Flower Of Evil 8. Bölüm | Aşık Değilim

Merhaba sevgili dostlar ve K-Drama severler. Bugün, dizimizin 8. bölüm yorumuyla çıkıyorum karşınıza.

Geçen bölümü sürpriz bir sonla tamamlamıştık. Hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranan Cha Ji-Won gerçekleri öğrenmek konusunda kararlı olup Do Hyun Su’yu, olayı araştırma bahanesiyle eski yaşadığı yere götürüp gerçek kimliğini ortay çıkarmaya çalışmış fakat Do Hyun Su atak geçirince olayı daha fazla uzatmaktan vazgeçmişti. Fakat Cha Ji-Won bir sürpriz daha yapıp Do Hyun Su’ya yeni bir saat hediye etmiş bu saatin içine de dinleme ve takip cihazı yerleştirmişti. Şimdi Do Hyun Su’nun her adımını takip edebilecek, neler yaptığından haberdar olabilecekti. Gelin şimdi yeni bölümümüze bir bakalım.

Diziye yine kısa bir geçmişle giriş yapıyorlar. Buradan anlıyoruz ki o kaza esnasında gerçek Beak Hee Seong da kaza geçiriyor ve bitkisel hayata düşüyor. Baba Beak ise eriştiği kariyeri kaybetmemek için yerine kopya bir kişiyi yani dublörünü kullanıyor. Tabuların hâkim olduğu bir dünyada oğlu için üzülmek ve tüm varlığını onu, yeniden hayata döndürmek için kullanmak yerine, konumunu kaybetmemek için yalanlara başvurmak…

Do Hyun Su ablasına ulaşmak ister çünkü sorunun cevabı ondadır. Bunun için Kim Moo-Jin’den yardım ister. Kim Moo-Jin ise Do Hea Soo ile zaten görüştüğü için bulmak hiç sorun değildir ama nedense Do Hyun Su’ya karşı hâlâ bir gıcıklığı var. Karakter olarak kendisinden daha dirayetli olduğundandır belki. Belki de “baba ve oğula şeytan musallat oldu” söylentileri sonrası, sevdiği kızı bırakmak zorunda kalışının suçlusu olarak gördüğü içindir. Neyse ki Do Hea Soo’ya kendisini affettirmek için bir şans olarak gördüğünden abla ve kardeşin bir araya gelmesine yardımcı olur.

Do Hea Soo geçen bölüm ustayı kendisinin öldürdüğün söylemişti de ben doğruluğuna pek inanamamıştım. Bu bölüm daha da netliğe kavuştu ki usta, Do Hea Soo’ya cinsel saldırıda bulunmuş ve Do Hea Soo da kendini savunayım derken ustayı öldürmüş. Fakat sonrasında ablasının hayatının, bu olaydan dolayı kötü olmaması için Do Hyun Su suçu üstlenmiş. Burada tezim bir kez daha doğrulanıyor; Do Hyun Su hiçbir canlıyı öldüremez.

Takipte olan Cha Ji-Won abla ve kardeşin buluştuğu yere gelir. Sohbetin sonlarına doğru buluşma yerine gelmiş olmalı ki Do Hyun Su’nun ustayı öldürmediği kısmı duymadı. En azından bizler görmedik. Sonrasında Do Hyun Su, babasının ortağını bulmaları gerektiğini söylediğinde Do Hyun Su’nun suç ortağı olmadığına kesinkes ikna oluyor. Bunun yanı sıra Do Hyun Su’nun, gerçek suçluyu bulup bundan sonra hayatına Beak Hee Seong olarak devam etmek istediğin duyuyor. Buraya kadar her şey normal. Normal olmayan ise, kardeşinin “karına aşık mısın?” sorusuna verdiği “hayır” yanıtı. ☹

Cha Ji-Won’un tüm dünyası başına yıkılır. Her şey bir yalan mıydı? Peki o mükemmel koca? Duyduklarından sonra, belki de hayatının en zor kararlarından birini alır Cha Ji-Won. Boşanmak. Evet olayı çözüp Do Hyun Su’nun bundan sonra Beak Hee Seong olarak yaşamasına göz yumacaktı ama artık Beak Hee Seong hayatına yalnız olarak devam edecekti. Bu Cha Ji Won’un Do Hyun Su’ya son hediyesi olacaktı.

Takip edildiklerinden bi haber eski kafadarlar kafa kafaya verip, adı sanı bilinmeyen katili bulmaya çalışırlar. Katille ilgili en net şey abla Do Hea Soo’nun onu gördüğüdür. Çünkü babalarının cenazesinde birisi Do Hea Soo’ya, son kurbanın anahtarlığını verir. Bu kişi aradıkları katildir. Fakat adam kendini öyle bir kamufle etmiştir ki yüzünü kimse göremez. Ne Do Hea Soo ne de son kurbanı gören tanık. Geriye bir tek şey kalır, tehdit içeren ses kaydında arkadan gelen ses ve ablanın koluna yazdığı telefon numarası. Tabii o zamanlara Do Hea Soo’nun kafası çok karışık olduğu için numarayla ilgili bir şey hatırlayamaz. Ustanın öldürülmesiyle ilgili herhangi bir delil kalmasın diye de evlerini yakmıştır. Yani geriye bir tek hafızasını zorlamak kalıyor.

Do Hea Soo’nun fark ettiği bir şey vardı. Kardeşi Do Hyun Su’yu yıllardır görmüyordu ve onun tanıdığı Do Hyun Su hiç kimseden hiçbir şey istemeyen, içine kapanık birisiydi. Oysaki şimdi gördüğü Do Hyun Su çok farklıydı. Artık birilerinden bir şeyler ister olmuştu. Bunun en bariz kanıtı Kim Moo-Jin’den yardım istemesiydi. Peki Do Hyun Su’nun bu değişimine ne sebep olmuştu? Alıştığı bu hayat mı? Para mı? Ya da Beak Hee Seong olarak kalmak istemesi mi? Tüm bunlar ikincil sebep olabilir ama asla birincil sebep olamazlar. Çünkü bunlar; kaderine, insanlara karşı o kadar dirençli biri için dönüşmesine sebep olacak geçerli sebepler değil. En geçerli sebep “aşık” olmasıydı.

Evet. Hayatı boyunca sevginin, sevmenin ne olduğunu bilmediğini iddia edip durmuştu ama Cha Ji-Won pazarlıksız sevgisi onu değiştirmişti. Öyle ki; gerçeğin her ortaya çıkma ihtimali olduğunda atak geçirecek kadar. Zamanla Cha Ji-Won’u sevdiğini anlayacak ama şimdi değil. Atak derken; Cha Ji-Won ve gerçek kimliğiyle ilgili her riskte atak geçirip kalp sıkışması yaşıyor. Bunun sonunun hiç hayra alamet olmadığı belli. İlerleyen zamanlarda bu ataklar sonrası hayatının büyük riske gireceği ve bundan dolayı Cha Ji-Won’un da çok pişman olacağı belli. Durum onu gösteriyor. Tek ama tek dileğim sonunda Do Hyun Su’nun ölmemesi. Bu beni fazlasıyla üzer. ☹

Bir annenin dramı… Kariyer, nam, unvan için geri plana atılan bir aile. Bölümler arasında küçük küçük serpiştirilmiş bir hayat. Açıkçası ana karakterlerin hayatları kadar buradaki anne ve oğulun hayat hikayelerini de çok merak ediyorum. Evli ama kocası yanında değil. Çocuğu var ama babası yanında değil. Ne ilk yürüyüşünde ne ilk konuşmasında ne de ilk yazmasında. Hatta hastalanıp hastanelere düştüğünde bile. Fakat yine de her sorunda suçlu olarak kadının, annenin görülmesi. Kaza olup Beak Hee Seong bu hale düştüğünde bile suçlu yine kadın sayılmış. Babanın çocuğuna olan tutumun sebebini elbette ilerleyen bölümlerde göreceğiz ama beni burada etkileyen şey kadının, çocuğunun elini tutmak istemesi.

