Friends Reunion Yorumu: Dostluğunuz İçin Teşekkürler!

Friends Reunion, son dönemin en çok konuşulan programıydı. Özel bölüm mü olacak? Senaryosu olacak mı? Yoksa sadece röportaj mı derken, sonunda reunion günü geldi çattı ve sorularımıza yanıt bulduk. Aslında senaryosuz bir etkinlik olacağı zaten biliniyordu ama kurulan set ortamı ve oyuncuların yarattığı heyecan aynı zamanda bir programdan fazlası olacağını da işaret ediyor gibiydi. Öyle de oldu.

Özellikle konuk listesini görünce, sevdiğimiz oyuncularla hasret giderir biraz söyleşiriz, keyifle izleriz ve biter diye düşünürken hepimizin beklediğinden daha büyük bir reunionla karşılaştık kabul edelim.

Hepsinin tek tek sete girdiği an başladı bir çoğumuzda göz yaşları. Oyuncularda da tabii. Dile kolay 90’lı yıllarda her gün o settelerdi. Kendi 20’li ve 30’lu yaşlarını o sette geçirdiler. Bizim için bile bu kadar duygusalsa onlar için düşünemiyorum bile. Haliyle ilk saniyelerden hem oyuncularda hem de seyircide göz yaşları sel oldu.

Sonrasında 10 sezon boyunca dinleyip, izlediğimiz o intronun reunion özel versiyonunu izlemek harika bir düşünce olmuş. O introyu kaç kez izledim sayısını unuttum. Introyu tekrar tekrar başa sarmaktan bölüme 10 dakika gecikmeli geçebildim 🙂

Sonrasında ise sunucu eşliğinde oyuncuların yan yana gelip soruları yanıtlaması, Friends’i konuşmaları, kamera arkalarını izlememiz, sette diziye dair bir hafıza oyunu oynamaları ve bu esnada diziden gelip geçmiş isimlerin konuk olması, bilinmeyen bazı şeyleri ilk kez açıklamaları, dizideki ikonik kıyafetlerden moda şovu izlememiz, ünlü isimlerin Friends’in unutulmaz sahnelerini anlatmaları ve bu sahneleri oyuncuların şimdiki halleri ile okuma provasında tekrar canlandırmaları….

Özellikle de Jennifer ve David’in ilk sezon birbirlerine gerçekten de aşık olmaları ama bir türlü birleşememelerini sonunda Ross ve Rachel’da kullanmaya karar vermelerini öğrenmek çok üzücü, şaşırtıcı ve heyecanlı bir andı. Bunun üstüne bir de Rachel ve Ross’un meşhur ilk öpüşme sahnelerini Jen ve David’in okuma provasında tekrar seslendirmeleri bin kat daha anlam kazandı!

O kadar dolu dolu bir program hazırlamışlar ki kısacası Friends yapınca yine en iyisini yapmış! Reunion adı altında resmen şov yaptılar, resmen! Boşuna Friends olunmuyor işte.

Friends reunion yorumlarının ortak noktası ise yine herkesin ”Uzun zamandır bu kadar iyi hissetmemiştim” demesi oldu. Kimileri Friends komik değil diyor ya da başka sitcomlarla kıyasa giriyor ama olayın bu olmadığını anlayamıyorlar maalesef. Friends’in asıl sırrı kendimizi iyi hissetmemizde yatıyor. 17 yıl aradan sonra yine geldiler ve bize yine çevremizdeki her şeyi unuttuğumuz, kendimizi aşırı iyi ve mutlu hissettiğimiz bir akşam hediye ettiler!

Ben Friends’i bundan 8 yıl önce izlemiştim, 100’lerce de yabancı dizi izlemişimdir. Ama benim için hep Friends bir yana, diğer diziler bir yanaydı. Reunion gecesi bunun neden böyle olduğunu bir kez daha hatırlattılar. Sanki 8 yıl önce Friends izlediğim bir akşama ışınlandım. Bir dizi tesirini hiç mi yitirmez, birebir aynı hislerle mi izletir? Bu kadar çok sevince ve bu kadar da iyi olunca izletiyor işte demek ki.

Programda röportaj yaptıkları seyircinin de dediği gibi Friends birçoğumuzun hayatına dokunmuş, yakın arkadaş grubu olmuştur. Bir geceliğine de olsa dönüp, dostlarımıza tekrar kavuşmamıza sağladığınız için teşekkürler Friends ekibi.

İyi ki senaryolu bir dönüş olmamış iyi ki cast olarak dönmüşsünüz. Zaten cast da birbiri ile o kadar uyumlu ve iyi arkadaş ki, dizideki karakterlerini ve dostluklarını aratmıyorlar. Senaryolu bir dönüş, bu kadar etkileyemezdi gerçekten de. Kendileri de böyle bir şeyin mümkün olmayacağını güzel dile getirdiler zaten.

Çünkü Friends kendi deyimleriyle ”Arkadaşlarınızın, aileniz olduğu yılları anlatan 20lerindeki bir grup arkadaşın hikayesi. Kendi ailelerini kurduklarında bu hikye artık biter.”. Friends’e de olan buydu.

Güzel bir dönemi en güzel şekliyle anlattılar ve en güzel şekilde final yaptılar. Bozmaya gerek yok. Bu reunion bize yetti de arttı bile! Tekrar tekrar izlenesi bir iş olmuş, daha ne yapsınlar değil mi? 🙂

Her şey için en çok da dostluğun için teşekkürler Friends!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!