Flower Of Evil 14. Bölüm | Ait Olduğumuz Yer

Merhaba sevgili dostlar ve K-Drama severler. Bugün dizimizin 14. bölüm yorumuyla çıkıyorum karşınıza.

Geçen bölüm Beak Hee Song’un kurduğu oyun tahtasında, farkında olmadan oyun taşı olan Do Hyun Su’nun başı, bu sefer ciddi anlamda derttedir. Çünkü öldürülen hizmetçinin sarılı olduğu bantta Do Hyun Su’nun parmak izi vardı. Fakat veri tabanında bulunmayan bu izin Do Hyun Su’ya ait olabileceğini düşünen Cha Ji-Won şüphelerinde haklıydı ve son çare Do Hyun Su’yu tutuklaması gerektiğine karar verir. Bölümü Do Huyn Su’nun Cha Ji Won’u rehin almasıyla bitirmiştik. Gelin şimdi yeni bölümü hep beraber yorumlayalım.

Flower of evil resim-2

Cha Ji Won’u rehin alan Do Hyun Su bilgisayarın fişlerini çektirerek kameraları devre dışı bırakır. Amacı Cha Ji Won’u olası suçlamalarda muaf tutmaktır. Fakat yaptığı hareket sonrası gerçekten rehin alındığını zanneden Cha Ji Won çok öfkelenir. Her ne kadar Do Hyun Su’ya bu hareketinden dolayı kızsa da kendisini şüphelenmesi de Do Hyun Su’yu fazlasıyla üzer. Çünkü bu hayatta en çok güvendiği kişi Cha Ji Won’dur. On dört yılın sonunda hâlâ güven sorunu yaşanması Do Hyun Su’yu fazlasıyla üzer hatta yıkılır desek daha doğru olur. Çünkü bu olay sonrası yıllardır görmediği babasının hayalini görür tekrar. Varın şokun büyüklüğünü siz düşünün.

Aslında Cha Ji Won’da şüphe etmekte haklı sayılabilir. Her ne kadar Cha Ji Won’u beladan uzak tutmak için Do Hyun Su seri katille ilgili gelişmeleri Cha Ji Won’a söylememesi ortada şüphelein artmasına zemin hazırladı. Fakat şu durumda artık her şeyi söylemek zorundaydı Do Hyun Su ve öyle de yaptı. Tüm gerçekleri anlattı ve kendisine bir gün süre vermesini istedi. Çünkü herkes ait olduğu yere gitmeliydi. Cha Ji Won’un ise Do Hyun Su’yu artık tek başına bırakmaya niyeti yoktu. Kelepçeyi kendi koluna da takarak Do Hyun Su’yu bir şekilde mecbur bırakır evden birlikte ayrılmaya.

Flower of evil resim-3

Kurduğu planı adım adım uygulayan Beak Hee Song ailesinin verdiği yalan ifadeden sonra amacına bir adım daha yaklaşır. Tam da bu esnada bir telefon gelir. Telefon insan kaçakçısındandır ve Jung Mi Sook’un hâlâ hayatta olduğunu söyler. Başından beri Beak Hee Song’un kaza anında kiminle buluşacağı meçhuldü. Hatta bir ara annesine, bir kadınla buluşacağını ve onunla evlenmeyi düşündüğünü söylemişti. O zaman ya Cha Ji Won ya da Do Hea Soo ile buluşacak diye düşünmüştüm ama bu tahminlerin hiçbiri doğru çıkmadı. Annesini kandırdığı gibi beni de kandırdı. Meğerse Do Min Seok’u öldürdüğü esnada elinden kaçırdığı kurbanının yani yarım kalan işinin peşindeymiş. O zaman da buluşacağı kişi insan kaçakçısıymış Jung Mi Sook’u geri alabilmek için.

Aslında Beak Hee Song’un Jung Mi Sook’u ortadan kaldırmaya çalışması caniliğinin bir sonucu olmasından öte Jung Mi Sook’un etkili bir tanık olmasındandır. Çünkü hem bodrumu hem katillerin yüzünü hem de Do Min Seok’un öldürülmesini bilen tek kişidir. İnsan tacirinin Beak Hee Song’a güveninin sarsılmasında da etkisi büyüktür. Beak Hee Song’un nasıl bir soğukkanlılıkla cinayet işlediğini anlatınca insan kaçakçısı ister istemez endişeye kapılır ve Do Hyun Su ile iş birliği yapmaya karar verir. Bu yolla ilerde olası düşmandan da kurtulmuş olacaktır.

Flower of evil resim-4

Polis baskınından, elleri kelepçeli bir şekilde birlikte kaçan çiftimiz bir otele gelirler. Sitemlerine bir süre de burada devam edeler. Evet Do Hyun Su Cha Ji Won kendisinden şüphelendiği için çok kırılmıştır çünkü o başkaları değildi kendisi için fakat korumak adına da olsa, Do Hyun Su birçok şeyi sakladığı için Cha Ji Won’un da bir polis olarak görevini yapması kaçınılmazdı. Üstelik Do Hyun Su’yu tutuklamasındaki bir amacı da karakolun daha güvenli bir yer olmasındandı. Fakat artık işler bambaşka bir hâl aldığına göre şimdi bir şeyler yapma zamanıydı.

