tds_thumb_td_300x0
Flower Of Evil 6. Bölüm | Gördüğüne İnanmak

Merhaba sevgili dostlar ve K-Drama severler. Bugün, dizimizin 6. bölüm yorumuyla çıkıyorum karşınıza.

Geçen bölüm Do Hyun Su’nun, karısının katili olarak görüldüğü için bir taksici tarafından kaçırılışına ve taksicinin öldürme teşebbüsüne şahit olmuştuk. Bölüm sonunda Do Hyun Su Cha Ji-Won’un çabaları sonucu, son anda kurtulmuştu. Taksici ise, polisle boğuşma esnasında kafasını vanaya çarpmış ve kanlar içerisinde yere yığılmıştı. (O esnada taksici öldü zannettim ama ölmemiş.) Şimdi kaldığımız yerden devam edelim dizimizi yorumlamaya.

Boğulmanın verdiği şoktan dolayı birkaç kez kalbi duran Do Hyun Su bir süre uyutulur. On gün sonra kendine geldiğinde hala şokun etkisindedir. Öyle ki bir an, gerçek kimliğinin ortaya çıktığını zannedip tutuklandığı halüsinasyonunu bile görür. Baygın olduğu süre boyunca neler olduğunu bilemediği için ne olduğunu anlamaya çalışır. Herhangi bir sorunun olup olmadığını anlamak için ise en kesin ipucunu karısı verebilirdi.

Cha Ji-Won ile koridorda ilk karşılaştıklarında bir an ciddi endişe yaşar. Acaba Cha Ji-Won gerçek kimliğini öğrenmiş miydi? Öğrendiyse ne yapmalıydı? Her şeyi anlatmalı mıydı yoksa inkâr mı etmeliydi? Korkuyla karışık endişe yaşarken, neyse ki Cha Ji-Won gelip, gözyaşları içerisinde sarıldı da Do Hyun Su biraz rahatladı. İlk defa birisi (ablası hariç) kendisi için endişelenmesine şahit olan Do Hyun Su bir süre afallar fakat sonrasında kendisini toparlayıp Cha Ji-Won’u teselli eder.

Dizide olay örgüsünün çok güzel kurgulanmasının yanında duygu durumunu da en ince detayına kadar yansıtılması, başarısının en büyük etkenlerinden birisi. Başından beri, geriye gidişlerle hem Do Hyun Su’nun hayat hikayesini öğreniyoruz hem de Cha Ji-Won ile olan serüvenlerini. Do Hyun Su, geçmişinden dolayı asosyal, içine kapanık birisi. Fakat görünmeyen yanıyla da çevresine karşı fazlasıyla duyarlı. Cha Ji-Won ise Do Hyun Su’nun bu yönünü hissetmiş olacak ki, tüm sert tavrına rağmen, Cha Ji-Won Do Hyun Su’ya olan duygularında ısrarcı davranır ve gün gelir Do Hyun Su’da, koşulsuz sevgi karşısında Cha Ji-Won’a kayıtsız kalamaz. Cha Ji-Won Do Hyun Su’’yu öyle çok sevmektedir ki tüm şüphelerine rağmen, kendisine gösterdiği güzellikler hatırına Do Hyun Su’ya yani kendisinin bildiği ismiyle, kocası Beak Hee Seong’a inanmayı seçer. Şimdilik…

Beak Hee Seong, gerçek ismiyle Do Hyun Su. Kendisine çizilen kadere her zaman karşı gelmiş fakat geçmişin, babasının lanetinden bir türlü kurtulamamış birisi. Taksi şoförü ağır yaralanmış, ameliyat sonrası baygın halde gözetim altında tutuluyor. Kendine geldiği anda Do Hyun Su ismini almak için polisler nöbet tutuyorlar. Bu arada kendi kirli işleri ortay çıkmasın diye planlar yapan baba Beak sorunu çözmesi için Do Hyun Su’ya bir teklifte bulunur. Öyle ya! Sonuçta Do Hyun Su bir katilin oğludur. O da adam öldürebilir. Üstelik ileri kanser hastası ve de suçlu birisinin travmaya bağlı ölmesi kimi şüphelendirir ki? Burada önemli olan tek şey kurdukları oyunun bozulmaması.

