Flower Of Evil 13. Bölüm | Oyun Tahtası

Merhaba sevgili dostlar ve K-Drama severler. Bugün dizimizin 13. bölüm yorumuyla çıkıyorum karşınıza.

Geçen bölüm Do Hyun Su tutuklanmayı beklerken, Dedektif; Choi Jae Sub’un jestiyle son anda tutuklanmaktan kurtulmuştu. Bölüm bir parça Beak Hee Seong’un Do Hyun Su olarak gündelik hayatına odaklı geçti. Bunun yanı sıra Do Hyun Su’nun kendisinin öldürülmesini isteyen tek kişiyi, baba Beak’ın açığını yakalamak için plan kurması da vardı. Bölüm, çiftimizin Beak evine ani baskınıyla sonlanmıştı. Gelin şimdi hep beraber yeni bölümü yorumlayalım.

Flower of evil resim-2

Öldürdükleri hizmetçiyi ortadan kaldırmaya hazırlanan Beak ailesi bir sürprizle karşılaşır. Çiftimiz beklenmedik bir sürpriz yapmış ve ziyarete gelmiştir. Aslında Do Hyun Su yazlık evlerinde çalışacağını söyleyerek baba Beak’ın katili oraya yönlendireceğinden adı gibi emindir. Böylece tetikçi yakalanacak ve Do Hyun Su’yu öldürmek isteyen kişinin kim olduğu ortaya çıkacaktı. Fakat işin sonu bekledikleri gibi olmadı. Yakalanan adam sıradan bir bahçıvandı. Bir şeylerin ters gittiğini anlayan Do Hyun Su baba Beak’ı hafife aldığını geç de olsa farkına vardı. Kurduğu plan tutmamıştı. Peki ne olmuştu da planı bozulmuştu?

Bölümün başında gerçek Beak Hee Seong’un ne kadar hasta bir ruha sahip olduğunu görmekteyiz. Bunun sorumlusunun baba olduğu düşüncesindeydim ama şu amna kadar babanın suçlu olduğuna dair elle tutulur bir bilgi verilmedi bizlere. Fakat annenin, çocuğunun kişiliğindeki bozukluğu görmezden gelmesi ve hatayı kendisi kabullenmesinin bir sonucu gibi görünüyor. İlk bölümlerde Beak Hee Seong’un yetişmesi esnasında babanın hiç yanlarında olmadığı cümleleri geçmişti. Belki de her ikisinin de etkisi vardır Beak Hee Seong’un böyle psikopat olmasında. Ve bir şekilde Do Min Seok’la yolları kesişir ve Beak Hee Seong, üstesinden gelinemez bir seri katil olur.

Beak Hee Seong zeki birisidir aslında. Bu zekası psikopatlığıyla birleşince mükemmel bir oyun kurucu haline dönüşüyor. Uzun yıllar Do Min Seok’la vakit geçirince Do Hyun Su’nun niyetini anlamada fazla zorlanmaz ve hemen oyun tahtasını kurar. Bu tür şeylerde hiç işi olmayan Do Hyun Su farkında olmadan oyun taşı olarak yerini alır.

Flower of evil resim-3

Beak ailesinin evinde istediği ipuçlarına ulaşamayan Do Hyun Su eli boş döner. Fakat biliyordur ki babasının ortağı bir yerlerde kendilerini izliyor. Bu endişeyle daha da asabi bir tavır sergiler. Endişelenmesinin en büyük sebebi ise katilin karısına ve kızına zarar verebileceği ihtimalidir. Bir de ani bir kararla işi bırakıp ortadan kaybolan evin hizmetçisi vardır. Do Hyun Su onun bir şeyler bileceğini düşünerek onunla görüşmek ister. Bir şekilde soruların cevabının onda olacağına ve katile bu şekilde ulaşacaklarına emindir.

Endişeli bekleyiş devam ederken tam da tahmin ettiği şey gerçekleşir. Gece yarısı isimsiz bir telefon gelir ve Do Hyun Su’yu karısı, kızı ve kız kardeşiyle tehdit eder. Karısının ne iş yaptığından tut da kızının hangi okula gittiğine kadar her şeyi bildiğini söyler. Do Hyun Su numarayı kontrol ettiğinde telefon kulübesi olduğunu öğrenir ve hemen oraya gider. Kulübede de tehditler devam eder. “Sen beni göremezsin ama ben seni her zaman görürüm” şeklinde not vardır. Yakındaki araba kamerasına ulaşamayan Do Hyun Su yine eli boş döner. Yeni güne endişeli başlayan Hyun Su, endişelenmesin diye olanları Cha Ji-Won’a anlatmaz ama kızını da tembihlemekten geri durmaz. Bu esnada kızının; gece neden dışarıda olduğu sorusuyla yine şüpheli duruma düşer. Nedenini Cha Ji-Won’a söylememesi ise yine aralarında güven sorunu oluşturur. Çünkü ola aydınlatılmadığı sürece Do Hyun Su daha da saldırgan tavır sergiler olmuştur.

