tds_thumb_td_300x0
Flower Of Evil 5. Bölüm | Tanıyamadığım Kocam

Merhaba sevgili dostlar ve K-Drama severler. Bugün, dizimizin 5. bölüm yorumuyla çıkıyorum karşınıza.

Bölümün adını düşünürken “Kanıtlanamayan Geçmiş” ve “Önyargı” gibi isimlerden birin de kullanmak istedim. Zira bu tanımlar da bölüme çok uyuyordu. Fakat Cha Ji-Won’un yaşadığı hayal kırıklığı ve uğradığı haksızlık çok daha baskın gelince, onun tarafından bakarak isimlendirmek ve “Tanıyamadığım Kocam” ifadesini kullanmak daha yerinde geldi.

Geçen bölüm Do Hyun Su’nun fotoğrafına ulaşmak için türlü oyunlar çeviren taksi şoförü, fotoğrafın kimsenin eline geçmemesi için çabalayan Beak Hee Seong ve muhabir arkadaşı ve suçluyu bulmak için fotoğrafa sahip olmak isteyen polis üçgeninde adeta zamanla yarışır şekilde mücadelelerine şahit olduk. Mücadelenin sonunda galip gelen taksi şoförü oldu ama işler beklenmediği gibi gitmeyince Beak Hee Seong ile Cha Ji-Won karşı karşıya gelmişti. Kısa bir kaçma-kovalama sonrası Beak Hee Seong olay yerinden kaçmıştı ama Cha Ji-Won’un eline de bir saat tutuşturulmuştu. Bu saat kocası Beak Hee Seong’a aitti. Bölüme kaldığımız yerden devam edelim.

Delil olarak eline tutuşturulan saati gören Cha Ji-Won adeta şok geçirir. Tüm dünyası allak bullak olan Cha Ji-Won, o karmaşa içerisinde bir yandan gelişmelere cevap vermeye çalışırken diğer yandan da zihin fırtınası yaşıyordu. Arkadan gördüğü ve Do Hyun Su diye seslendiği kişi gerçekte kimdi. Pekala biliyordu ki seslendiği kişiyle boğuşmaya girmişti ve saat de ondan düşmüştü. Şüpheli kişi, “Do Hyun Su” seslendiğinde duraksamıştı. O zaman şüpheli Do Hyun Su idi. Fakat saate baktığında kovaladığı ve boğuştuğu kişi kocası Beak Hee Seong idi. Peki hangisiydi?

Kafasında bin bir soru cirit atarken öte taraftan taksicinin öldürmek istediği bir Do Hyun Su vardı. Beak Hee Seong Do Hyun Su ise o zaman hedefteki kişi kocasıydı. Soruların bir gelip diğeri giderken, liman hanından bir ihbar alırlar. Bir taksici müşterisini zorla kaçırmıştı. Bir an önce olay yerine giderler. Kadın suçluyu teşhis eder. Geriye bir tek mağduru teşhis kalmıştır. Cha Ji-Won geriden gelen telefon sesiyle irkilir. Yerde bir telefon vardır. Telefon da tıpkı saat gibi boğuşma esnasında düşmüş olmalıydı. Cha Ji-Won ekran görüntüsünü gördükten sonra artık hiçbir şüphesi kalmadı. Kocasının olayla bir şekilde ilişkisi vardı ama ne?

Tüm bunların yanıtını bulmak için kocasına ihtiyacı vardı. Özellikle canlı. Çünkü biliyordu ki şoför kayıp karısının intikamını almak için katil olarak gördüğü Do Hyun Su’yu kesinlikle öldürecekti. Ondan dolayı katil amacına ulaşmadan bir ana öce kocasına Beak Hee Seong’a canlı ulaşmaları lazımdı.

Liman hanında taksiciyle buluşan Beak Hee Seong sonunda, taksicinin kendisini hedef aldığını öğrenir. Fakat bundan daha önemli bir şey vardır. Taksicideki fotoğraf ve taksicinin tehdit unsuru olarak kullandığı biricik kızı. Çıkan arbede sonrası bir şekilde fotoğrafı imha etmeyi başarır ama taksiciden kurtulamaz. Kendine geldiğinde elleri ayakları bağlı bir şekildedir.

Yıllardır kaçtığı geçmişi bir lanet gibi yine gelip kendisini bulmuştur. Öfkeden deliye dönen Beak Hee Seong taksiciye tüm öfkesini kusar. “Ne hazin. İntikam almak istediğin kişi öldü. Bu yüzden, henüz açığa çıkaramadığın bütün öfkeni yok etmek için oğlu Do Hyun Su mükemmel bir hedef gibi görünüyor.” Evet. Öfkesini kusmak için bir hedef belirlemek, o hedef yok olduğunda ise en yakınını hedef tahtasına oturtmak… Peki sana bunları yaşatan katilden ne farkın kaldı o zaman? Nedenler üretip birini öldürmekse amaç, katilin de kendince nedenleri vardı. Beak Hee Seong daha da devam eder yılların birikmişliğiyle. Yıllardır kendisine söylenenlere; “Tıpkı babası gibi. Kötü bir ruh tarafından ele geçirildi. Akıl hastanesinde yattı. Ruhsuz biri. İkisi kendi başlarına yaptı. Babasının suçlarını biliyordu. Onun suç ortağıydı.” duyduğu öfkeyle. Fakat ne hazindir ki, taksici sefil bir şekilde başarısız olmuştur. Çünkü taksici, Do Hyun Su’nun yapmadığını ve olaydan haberi olmadığını kanıtlayamazdı ama Do Hyun Su’ya yapacaklarından dolayı kendisini, sonsuza dek nasıl mahvedeceğinin farkında değildi. Görünürde olan net bir şey varsa o da Do Hyun Su’nun olayla ilgisinin olmadığını kanıtlayamamasıydı.

