tds_thumb_td_300x0
Flower Of Evil 3. Bölüm | Başkasının Hayatı

Merhaba sevgili dostlar ve K-Drama severler. Bugün dizimizin 3. bölüm yorumuyla karşınıza çıkıyorum.

Geçen bölüm Do Hyun Su’nun, canına kast etmiş eski iş arkadaşının ölümüne şahit olmuştuk. Katil, siyah yağmurluk giyen birisiydi ve ne gariptir ki Do Hyun Su da gecenin bir vakti siyah bir yağmurlukla eve gelmişti. Şimdi kaldığımız yerden devam edelim.

Do Hyun Su muhabir Kim Moo-Jin’e uyku ilacı içirip bir yerlere götürmek istiyordu ama sohbet sonucu olaylar bambaşka yerlere saptı. Daha önce Muhabirin yaptığı bir paylaşımdan onun da geçmişinin çok temiz olmadığını öğreniyoruz. Do Hyun Su bu bilgiyi, Kim Moo-Jin’in susması için şantaj olarak kullanmaya karar verir. Fakat ortada basit bir bilgiden çok daha fazlası vardır. Bir video kaydı. Do Hyun Su muhabirin evine giderek kaydı bir şekilde bulur.

Muhabir Kim Moo-Jin bağlarından bir şekilde kurtulur. Do Hyun Su ise muhabirin evindeyken polisler, kurbanın son aradığı kişi olarak evinde kontrole gelirler. Üstelik muhabir birkaç gündür de ortalıklarda görünmemektedir. Bu esnada polislerin Kim Moo-Jin’i aradığını duyan Do Hyun Su muhabiri serbest bırakmaya karar verir. Kısa bir arbededen sonra muhabirin özenle sakladığı videoyu bulduğunu, birbirleri hakkında suskun kalarak durumdan kurtulmak üzerine anlaşırlar. Videoda, net olarak açıklanmasa da önemli bir bilgi vardır. Anladığım kadarıyla muhabir ya katili videoya aldı ya da maktülü. Her iki durumda da Kim Moo-Jin zamanında polise gitmediği için seri cinayetler işlenmeye devam etti. Ve sustuğundan dolayı muhabir de suçta katille eşdeğer sayılır.

Cha Ji-Won ise yeni bir cinayetle karşı karşıyadır. Çin lokantası sahibi öldürülmüştür. Ayrıca öldürülmeden önce muhabir Kim Moo-Jin’i arayıp kendisini öldürmeye gelen kişinin Do Hyun Su olduğunu söyler. Bu isim eski defterlerin yeniden açılmasına, Yeonju şehri seri cinayeti dosyasının yeniden gündeme gelmesine sebep olur. Çünkü katil aynı yöntemleri kullanarak cinayet işlemektedir. Video görüntüleri ve farklı deliller katil olarak Do Hyun-Su’yu gösterdiği için Cha Ji-Won, ara ara Do Hyun-Su’dan şüphelense de yıllardır gördüklerinden dolayı (Çünkü Cha Ji-Won gördüklerine inanır ve Do Hyun-Su da ona görmek istediğini gösterir.) Cha Ji-Won şimdilik Do Hyun-Su’dan şüphelenmemeyi tercih ediyor. Olayların devamında gelişen süreçler Do Hyun-Su’yu suçlu çıkaracağı âşikar ama bu süreç ne kadar sürer Allah bilir.

Cha Ji-Won ilk bölümde “Şu andan itibaren seni daha çok seveceğim. Sana iyi davranacağım. O zaman, sen farkına varmadan her şey değişecek” demişti. Do Hyun-So’nun yaşadıklarından anlıyoruz ki, üzerini örtse de sevgisizlikten, ötelenmekten kaynaklı ciddi psikolojik sorunları var. Zaten sevgi nedir bilmediğinden dolayı ilk anda Cha Ji-Won’un sevgisini sert bir şekilde reddetmişti. Bu bölümde ise yine Cha Ji-Won; “Sert tavrın yüzünden seninle geçmişimi konuşamıyorum” diyor. Buradan da çıkardığım sonuç; Cha Ji-Won’un da geçmişe dair acı yaşanmışlıkları var ve ilerleyen bölümlerde Do Hyun-So’nun ve Cha Ji-Won’un hayatlarının, geçmişte bir yerlerde kesiştiğidir.

Muhabir ifade verirken bir yandan da gerçekleri söylemeyi çok ister ama kendisi de suçu gizlediği için bunu yapamaz. Fakat öte yandan Do Hyun-Su’nun suçlu olduğu düşüncesinden de kendini alamaz. Ta ki cinayetin işlendiği saati duyana kadar. Cinayet gece saat 3.30’da işlenmiş, Do Hyun-Su ise muhabirle gece saat 3’te birlikteydi. Tüm bu kanıtlar sonrası muhabir hem habercilikte olağanüstü bir olayı aydınlatma hem de kötü olduğuna çok da inanmadığı Do Hyun-Su’nun masumiyetini kanıtlama isteğiyle Do Hyun-Su’ya iş birliği teklif eder.

Do Hyun-Su her ne kadar kaçmak istese de karanlık geçmişi kendisini her daim kovalar. Bu kaçma, kovalamaca esnasında bir araba kazası sonrası, gerçek ailesi olmadığını öğrendiğimiz yeni ailesiyle tanışır. Bölüm finalinde öğreniyoruz ki gerçek Beak Hee Seong bitkisel hayatta ve amaçlarını henüz öğrenemediğimiz bir sebepten Beak ailesi oğullarının hayatını Do Hyun-Su’ya vermişler. Do Hyun-Su da geçmişinden kurtulmak için bir fırsat olarak görmüş olacak ki uzun zamandır bu hayatı kabul edip yaşamış. Dizi her bölüm daha da ilginç hale geliyor. Gelecek bölümleri daha bir sabırsızlıkla bekliyorum.

Dizinin cevap bekleyen sorularından birkaç tanesi ise; Yeonju şehri seri katili kim? Do Hyun-Su gerçekten ustasını öldürdü mü? Her daim kaçmasına sebep olan ne? Ve ruhunu şeytana satmış görünen babası gerçekten de öldü mü yoksa hâlâ hayatta mı? Gerçek katille ilgili ön giriş de yapıldı. Anladığım kadarıyla ölümcül hastalığı var ve fazla zamanı da yok. Sanırım ölmeden önce son gösterimi de yapayım öyle gideyim diyor. Dizi her bölüm daha da ilginç hale geliyor. Gelecek bölümleri daha bir sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir bölümün daha sonuna geldik dostlar. Sürçülisan ettiysek affola.  Yeni bölümde, yeni yorumlarda görüşmek üzere kalın sağlıcakla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!