Do Hyun Su’ya çarpan kişinin gerçek Beak Hee Seong olduğunu da öğreniyoruz. Telefon konuşmasından birisiyle sorunlu olduğunu ve bu sorunu çözmek için görüşmeye gittiğini biliyoruz şimdilik. Fakat hastane odasında anne Beak’ın konuşmalarına bakacak olursak baba Beak’ın pek de hoş olmayan şeyler yaptığı ve başlarına gelen felaketin sorumlusunun baba olduğu görülüyor. Çok fazla yer verilmese de gerçek Beak Hea Seong’un hikayesini de çok merak ediyorum ve nedense sonunda kendine geleceğini düşünüyorum. Kim bilir? Belki Do Hyun Su’nun masum biri olduğuna dair yardımı da dokunabilir.

Do Hyun Su ise her tehdide pabuç bırakacak biri olmadığını gösteriyor bizlere. Olayların, daha doğrusu sorunların üstesinden gelme becerisi takdire şayan doğrusu. Her ne olursa olsun cinayet işlemeyeceğini biliyordum ama taksiciyi ikna edip kendi safına çekeceğini hiç beklemiyordum. Taksicinin, Do Hyun Su’nun ilacı vermesine fırsat kalmadan bir şekilde öleceğini düşünüyordum. Ömrü az kalsa da suçlu olduğu için hapiste kalacak olsa da yine de şu kısa zamanda diğer ya da esas seri katilin bulunmasında Do Hyun Su’ya çok yardımcı olacağı kesin artık. Karısını ararken, yanlış kişiye odaklandığı için göden kaçırdığı fakat elinin altında bir yerlerde olan kuvvetli bir kanıt, ipucu vardır eminim.

Perde gerisindeki gerçekler ne? 13 yıldır koşulsuz sevdiği adam, cinayetle itham edilen Do Hyun Su çıkarsa ne yapmalı? Nasıl davranmalı? Tüm geçmiş, güzel anılar bir kalemde silinebilir mi? Sevdiği adam, kızının babası, sevgisine fazlasıyla karşılık veren adam, tanıdığını zannetiği kocası Beak Hee Seong gerçekte kimdi?

Beak Hee Seong komada yattığı zaman bir ara kendine geldiğini ve sayıkladığını görüyoruz. Ve şu anda kendisi hatırlamasa da sayıkladığında Do Hyun Su olduğunu çoktan söylemiş. Şu durumda bile Cha Ji-Won, Beak Hee Seong’a olası bir suçlu olarak değil de sevdiği kocası olarak muamele etmesi, henüz sevgisinin çok daha fazla ağır geldiğinin göstergesiydi. Beak Hee Seong’u kaybetme korkusu polis görevinin çok daha ötesine geçiyordu. Beak Hee Seong’suz, yalnızlıkla geçecek bir hayat asla kabullenebileceği bir şey değildi. Velev ki kocası suçlu Do Hyun Su olsa bile.

Tüm bunlar yaşanırken Cha Ji-Won sağduyusunu kaybetmez ve ihbar etmeden önce Do Hyun Su ile ilgili bilgileri gözden geçirmeye karar verir. Kontrol etmesi gereken yerlerden birisi de evlerinin bodrum katıydı. Çünkü Do Hyun Su’nun babasının da kurbanlarını hapsettiği bir bodrum katı vardı. Kontrol sonrası bodrumda birisinin olduğu ve boğuşma yaşandığı ortaya çıktı. Do Hyun Su’nun da suçlu olabileceğine dair her bir kanıt Cha Ji-Won’u biraz daha üzse de henüz gerçekleri konuşmak için erken olduğu düşüncesine sahiptir. Çünkü elindeki raporlar, tanık ifadeleri ve deliller, net bulgulara dayanmak yerine söylentiler sonucu önyargılarla kabul görmüş şeylerdir.