Üzerine sünger çekerek unutmaya çalıştığı geçmişi ve ismi bir oyun daha yaptı kendisine. Taksiciye yanlış ifade veren sarhoş birinin sözüyle kendisini yargıladığını söylediği anda hiç ummadığı bir şeyle karşılaşır. Kendisinde olan maskotu göstererek, katil değilse karısının maskotunun neden kendisinde olduğunu sorar. Beak Hee Seong bu sefer gerçekten şok olur. Çünkü hiç beklemediği bir gerçekle yüz yüzedir. Maskotu kendisine babasının cenazesinde ablası vermiştir. O zaman kayıp cesedin katili ablası mıydı? Geçmiş film şeridi gibi gözünün önünden geçse de bu sorunun cevabını verecek durumda değildi.

Ablasının da çok şey sakladığı belli çünkü, omuzlarındaki yükten dolayı her daim hüzünlü. Sürprizlerle dolu bölümler geçirdikten sonra ablasının da katil olmadığını düşünüyorum ama “neden”, “nasıl” sorularının cevabını da henüz veremiyorum. Taksicinin karısının pis işleri sonucunda hiç alakaları olmayan bir cinayetle de suçlanmış olabilirler. Gerçek suçluyu bulmak yerine hazırdakinin üzerine yık gitsin. Altı cinayetten sonra, olmasa da yedinci cinayet ithamı da çok olmasa gerek.

Gerçek Beak Hee Seong ve ailesinin hikayesi nasıldır, neden Do Hyun Su’yu, hiç bilmedikleri birini evlatları olarak gösterdiler? Hala tam olarak dişe dokunur bir ipucu verilmedi. Şu ana kadar en önemli meseleleri yatalak oğullarının gelecekteki durumu. Bir yandan sembolik olarak oğullarını var etmeye çalışıp diğer yandan yatalak oğullarının hayatını güvenceye almaya çalışıyorlar. Yine de ilişkilerine dair ip uçlarını da veriyorlar. Baba Beak; karanlık geçmişine rağmen yanımıza aldığımızda nasıl bir işe girdiğimizi biliyorduk” diyor. Bu da demektir ki kendilerinin de üzerini örttükleri bir günahları var ve bunu da ancak geçmişi karanlık birisinin yardımıyla yapabilirler. Net olan bir şey var ki çıkacak bir sorunda Do Hyun Su’yu anında yalnız bırakacakları. Bakalım bunun altından ne tür bir çapanoğlu çıkacak hep beraber göreceğiz.

“Nasıl biri olduğumu söylemek zorunda mıyım?

Cha Ji-Won, taksici Beak Hee Seong’u öldürmeden bulmak ister. Çünkü Beak Hee Seong bir yanıyla çok sevdiği kocası, diğer yanıyla geçmişi sırlarla dolu birisi. Hele de seri katil Do Min Seok’un oğlu olması ihtimal birçok soruyu da beraberinde getirmekte. Evet Cha Ji-Won tüm bu nedenlerden dolayı Beak Hee Seong’u bir an önce bulmak zorundaydı. Sonunda Beak Hee Seong’un alıkonulduğu yeri bulurlar ve hemen olay yerine giderler. Cha Ji-Won soğukkanlılıkla olaya müdahale eder ve Beak Hee Seong’u kurtarır.

Beak Hee Seong ise bir yandan iç hesaplaşma yaşarken bir yandan da pişmanlık duyar. İç sesi ise gerçek duygularına tercüman niteliğindedir: “Hep düşündüm, seninle tanıştığım için şanslıyım dedim. Ama ilk defa, keşke benimle hiç tanışmasaydın diye düşünüyorum. Evet. Sonunda ne anlama geldiğini anladım. Senden özür dilerim.” Özür dilemesinin sebebini ileriki bölümlerde göreceğiz elbette ama bütün duygulardan yoksun birinin iç sesiyle de olsa Cha Ji-Won’a yaşatacaklarından dolayı pişman olması takdire şayandır diye düşünüyorum.

Daha önce de yazdığım gibi Do Hyun Su hep ötelenen, dışlanan, suçlanan birisiydi. Hayatında yalnız birisi onu koşulsuz sevmişti. Cha Ji-Won. Cha Ji-Won sevgisini açığa vurduğu zaman Do Hyun Su psikolojik olarak iyi olmadığını ve ölmüş birini gördüğünü söylemişti. Buna karşılık Cha Ji-Won; “Şu andan itibaren seni daha çok seveceğim. Sana iyi davranacağım. Sana bilmediğin her şeyi öğreteceğim. O zaman, sen farkına varmadan her şey değişecek” bir söz vermişti ve sözünü de tutmuştu. Tutulan bu sözün sonucunda Do Hyun Su Cha Ji-Won’un sevgisiyle, her ne kadar fazla yol alamamış olsa da iyileşme yolunda belli bir ilerleme kaydetmişti.

Polisle girdiği boğuşma esnasında kafasını demire çarpması sonucu taksici ölür. Beak Hee Seong’un Do Hyun Su olarak itham edecek kimse de kalmaz. Geriye kalan sadece Do Hyun Su’nun pişmanlığı ve Cha Ji-Won’un şüpheleridir.

Bir bölümün daha sonuna geldik dostlar. Sürçülisan ettiysek affola.  Yeni bölümde, yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!