Flower Of Evil 15. Bölüm | Yolun Sonu

Merhaba sevgili dostlar ve K-Drama severler. Bugün dizimizin 15. bölüm yorumuyla çıkıyorum karşınıza.

Geçen bölüm Do Hyun Su’yu seri katili yakalamak ve rehineyi kurtarmak için eski yaşadığı yere gitmişti. Beak Hee Seong ise; yaptığı plan tutmayınca yine öfkeye kapılıp, Do Hyun Su’dan intikam almak için Cha Ji-Won’u aslında Do Hea Soo’yu öldürmeye teşebbüs etmişti. Gelin şimdi yeni bölümümüzü hep beraber yorumlayalım.

Flower Of Evil foto-2

Do Hyun Su eski yaşadığı yere gelir ve insan kaçakçısıyla buluşur. Fakat ne yaparsa yapsın seri katilin ismini bir türlü alamaz. Çünkü kaçakçı garanticidir ve olası bir satışa karşılık kendini güvenceye almak ister. Do Hyun Su, katilin kendisini yani iansan kaçakçısını canlı bırakmayacağını söylese de buna tam olarak inandıramaz. Şimdi Do Hyun Su’nun yapacağı tek şey rehinenin güvenini kazanmaktır. Rehine yani Jung Mi Sook ikinci kez kandırıldığı için ikna olmada biraz zorlansa da Do Hyun Su, kafesi kilitleyip tek anahtarı Jung Mi Sook’a verince kadının büyük oranda güvenini kazanır.

Öte yandan Cha Ji-Won, Do Hyun Su’nun hayatı daha fazla tehlikeye girmeden bir an önce, kendilerini katile götürecek ipuçlarına ulaşmaya çalışır. Tabii burada ekibini de göz ardı etmemek gerekir. Do Hyun Su’nun katil olmadığına inanıp inanmamakta birçok kez gelgitler yaşayan Dedektif; Choi Jae Sub bile bütün dikkatiyle ipuçları bulmaya çalışır. Sonunda başarılı da olur. Başta maktul’ün ölüm zamanının uyuşmaması, yediği yemeğin sipariş edilen yemekle aynı şeyleri barındırmaması ve maktulün, sağır olduğu halde kapı tıklandığında açması ele geçen en önemli delillerdi.

Bu veriler sonrası Cha Ji-Won bir şey farketti ki; katil sokak kamerasından gizlendiği halde araç kamerasını neden dikkate almamıştı? İşte tam da bu noktada düğüm çözülmüştü. Katil uzun süre bitkisel hayatta kalan ve sonradan uyanan birisiydi. Bundan dolayı araç kameralarından heberi yoktu ve o yüzden kaçınmamıştı. Bir de tüm bunların yanına Do Hyun Su ile ilgili gelişmeleri bildiği gerçeği eklenince katil ve yardımcıları otomatik olarak ortaya çıkıyordu. Beak ailesi!..

flower of evil foto-3

Ortada, ölüme terkedilmiş bir insan gördüğü halde naylon torbada geyik olduğu yalanına yıllarca sarılan Kim Moo-Jin sonunda sevdiği kadının ölüm kalım savaşıyla yüz yüze gelmek zorunda kaldı. Do Hyun Su ve ablasının asla girmediği bodruma, cesaret gösterisi olarak girer ve bir torba içerisinde can çekişen bir canlı görür. Kameraya da aldığı bu görüntüleri, Do Min Seok’dan çekindiği ve sevdiği kızı kaybetmemek için polise teslim etmez. Fakat yıllar sonra hatasının bedelini daha da ağır şekilde öder.

Aynı durum Beak ailesi için de geçerlidir. Oğullarının psikolojik sorunları olduğunu, canlılara eziyet etmekten zevk duyan ruh hastası bir canavar olduğunu bildikleri halde, çözüm yolları aramak yerine yıllarca görmemezlikten gelirler. Tabii bu süreçte olan talihsiz kurbanlara olur. Yıllar yılı oğullarının bir gün bu huyunu bırakacağı umuduyla suçlarının üzerini örterler fakat on beş yıl sonra Beak Hee Seong uyandığında bile adam öldürmekten geri durmaz, duramaz. Ve artık yolun sonuna geldiğini anladığı için son hamlede Do Hyun Su’ya yaşatabileceği en büyük acıyı yaşatmak ister karısını öldürerek.

flower of evil foto-4

Sonunda Beak Hee Seong insan kaçakçısıyla buluşur ve istediği ödemeyi yapar. Fakat yemekten kalan artıkları temizlemeyi de unutmaz. İnsan kaçakçısı da katile elleriyle teslim ettiği kurbanların ah’ları sonucu belasını bulur. Beak Hee Seong son kurbanının da icabına bakma hevesiyle kafesi açmaya çalışır fakat kısa süre sonra kandırıldığını anlar. Do Hyun Su kısa bir boğuşmadan sonra Beak Hee Seong’u etkisiz hale getirmeyi başarır. Bundan sonra tek amacı Beak Hee Seong’u polise teslim etmektir. Ta ki…