Anne Gong Min-ja’nın küçük kızın istediklerini yapması ve sonrasında elini tutması bir annenin özlemini çok güzel yansıtıyordu. Hem de 14 yıllık özlem. Hangi anne nasıl dayansındı 14 yıllık yarı ölü bir yaşama hem de ciğerparesinin. Sonunda acılarına son vermeye karar verir ve oksijen maskesini çıkarır. Fakat şimdi uyanmanın tam sırasıydı. Beak Hee Seong hafiten tepki vermeye başlamıştı ve annesinin oksijen maskesini çıkarması sadece süreci hızlandırdı. Bakalım yeni bölümlerde Beak Hee Seong’nun hikayesi nasıl şekillenecek?

Cha Ji-Won duyduklarından sonra Do Hyun Su’ya Beak Hee Seong’un hayatını vermeye karar vermişti. Bunu gerçekleştirmek için yaptığı ilk iş elindeki, Do Hyun Su’ya ait eşyaları ortadan kaldırmak oldu. Ortada Do Hyun Su’ya ait bir kanıt kalmadığına göre Yeonju şehri seri cinayetini ve seri katil Do Min Seok’u araştırabilirdi artık. Fakat ellerinde yeterli delil veya tanık yoktu. Fakat her şeyden bir ipucu bulma yeteneğine sahip dedektif Choi Jae Sub Do Hyun Su’nun tanık olabileceğini söyler. Do Hyun Su suçlu değildir belki ama suçun işlendiği gün babasıyla birliktedir. Suç işlendiği gün, ortaklar arasında araba anahtarı el değiştirme ihtimali vardır ve anahtarı teslim alacak kişi çocuk Do Hyun Su’dan başkası olamazdı.

Cha Ji-Won Do Hyun Su’ya karşı çok kırgındı ve tüm kanıtları yok ederek onun Beak Hee Seong olarak yaşamasına izin vermişti. Fakaaat hiç beklemediği bir gelişme olmuştu ve Do Hyun Su’ya acilen bir mesaj ulaştırması gerekiyordu. Çünkü Do Hyun Su’nun temize çıkması için bu gerekliydi. Cha Ji-Won Do Hyun Su’ya çok kırılmıştı evet. Hatta boşanma kararı alacak kadar fakat diğer yandan onun adını temize çıkarmak istiyordu. Şu anda bunu kabul etmeyecek olsa da aslında sevgisinin, kalp kırıklığından daha ağır basmasıydı. İşte bundan dolayı eski dostlara küçük bir sürprizle Kim Moo-Jin’in evine baskın yapar. Nasısa izleme cihazıyla Do Hyun Su’nun nerede olduğunu, eliyle koymuş gibi biliyor.

Son günlerde Cha Ji-Won’un yaptıkları yüzünden Do Hyun Su’yu, bir gün kalp krizinden öteki aleme gidecek ve iş işten geçtikten sonra Cha Ji-Won çok pişman olacak ama her neyse… İnsan biraz insaflı olur. Tamam kızgınsın, kırgınsın da bu kadar da bir insanın üzerine gidilmez ki. Cha Ji-Won kapıya dayanınca Do Hyun Su ikinci defa atak geçirir. Şimdilik bu atakların üstesinden gelse de ilerleyen bölümlerde başını büyük derde sokacağı kesin. Bakalım o zaman kahraman polisimiz Cha Ji-Won ikinci kez Do Hyun Su’yu kurtarmak için zamanında yetişebilecek mi? Gerçek Beak Hee Seong da uyandığına göre Do hyun Su’nun Beak Hee Seong olarak hayatına devam etmesi artık imkânsız hale gelecek demektir. Bakalım bu sorunun üstesinde nasıl gelecekler?

Bir bölümün daha sonuna geldik dostlar. Yeni bölümde yeni gelişmelerle tekrar buluşmak dileğiyle. Sürçülisan ettiysek affola.  Yeni bölümde, yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!