Eveeett gelelim muhabir Kim Moo-Jin ve abla Do Hea Soo’ya. Hüzünlü ve içine kapanık olması bir an acaba o da katil mi dedirtti bana ama neyse ki bu hali, kardeşi gibi geçmişinden dolayı sürekli dışlanmasından kaynaklanıyormuş. Onun da babasının suç ortağı olmadığına ayrıca sevindim. Sürekli üzgün olmasının sebeplerinden birisi de sevdiği kişinin, şimdilerde muhabir olan Kim Moo-Jin’in önce aşağılamasına maruz kalması ve terk edilmesindeymiş. Muhabir Kim Moo-Jin’in katil kızı diye terk ettiği eski sevgilisiyle karşılaştığında nasıl tepki verecek çok merak ediyorum doğrusu. Kızımız da yaş aldıkça bayağı güzelleşmiş. Hüzünlü duruşu ise ona ayrı bir cazibe katmış. Muhabirin telafi etmesi, bedel ödemesi gereken bir de kalp kırıklığı var.

Muhabirimiz ise şimdilerde daha bir sağduyulu davranıp gerçeğin ortaya çıkması için bayağı efor sarf etse de zamanında bayağı zulüm etmiş kardeşlere. Şimdiki çabası bir nevi günah çıkartma olsa da daha kat etmesi gereken çok yol var. Zamanında gördüğü şeyi polise ihbar etseydi seri cinayetler hiç işlenmeyecekti belki de. Yoğun çabaları sonucu, konuşmaya razı ettiği tanığın getirdiği ses kaydından öğrendiğimiz, seri katil Do Min Seok’un bir ortağının olduğu ve köydeki ustabaşını Do Hyun Su’nun değil gizli ortağın öldürdüğüdür.

“Psikopatlar kendilerinden daha zayıf hayatlarla ilgilenmezler. Ama Do Hyun Su’nun on yıldır köpeği varmış ve onun yavrusuna bile bakmış. Bu gerçek. İnsanlar sadece işledikleri suçlar için cezalandırılmalı. İster yasal ceza olsun ister kişisel kin. Bu yüzden Do Hyun Su’ya hak ettiği cezayı verebilmek için çok daha fazla gerçek toplamam gerekiyor. Size olayları nasıl araştırdığımı açıklayayım. Ben sadece gördüklerime inanırım.”

Do Hyun Su kaza geçirdiğinde eşyaları canına kast eden adamın yanında kalmıştı. Adam olur da Do Hyun Su ile ilgili polis soruşturması olursa delil olarak teslim ederim diye saklamış. Kocasının Do Hyun Su hakkında söylediklerine ve çıkan haberlere inanıp, Do Hyun Su’nun suçlu bulunması için, delil olarak çantayı polise teslim etmeye karar veren karısı Cha Ji-Won’u arar. Yukarıdaki cümleler Cha Ji-Won’un, kadının söylentileri baz alarak vardığı yargıya binaen söylenmiş cümlelerdir. Çünkü kocası ve diğerleri Do Hyun Su’nun suçlu olduğunu söylüyorlar. Bundan dolayı Do Hyun Su suçludur ve cezalandırılmalıdır. Buradan anlıyoruz ki verilen ifadelerin, gösterilen delillerin, çıkan haberlerin hiçbir gerçek kanıt olamayacak durumda ve Cha Ji-Won da bunun farkında. O zaman yapacak tek bir şey kalıyor. Hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi davranıp Do Hyun Su’yu gözlemlemek. Çünkü o sadece gördüklerine inanır.

Dizinin en sevdiğim yanı ana karakterlerin yalan söylemelerinin gerçekten de haklı sebeplere dayanması. Ve olaylara yaklaşırken Do Hyun Su’nun kendisine layık görülen rolü oynamamak için elinden geleni yapması, Cha Ji-Won’un ise birini babasının günahı yüzünden ve zanna dayanarak atfedilen suçu kayıtsız şartsız kabul etmemesi. Şimdiye kadar yaşanan tüm gelişmeler ışığında diyebiliriz ki dizi yeni bir evreye girdi. Bakalım yeni bölümler bizlere ne sürprizler sunacak.

Bir bölümün daha sonuna geldik dostlar. Sürçülisan ettiysek affola.  Yeni bölümde, yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!