Ta ki Beak Hee Seong’un telefonunu cebinden alırken Cha Ji-Won’un kimlik kartı eline geçene kadar. Bu ancak Beak Hee Seong’un Cha Ji-Won’a bir şey yapmış olması karşılığında Beak Hee Seong’un eline geçebilirdi. İşte o anda Do Hyun Su’da kontrol mekanizması devre dışı kaldı. Telefonla Cha Ji-Won’u arar fakat Cha Ji-Won planlarının bozulmaması için bilinmeyen numaralara bakmaz. Beak Hee Seong ise cinayeti işlemeden önce yaptıkları konuşmaları anlatınca Do Hyun Su daha da öfkelenir. Polis merkezini aradığında Cha Ji-Won isimli polisin öldüğü bilgisi verilince kararını verir. Hayatında ilk defa birini öldürecektir. Hem de yavaş yavaş, acı çektire çektire hem de defalarca.

flower of evil foto-5

İnsanlara acı çektire çektire ölümü yaşatan Beak Hee Seong’un, gerçekten ölümün kıyısına geldiğinde ne kadar korkak olduğuna şahit oluyoruz. Bir fırsatını bulup Do Hyun Su’nun elinden kaçan Beak Hee Seong kendini ormana atar ve kaçmaya başlar. Do Min Seok’un ormanla ilgili herkese anlattığı bir şey vardır. Belli bir yönde ilerlersen yolun sonuna gelirsin ve uçurumla karşılaşırsın. Do Hyun Su aklını kaybetmiş bir şekilde Beak Hee Seong’un peşinden gider ve ara yakalayıp bedeninde yaralar açar. Niyeti acı çektire çektire hayatına son vermektir. Beak Hee Seong kaçar Do Hyun Su kovalar ve nihayet yolun sonuna gelirler. Beak Hee Seong’un artık kaçacak bir yolu yoktur. Şu saatten sonra tek dileği Do Hyun Su’nun bir an önce işini bitirmesidir.

Bir an geçmişe döndüğünde anlıyoruz ki Beak Hee Seong’u rahatsız eden, kendi merhametsizliği değil de Do Hyun Su’nun hep merhametli olması ve babası katil olduğu halde Do Hyun Su’nun asla böyle bir huya sahip olmadığıydı. Öte yandan Do Min Seok’un kendisini başarılı bir iş olarak tanımlaması Do Hyun Su’dan intikam alma isteği uyanmasının en büyük nedeniydi belki de. Öte yandan kendi kötü huylarına karşı acziyetinin farkındaydı ama bunun üstesinden gelmeye çalışmak yerine, asla böyle bir merhametsizliği içinde barındırmayan Do Hyun Su’yu bu karanlığa çekmek daha tatmin edici gelmiş olmalıydı ve sonunda da amacına ulaşacaktı.

flower of evil foto-6

Neyse ki Do Hyun Su Beak Hee Seong’u öldürmeden Cha Ji-Won ve ekibi olay mahalline geldiler. Cha Ji-Won Do Hyun Su’ya yaşadığını, Beak Hee Seong’u öldürmemesini söyler. Fakat yaşadığı travmadan dolayı yine babasını görmeye başlayan Do Hyun Su Cha Ji-Won’un da hayaletini gördüğünü sanır. Cha Ji-Won Do Hyun Su’yu ikna etmede epey zorlansa da sonunda Do Hyun Su ikna olarak elindeki bıçağı bırakır ve Cha Ji-Won’a doğru korku ve endişeyle, ürkek adımlarla ilerler. Çünkü ona vardığında karşılaştığı şey bir hayalden ibaret de olabilir. Karanlık dünyasından kurtulmanın tek yolunun ölümden geçtiğini bilen Beak Hee Seong amacına ulaşamayınca son bir hamleyle kendisini tutuklayacak olan polisin silahını alır ve Cha Ji-Won’a doğru ateşler. Karşılığında da polis kurşununa maruz kalır, tıpkı istediği gibi.

Beak Hee Seong’un son hamlesinin kurbanı ise Do Hyun Su olur ve kanlar içerisinde yere yığılır. Bundan sonrası ise araf’tır. Do Hyun Su’nun etrafı büyük bir sessizliğe gömülür. Olduğunu sandığı yerde ise fazlasıyla huzur vardır çünkü sevdiğinin kollarındadır. Yılların verdiği yorgunluk öyle büyüktür ki Do Hyun Su derin bir uykuya dalmak ister huzur içinde. O da artık, çok yorucu geçen bu uzun yolculuğun sonuna gelmiştir…

Bir bölümün daha sonuna geldik dostlar. Son bölümde son kez buluşmak dileğiyle. Sürçülisan ettiysek affola. Yeni bölümde, yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla…☹

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!