Do Hyun Su’nun bir amacı da polisten kaçan bir suçlu olarak görünüp insan kaçakçısıyla irtibat kurmaktı. İşte bu yüzden onu arar ve aynı tarafta olduklarına ikna eder. Konuşma esnasında, insan kaçakçısı komployu kuranın kendisini değil seri katilin işi olduğunu söyler. Do Hyun Su kadını teslim ettiği anda katilin kendisini de öldüreceğini bu yüzden birlikte hareket etmeyi önerir. Kaçakçı Do Hyun Su’nun sözüne inanmasa da rehinenin, Do Min Seok’u gözünü kırpmadan öldürdüğünü söyleyince insan kaçakçısı Do Hyun Su ile iş birliği yapmaya razı olur.

Cha Ji Won insan kaçakçısının daha da inanması için bir süre saha Do Hyun Su’nun rehinesi olarak kalmayı düşünür. Fakat Do Hyun Su hiç böyle düşünmez. Kendisiyle birlikte gelmemesi için küçük bir oyunla Cha Ji Won’u kalorifere kelepçeler ve takip cihazı bulunan kol saatini de çıkarır. Çünkü Cha Ji Won’un da ait olduğu yere dönmesi gerekir. Giderken Cha Ji Won’a söz verir geri döneceğim derken ama öyle bir seri katilden kurtulmak ne kadar mümkün orası şüpheli. Fakat Cha Ji Won’un yapabileceği pek bir şey olmadığı için mecburen karakola geri döner. Fakat dönüşü boşa olmaz. En azından ses kaydını dinleterek, ekibin Do Hyun Su ile ilgili şüphelerini ortadan kaldırmış ve doğru kişiyi yakalamaya yönlendirmiş olur.

Flower of evil resim-5

Beak Hee Seong planının kusursuz bir şekilde ilerlediğini zannederken babasına gelen bir telefon tüm dengelerini bozar. Cha Ji-Won Do Hyun Su’nun elinden kurtulmuştur. Hem de hiçbir zarar görmeden. Do Hyun Su ise kayıptır. Beak Hee Seong yıllar öncesinden Do Hyun Su’ya kin duymaktadır. Çünkü birçok suç işlemelerine rağmen Do Min Seok bir kere bile Do Hyun Su’yu bu suçlara bulaştırmamış hatta korumuştur da. İşte bu öfkenin ilk karşılığını Do Min Seok’un öldürülmesinde görüyoruz. Şimdi ise sıra karısını öldürmeye gelmiştir.

Olayları çözmek için çok meşgul olan Cha Ji-Won kızını, tek güvenebileceği Do Hea Soo’ya emanet eder. Baek Eun-Ha’nın eşyalarını almak için eve giden hala ve yeğen, ortada garip bir şeyler olsa da pek şüphelenmezler. Fakat bir süre sonra salondan garip sesler gelince Do Hea Soo odada kim olduğuna bakar. İşte o anda tehlikenin farkına varır ama yapacak pek bir şey de yoktur. Eun-Ha’ya kapıyı kilitleyip annesinden başka kimseye açmamasını tembihler. Daha önce saldırıya uğradığı için üzerine aldığı Cha Ji-Won’un ceketinin cebinden polis kimliğini çıkarıp boynuna takar. Artık kardeşi için bir şeyler yapacak ve Do Hyun Su’ya olan borcunu ödeyecekti.

Yıllardır uykuda olan Beak Hee Seong elbette şu anda kim kimdir bilemez. Cha Ji-Won zannıyla kimliğe baksa da kaçarlarken kırılan kimlik kartındaki fotoğraf ta belli değildir. Bu yüzden yalnızca isme bakıp kimliği taşıyan kişinin Cha Ji-Won olduğuna karar verir. Bu esnada Do Hea Soo’da yıllar önce cenazede gördüğü kişinin karşısında duran kişi olduğunu hatırlar. Cha Ji Won’u öldürmeden çok merak ettiği soruyu sorar Beak Hee Seong: “Do Hyun Su’nun masum olduğuna neden inanıyorsun?” Do Hea Soo’nun cevabı ise netti: “Çünkü Do Hyun Su’nun insanları öldürmesi imkânsız. Başkalarından nefret etme gibi bir huyu yok.” Bu cevap Beak Hee Seong’u daha da çok öfkelendirir ve Cha Ji Won diye Do Hea Soo’yu bıçaklar. Bölüm sonunda Do Hea Soo ölüm kalım savaşı veriken Do Hyun Su eskiden yaşadığı yere gider ve Cha Ji Wok ise çok önemli bir delil içeren araç kamerasına ulaşır. Bu gelişmeler sunucu olaylarının sonuçlanmasını önümüzdeki bölümde göreceğiz.

Bir bölümün daha sonuna geldik dostlar. Yeni bölümde yeni gelişmelerle tekrar buluşmak dileğiyle. Sürçülisan ettiysek affola. Yeni bölümde, yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla…