tds_thumb_td_300x0
Game of Thrones 8. Sezon 2. Bölüm Yorumu: Sir Brienne Diyeceksiniz!

Bölüm yorumuma, bana göre bu bölüme damga vuran ikili ile başlamak istiyorum. Jaime ve Brienne açısından mükemmel bir bölüm izledik. Shipleyenlerin yüzü sezonlar sonra güldü… 🙂 Brienne, Jaime Lannister tarafından yedi krallığın şövalyesi ilan edildi.

Bölüm, White Walkers gelmeden önce herkesin hayattaki son gecesi gibiydi. En azından öyle düşünerek hareket ettiklerini gördük. Arya’dan tutun da Tyrion’a kadar… Bölüm sonunda ise zurnanın zırt dediği yeri yani üç kez çalınan sesi duyduk. Artık resmi olarak “winter is here” diyebiliriz. Beklenen savaş geldi…

Herkesin Winterfell’de toplanmasıyla beraber savaştan önceki son kavuşmaları ve yüzleşmeleri de izlemiş olduk. Hatta dizide de dendiği gibi adeta “düğüne gelinmiş” gibi bir hava vardı bölümde. 🙂 En çok güldüğüm Game of Thrones bölümlerinden biriydi. Herkesin birarada olmasının ve yarın ölecek olduklarını biliyor olmalarının verdiği bir trajikomiklik hakimdi bölüme anlayacağınız. Bir de bölümde Ghost’u görmek bölümün en sevindirici detaylarından biriydi. Hatta kimisi bölümün en iyi anı olarak ilan etmiş bile.

En duygusal anlardan biri kesinlikle Sansa ve Theon’un kavuşmasıydı! Finale dair heyecan veren bir sahne ise Sansa ve Dany’den geldi. Hatırlayacağınız ve Sansa’nın da Khaleesi’ye hatırlattığı üzere Kuzey bir daha boyun eğmeyeceğine yemin etti. Bu durumda demir tahta Dany oturursa, boyun eğmeyen kuzeye ne olacak sorusu Dany ve Sansa’yı tam da anlaşmaya başlamışlarken yeniden uzaklaştırdı. Bu da White Walkers savaşından Jon’un da Dany’nin de kurtulacağını ama onları yeni bir savaşın beklediğini gösteriyor gibi. Üstelik Dany, Jon’un da bir Targaryen olduğunu öğrenince ilk olarak demir tahtta hak iddia edebileceğini düşündü. Aklına öncelikle taht ve tahtı kaybetme ihtimalinin gelmesi Dany’nin en büyük arzusu demir tahttı ve babası gibi bu uğurda “mad queen” olma yolunda ilerleyecek gibi duruyor.

Jon ise Targaryen olduğunu öğrendiğinde bile tahtı istememesiyle demir tahta layık görülen asıl onurlu kişi olarak sağ kalacağa benziyor. Geri kalanı ise kestirmek zor. Kış kapıda! Savaş boyu kimleri kaybedeceğiz, spoiler yemeden izleyebilmeniz dileğimizle!

“Game of Thrones 8. Sezon 2. Bölüm Yorumu: Sir Brienne Diyeceksiniz!” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!