıtı, Khaleesi’nin aklına Jon’u düşüren anlardan biriydi…

Ejderhaların annesi ve Kuzeyin Kralını bu noktada bırakıp, rotamızı Jon’un kısa zaman önce ayrıldığı kuzeye çevirelim. Bran ve Sansa kavuştu. Arya da önceki bölüm Jon’un Kuzeyin Kralı olduğunu öğrenip kuzeye dönmeye karar vermişti. Starklar toplanıyor, asın bayrakları!

Gelelim Demir Tahta! bu bölüm Cercei’nin intikamına şahit olduk. Tamam Cercei’yi sevmiyoruz ama kızından bahsettiği sahnede kim duygulanmadığını ve ona hak vermediğini söyleyebilir? Cercei bir keresinde ”Küçük kızları dünyanın her yerinde üzerler”  demişti ve haklı da çıktı. Dorne’lerin yakalanması ve Myrcella’ya yaptıklarının yanına kalmaması gerekiyordu.

Tabii aynı zamanda Khaleesi müttefiklerinin hepsini kaybetmiş oldu, ama bizce iyi de oldu! Khaleesi neler yaptıklarını bilse Dorne’leri kendi de kabul etmezdi. Böylece tek ve gerçek müttefiki heğimizin kalbinden geçtiği gibi Jon Snow kalmış olabilir.

Khalesi ve Lekesizler, kaleyi ele geçirse bile Jamie’nin başka bir planı var, kaleyi ele geçirmelerine izin verdiler ve asıl tuzak için Lekesizleri bekliyorlar. Tyrion’un verdiği bilgi çok işe yarar olsa da Jamie bu sefer hazırlıklıydı. Ah Jamie, seni seviyoruz ama yanlış taraftasın…

Son olarak; Jamie, Olenna Tyrell için acısız bir ölüm getirse de, Tyrell Cercei’nin canını yakmak için Joffrey’i zehirleyenin kendisi olduğunu itiraf etti!

Sezona hızlı başladık, normalde sezon sonuna doğru olur dediğimiz karşılaşmalar ve olaylar 3. bölümden başladıysa gelecek pazartesiyi iple çekiyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!