Flower of evil resim-4

Do Hyun Su’nun niyetini anlayan Beak Hee Seong oyun tahtasını kurmuş ve Do Hyun Su farkında olmadan oyun taşı olmuştu bile. Beak Hee Seong’un kurduğu oyun planı ise şu şekildeydi; Do Hyun Su ve Cha Ji-Won eve geldikleri sırada Beak Hee Seong şalteri indirip elektriği kesecek, baba Beak Beak Hee Seong’u Do Hyun Su’nun arabasına delil bıraksın diye dışarı çıkaracak, anne ise mum alma bahanesiyle elindeki ktuyu yere düşürecek, Do Hyun Su da yardım amacıyla düşenleri toplarken koli bandını da tutacak, böylece kuvvetli delil olarak parmak izine de sahip olmuş olacaktı.

Yeni güne yeni olaylarla başlamışlardı. Hizmetçinin cesedi tam da Do Hyun Su’nun gittiği telefon kulübesi civarındaki ağaçlık alanda bulunmuştu. Cesedin sarıldığı bantta parmak izi bulunmuştu ama kayıtlarda bulamıyorlardı. Tüm bu şüpheli sonuçlar Cha Ji-Won’un kafasında yine soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu. Öyle ya! Do Hyun Su ne olursa olsun hizmetçiyle görüşmeyi istiyordu. Üstelik gece yarısı yine dışarı çıkmıştı ve bulunan parmak izi veri tabanında da mevcut değildi.

Flower of evil resim-5

Cha Ji-Won istemeyerek de olsa evde parmak izlerini karşılaştırır ve suç mahallinde bulunan kanıtla Do Hyun Su’nun parmak izleri eşleşir. İnanıp inanmamak arasında gidip gelse de durumu Dedektif; Choi Jae Sub’a bildirir. Gelişmelerden habersiz bir şekilde atölyesinde iz üzerinde çalışan Do Hyun Su Cha Ji-Won’un yüz ifadesinden bir şeyler olduğunu anlar ama aklına kendisini itham edeceği gelmez. Cha Ji-Won durumu açıklayıp onu tutuklayacağını söyleyince büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak dünyası başına yıkılır adeta ve tam bu esnada, yıllardır görmediği babasının hayalini görür.

Bölümün en yürek burkan sahnesiydi Do Hyun Su’nun babasının hayalini tekrar gördüğü an. Babası, annesi kendisini terk ettiği için yıllarca kimseye özellikle kadınlara güvenmemesi gerektiğini söyleyip durmuştu. Şimdi en güvendiği kişi kendisine inanmayıp kendisini tutuklamak istiyordu. Bu Do Hyun Su’nun hiç beklemediği bir durumdu ve yaşadığı hayal kırıklığı tüm mimiklerinde görülebiliyordu. Öyle ya! En sevdiği kişi bile kendisine inanmazsa başkalarını nasıl inandırabilirdi?

Flower of evil resim-6

“Hak etmediğin hiçbir cezayı almana müsaade etmeyeceğim.” Cha Ji Won Do Hyun Su’nun bileğine kelepçeyi takarken bunları söylemişti. Öyle ama mükemmel kurulmuş bir oyundan, hem de içerdeyken nasıl kurtulabilecekti Do Hyun Su? Bir de üstüne eski hastalığının nüksetmesi vardı. Fakat Do Hyun Su katilin kurduğu oyunu bozacak ve kendisini yenmesine izin vermeyecekti. Çünkü şu durumda başka seçeneği yoktu. Eğer kendisi hapse atılırsa katil çok rahat bir şekilde ortalıkta dolaşır, üstelik sevdiklerine zarar verebilirdi. İşte bu düşüncelerle bir karara vardı. Cha Ji Won’u rehin alıp kaçacak ve kendisini tutuklamaya gelen ekipten bu şekilde kurtulacaktı. Fazla beklemeden hemen planını uygulamaya koyuldu. Dizinin sonlarına doğru gelirken heyecan da aynı oranda artıyor. Bakalım Do Hyun Su’muz sorunun üstesinden nasıl gelecek hep beraber göreceğiz.

Bir bölümün daha sonuna geldik dostlar. Yeni bölümde yeni gelişmelerle tekrar buluşmak dileğiyle. Sürçülisan ettiysek affola. Yeni bölümde, yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla… 😁

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!