tds_thumb_td_300x0
Flower Of Evil 4. Bölüm | Daralan Çember

Merhaba sevgili dostlar ve K-Drama severler. Bugün, dizimizin 4. bölüm yorumuyla karşınıza çıkıyorum.

Geçen bölüm Do Hyun Su’nun muhabirle hesaplaşmasına şahit olmuştuk. Muhabir de cinayetlerin işlendiği zamanlar görmemesi gereken bir şeyi görmüş fakat suskun kalarak cinayetlerin devam etmesine sebep olmuştur. Bundan dolayı Do Hyun Su konusunda suskun kalmaya razı olmuştu. Bunun yanı sıra Do Hyun Su ilk defa şüphe uyandırıcı harekette bulunmuş ve Cha Ji-Won’un kendisinden şüphelenmesine neden olmuştu. Bölüm sonunda ise bitkisel hayata mahkûm olmuş gerçek Beak Hee Seong’la tanışmıştık. Şimdi kaldığımız yerden devam edelim.

Her bölüm bir parça geçmişle merhaba diyen dizimiz bu bölüm de yine aynı şekilde merhaba dedi. (Doğrusunu söylemek gerekirse bu tür kurgular her zaman hoşuma gitmiştir.) Böylelikle hem ilişkilerinin gelişme sürecini öğreniyoruz hem de Do Hyun Su’nun değişim sürecini. Bu bölümde Do Hyun Su’nun ilk defa gülümsediğini görüyoruz. Do Hyun Su, geçmişinde yaşadığı travmalardan olsa gerek babasının hayaleti peşini bırakmıyor. Önceki bölümden de gördüğümüz kadarıyla sık sık da kötülük yapmasını söylüyor. Bu travmadan kurtulamadığı için asosyal bir hayat sürüyor hiç istemese de. Bu bölümde bir şey daha öğreniyoruz. O da Cha Ji-Won ile neden evlendiği. Do Hyun Su ne zaman Cha Ji-Won ile birlikte olsa babasının hayaleti kendisine yaklaşamıyor. Bunu fark eden Do Hyun Su Cha Ji-Won ile birlikteliğine devam ediyor ve sonra da evleniyor. Bir nevi koruma kalkanı olarak kullanıyor Cha Ji-Won’u.

Gelelim kahramanlarımızdan birisi olan karakterlerden birine daha. Do Hae-Soo. Seri katilin kızı ve Do Hyun Su’nun ablasıdır. Bundan sonraki bölümlerde daha çok göreceğimiz karakterimiz, Do Hyun Su’nun ölümünden sonra geçmişin yükünü tek başına taşımak zorunda kalmış olacak ki her zaman hüzünlü bir şekilde yaşamaktadır. Göle küçük bir taş atarsanız oluşan dalgalar halka halka genişleyerek büyür. Tıpkı suya atılan taş misali muhabirin yaptığı küçük bir haber halka halka genişleyerek beklenmedik kişilerin olaya dahil olmasına sebep oluyor. Henüz yeni tanıdığımız Do Hae-Soo’yu, kötü geçmişi ne kadar etkilemiş ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Abla kardeş ilişkisinin de çok özel olacağını tahmin ediyorum. Birbirlerinden uzak kalarak (ama bir o kadar da yakın) birbirlerini korumaya almak gibi mesela. Hikâyenin bu kısmını da büyük bir merakla bekleyeceğim.

Suya atılan taş misali olayların dalga dalga genişlediğini ve hiç umulmayan kişileri de çemberin içine aldığını söylemiştik. Bunlardan birisi de, şom ağızlılığı sebebiyle “niyazi” olan lokanta sahibi. Sözde tanıklık yapmak isterken şans eseri, bulunamayan yedinci kurbanın kocasıyla karşılaşır. Taksi şoförü olan koca, karısının cesedini bulmaya çalışmaktadır. Konuşma esnasında şoför, kendilerine çift olarak yaptırdığı maskotun Do Hyun Su’da olduğunu öğrenir. Do Hyun Su’nun yüzünü bilmez fakat intikamını alması için bir şekilde Do Hyun Su’nun ortaya çıkması, çıkarılması gerekir. Bunun ise en kısa yolunun Do Hyun Su’nun işleyeceği bir cinayet sonrası yakalanmasıdır. Muhabir ve Beak Hee Seong iş birliği yaparak Do Hyun Su’nun görüntüsünün ortaya çıkmasını engellemeye çalışadursun beklenmedik bir yerden, yaşadıkları köyden bir ihbar gelir. Köyün yaşlılarından birinde Do Hyun Su’nun fotoğrafı vardır. Do Hyun Su, durumdan kurtulmak için ne yaparsa yapsın çember artık gittikçe daralmaya başlar.

Burada bir parantez açıp ileriki bölümlerde netliğe kavuşacak bir tahminimi söylemek istiyorum. O bulunamayan yedinci kurban yaşıyor olabilir. Hem de o kurbanı Do Hyun Su’nun kurtarma ihtimali de aklıma gelmiyor değil. Tahminim o ki şoför kadına da kötülük yapıyordur ve kadın, kocasından da kurtulmak için izbe bir yerde saklanarak yaşamına devam ediyordur. Dediğim gibi bu yazdıklarım sadece tahmin şimdilik.

Do Hyun Su’nun yüzünü görebileceği fotoğrafın bilgisini alan taksi şoförü köye doğru yol almaya başlar. Bunun yanı sıra polis ekibi ve Do Hyun Su ile muhabir de köye giderler. Hepsinin tek amacı fotoğrafa bir an önce sahip olmak. Zaman farkından dolayı şoför önce varır doğal olarak. O süreçte kadını öldürecek, suç bizimkilerin üzerine kalacak diye hop oturup hop kalktım ama neyse ki şoförün amacı sadece Do Hyun Su’nu tanıyabilmekmiş. İkinci olarak bizimkiler gelir acumma’nın evine. O sırada, amacına ulaşan şoför evden kaçmaya çalışır. Tam o esnada dışarıda bekleyen Do Hyun Su suçluyu yakalar ama şoför, Jung Mi Sook ismini verip kendisiyle buluşmasını söyleyerek kaçar.

Kendilerinden az sonra olay yerine gelen Cha Ji-Won arkadan gördüğü kişiyi Do Hyun Su sanarak durmasını söyler. Kısa bir kaçma kovalamaca sonrası Do Hyun Su Jung Mi Sook’tan kurtulmayı başarır. Sonrasında ise Jung Mi Sook aradıkları katilin Do Hyun Su olmadığını anlar. Aradıkları kişi Do Hyun Su değil onu öldürmeye çalışan şofördür. Her şey karmakarışık bir hâl almışken bir şüpheli durum daha çıkar ortaya. Cha Ji-Won’un eline kordonu kopmuş bir saat tutuştururlar delil diye. Bu saat kocası Beak Hee Seong’a aittir. Yağmurluk olayında Beak Hee Seong’un suçlu olduğuna inanmaması için geçerli sebepleri vardı ama bu sefer hiçbir gerekçesi yoktu olayla ilgisinin olmadığına dair. Do Hyun Su oradaydı ama ne için? Bu kanıttan dolayı Cha Ji-Won Beak Hee Seong’la ilgili gerçekleri çok yakında öğrenecek gibi. Ondan sonra nasıl bir evreye geçeceğiz hep beraber göreceğiz.

Bölüm burada sonlanırken yine birçok soru işareti bırakıyor ardında. Bulunamayan ceset nerede? Yukarıda dediğim gibi gerçekten ceset var mı? Kadının maskotu Do Hyun Su’nun eline nasıl geçti? Kız kardeş Do Hae-Soo, geçen on üç yıllık süreçte neler yaşadı? Muhabir Kim Moo-Jin’le ilişkileri hangi aşamadaydı? Do Hyun Su’nun attığı ve muhabirin bulup yıllardır sakladığı, kız kardeşe ait kolye neyin ifadesiydi? (Bana kayıp sol parmak tırnakları gibi geldi. 😬) Olaylar hiç beklenmedik şekilde beklenmedik yönlere akıyor. Bundan dolayı gelecek bölümlerin de bir çok sürpriz barındırdığını düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz.

Bir bölümün daha sonuna geldik dostlar. Sürçülisan ettiysek affola.  Yeni bölümde, yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!